Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ezek a mobilüzletek megbízható...

Ezek a mobilüzletek megbízhatóak drága okostelefon vásárlásakor?

Figyelt kérdés

[link]



250.000 Ft amit rá tudnék áldozni. Sose vettem ilyen minimobil üzletekben. Újonnan vennék. Tudnátok nevet írni, hogy konkrétan melyik üzlet okés ebben az árban? Köszönöm!😍



2022. máj. 28. 19:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Most mi az hogy megbízható... Zsír új, magyar nyelvű, nem törött. Ha bármi bajod van vele 1 héten belül vásárlástól való elállási jogod van, vissza fizetik. Én onnan venném ahol a legolcsóbb.
2022. máj. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
MediaMarkt, Euronics, Alza, Samsung weboldala. Ezek hivatalos, megbízható oldalak. Viszont ezeknél 350 ezer alaphangon a linkelt telefon. 250-ért felejtsd el, hogy megbízható boltból származó készüléket kapsz...
2022. máj. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%

#2

A telefon nem olyan mint egy ruha darab amit bárki hamisíthat. Ez egy bonyolult eszköz. Ha az van rá írva, hogy samsung akkor biztos lehetsz benne, hogy samsungot kapsz. Telefont, autót ilyeneket nem hamisít senki.

2022. máj. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

3-as... Először is, én nem a hamisításról beszéltem. Az a telefon lehet lopott, gyári hibás, használt, garancia nélküli stb. Hosszú a lista.

Másodszor, már hogyne lehetne hamisítani. Javaslom nézz körül a neten ez ügyben, meg fogsz lepődni.

2022. máj. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ajj akkor mégsem megbízhatóak, vhogy éreztem!😥
2022. máj. 28. 19:59
 6/15 anonim ***** válasza:
16%
Írtam hogy nem használt. Ha használtat kapsz vagy hibásat akkor vásárlástól való elállási jogod van. A törvény elég jól védi a vásárlókat az internetes vásárláskor. Biztos lehetsz benne, hogy magyar oldalak nem fognak hamisított telefont árulni, az nem úgy működik. Nem igazán tudod hogy miket beszélsz.
2022. máj. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem is hamisított, lehet szürke importos... Külföldön beszerzett, majd itt értékesített darab, amire itthon nem vonatkozik garancia.
2022. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%

#7

A garanciát a magyar fogyasztóvédelmi törvény nem a gyártóra írja elő hanem az értékesítőre. Ezért mondom, hogy amig nem ismered a szabályokat annyira kár itt okoskodnod.

2022. máj. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

#8: Pont ez a gond. Ha veszel egy telefont a Mutyi GSM Bt-től, akkor ő fogja a garanciális javításokat végezni, tipikusan egy szem pincében tartott szerelővel, két hónap alatt, ki tudja, milyen alkatrészekkel. A hivatalosan eladott mobiloknál gyári szervizbe kerül a telefon, gyári technológiával javítják vagy cserélik (természetesen vannak korrekt független szervizek is, de az ő áraik jóval magasabbak, mint a kókányolóké).


Sőt, ha a Mutyi GSM Bt csődbe megy, akkor törölheted a hátsód a garanciával. A magyarországi importőrrel hivatalos kapcsolatban álló helyről vásárolt telefont akkor is javítja az importőr, ha a kereskedő már nem létezik (gyári garancia).


Ne legyen senkinek illúziója, ha valahol 100e-rel olcsóbb a telefon, mint egy hivatalos kereskedőnél, annak nem (csak) az az oka, hogy az utóbbi hatalmas árréssel dolgozik.

2022. máj. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

#10, te vagy az autista, ha nem értesz, leírhatod milliószor is a fogyasztóvédelmi jogokat, de attól még sajnos vannak ilyen kereskedők! Szuperolcsó árral és sablonos szöveggel vonzzák a vásárlókat, akiknek aztán selejtes, gyári hibás példányokat adnak el!

Kérdező, igaz, nem telefon, de az Alzával mi befürödtünk, nyugodt szívvel azt nem ajánlom, viszont más ismert webshopok, jó minősítéssel tutibiztosak, csak persze árban jóval drágábbak is!

A Samsung Experience Store a Samsung saját hivatalos kereskedése, abból mindenképp kockázatmentes a rendelés, illetve persze valós üzlethálózatként a Media Markt és az Euronics ! Ezeken kívül még, amik jók:

Emag

Best Byte

Aqua

Smartshop

B-tel

2022. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!