Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használ valaki 2022-ben...

Használ valaki 2022-ben gombos telefont fiatalként?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyent? Miért döntöttetek a hagyományos telefon mellet? Éreztek hátulütőket? Milyen pozitív és negatív tapasztalataitok vannak? Gondolkodom én is azon, hogy legalább egy időre visszaváltsak gombosra, sokszor elegem van abból az információmennyiségből, amit rám tud zúdítani egy okostelefon.

2022. máj. 27. 20:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes téma, nekem okostelefonom van, és én is elgondolkoztam ezen, hogy annyi információt a pofádba tol és annyi heves ingert kivált, hogy az már káros. És nem utolsó sorban függővé tesz. Én is gondolkodtam hogy gombosra vissaváltsak
2022. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Előbb utóbb vissza fogsz térni a érintőképernyős telefonra. Csak a meditáció és a megfelelő életmód segített nekem.
2022. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én használok sima gombos telefont, általában akkor viszem ki magammal ha kertben dolgozom, vagy szerelek valamit.


Ha már megvan a készüléked, akkor felesleges venni még egyet, pénzt spórolsz meg magadnak, ha csak simán kikapcsolod a wifit/mobilnetet az okostelódon :)

2022. máj. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ha már megvan a készüléked, akkor felesleges venni még egyet, pénzt spórolsz meg magadnak, ha csak simán kikapcsolod a wifit/mobilnetet az okostelódon :)"


Biztosan ki lehet kapcsolni, de egy idő után ott fog motoszkálni, hogy "A faxom fog addig várni amig pc-hez jutok"

2022. máj. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg laptophoz.
2022. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a telefonról való internetezés visszaállításának lehetőségét is ki kéne kapcsolnia.
2022. máj. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

"Használ valaki 2022-ben gombos telefont fiatalként?"

Például én, igen.


"Ha igen, akkor milyent?"

Valamilyen régi butatelefon.


"Miért döntöttetek a hagyományos telefon mellet?"

Mert a telefonnal telefonálni akarok.


"Éreztek hátulütőket?"

Nem.


"Gondolkodom én is azon, hogy legalább egy időre visszaváltsak gombosra, sokszor elegem van abból az információmennyiségből, amit rám tud zúdítani egy okostelefon."

Mostanság az az igazi "punk" lázadás, ha ezt hosszabb távra teszed és nem váltogatod évente a telefonjaidat, hanem addig használod őket, amíg teljesen (javíthatatlanul) el nem romlanak. Kevesebb e-hulladék, kevesebb idegeskedés, több pénz borra/sörre/pálinkára/csokira/nőkre/bulira/... ;D

2022. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Én ugyan már nem biztos, hogy fiatalnak számítok (azért még 40 alatt vagyok), és van is okostelefonom, de elsődleges telefonnak egy nyomógombos Nokiát használok. Az ok egyszerű: kevesebb vele a macera. Elég hetente egyszer tölteni (pedig már 4 éve megvan, és láthatóan nem gyengült az akkuja), illetve utazás közben kényelmesebb használni. Sopron környékén élek, nem tudom, hogy egyesek hogyan tudnak a buszon érintőképpernyős telefont használni, miközben zötykölődik folyamatosan, maga a busz meg majdnem szétesik; de nekem nem igazán sikerült. Nyomógombokkal azért kicsit könnyebb ilyen körülmények között írni.

A zsebben pedig könnyebben elfér. A multimédia, és a vizuális élmény mindig is a méret ellen dolgozott, egy "tepsifont" pedig baromira kényelmetlen a zsebben tartani. Emellett nem is tesz neki jót, deformálódik, meghajlik, miegymás.


Ennek ellenére én azt mondom, hogy ésszel használva egy "okos"eszközzel is kordában tartható az érkező információmennyiség. Nem kell mindenről értesítést kérni, le is lehet ezeket némítani, illetve nem kell egyből ugrani, ha pittyen egyet a teló.

Az információmennyiséget meg legtöbbször maga a felhasználó éri el önként azzal, hogy ezt-azt megnyit. Tudatossággal nagyban csökkenthető a felesleges információk mennyisége.


Viszont én azt mondom, hogy az sem feltétlenül a legjobb nézet, hogy zárjunk ki mindent, amit a technika fejlődése hozott. Néha nagyon jól tud jönni, ha lakáson kívül is meg tudjuk nézni, hogy mikot jön a busz/vonat, lesz-e eső a következő egy órában, tudunk e-mailt fogadni és küldeni, stb. (Bár ezek nagy részére egy "butatelefon" is képes, csak ezt kevesen tudják.) Illetve léteznek KaiOS rendszerű nyomógombos okostelefonok is.

2022. máj. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha letiltod az összes értesítést, és letörlöd az összes felesleges appot akkor kb ugyanott vagy.

Felesleges eldobnod magadtól az okostelefon adta előnyöket.

Illetve ha már van egy készüléked, akkor minek vennél még egyet ?

Buta telefonból is kevesebb lett a választék, és a normális minőségűek drágábbak lettek, tehát legalább 15-20 ezret kikéne adnod egy normálisabb gombosért is.


Az ilyen 3-5 ezer forintos (gagyi márkájú) telefonokat felejtsd el, tapasztalatból mondom :D

2022. máj. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Buta telefonból is kevesebb lett a választék, és a normális minőségűek drágábbak lettek, tehát legalább 15-20 ezret kikéne adnod egy normálisabb gombosért"


Egy normális okostelefon meg ennek legalább az 5-10 szerese.

2022. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!