Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire hasznos nekem az iCloud?

Mennyire hasznos nekem az iCloud?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltam egy iPhone 13-at 256GB-os tárhellyel. Van alapból 5GB iCloud tárhely, amit ki kapcsoltam. Így a képek és videók a telefon tárhelyére kerülnek?

2022. máj. 21. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A képeket és videókat én se mentem az iCloud-ba, de a biztonsági mentést érdemes bekapcsolni.
2022. máj. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagy ha esetleg be kapcsolom és meg telik, automatikusan a telefon tárhelyére kerülnek a képek, videók ?
2022. máj. 21. 12:06
 3/6 anonim ***** válasza:
A képek és videók a telefon memóriába kerülnek és ha be van kapcsolva az iCloud-ban a fotók biztonsági mentése akkor feltölti automatikusan az iCloud-ba,(mindkét helyen ott lesznek) ha meg telik az 5GB akkor vagy vásárolsz tár helyet vagy le mented pc-re a fotókat és videókat.
2022. máj. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell a plusz tárhely. Én 2 iPaddel, 1 Mac-el és 1 iPhoneal elvagyok az 5GB-s tárhelyen, 3,7GB-t használok csak.

A képeket nem töltöm fel, 130GB van csak a telefonom belőle :D

Viszont biztonsági mentésnek nagyon jó az iCloud. Kontaktok, jegyzetek, naptár, emlékeztetők, stb tök jó dolog, hogy ott vannak. Nem kell szórakozni azzal, hogy jajj hogy mentsem le a telefonszámokat a régi telefonról. A mai fiatalok el sem tudják képzelni milyen volt átgépelni egyik telefonból a másikba a számokat amikor nem a kártyára voltak mentve.

A Beállítások -› iCloud (legfelül) -› iCloud -› Tárhely kezelése Itt látod, hogy mi mennyi helyet foglal,, illetve a biztonsági mentések alatt beállíthatod, hogy mi kerüljön mentésre, így lehet spórolni a tárhellyel.

Illetve a Beállítások -› iCloud (legfelül) -› iCloud lapon lejjebb görgetve ki tudod kapcsolni azokat az appokat amiket nem akarsz hogy mentsenek az iCloudba, szintén lehet vele spórolni tárhelyet.

Az iCloudos emailfiók csatolmányai szintén sok tárhelyet megesznek, illik néha törölni.


Ha szánsz egy kis időt a beállítások átbogarászására és a lényegtelen adatok kiszűrésére, akkor bőven el lehet lenni az alapcsomaggal.

De mint mondtam tök jó, hogy egy új telefonon bejelentkezel az AppleID-vel és a háttérkép, a csengőhang, annak hangereje és minden, de minden beállítás ugyanúgy van mint a régi telefonodon. Erre nagyon jó az iCloud.

(A gyors kezdés funkció is erre való, azzal is mindent át lehet tenni az új iPhonera)

2022. máj. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztonsági mentésnek nagyon jók, nekem mindent szinkronizál oda és gyakran csinálok biztonsági mentést és ha telefont váltasz akkor ha bejelentkezel az iclouddal visszaállit mindent az új telefonodra neked kb semmit nem kell át vinned rá így gyorsan megvan :)

Megéri azt a havi 300 vagy 700 Ft-ot a tárhely ára

2022. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Biztonsági mentésekre mindenképpen használjad, arra bőven-bőven elég az 5 GB.

A képek tárolására én Google Drive-t használok, így akár iPhone-m, akár Androidom van, mindig tudok közös helyre szinkronizálni, és a laptopomról is oda szinkronizálok bizonyos fontosabb adatokat. Pár száz forintért vannak előfizetések, szerintem ha futja egy 300+ ezres telefonra, akkor nem ezen kell spórolni.

Az iCloud szerintem még valamivel olcsóbb is mint a Google Drive, One Drive meg a hasonlók.

2022. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!