Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért a Samsungot tartják még...

Miért a Samsungot tartják még mindig a legjobb Androidos telefon gyártónak?

Figyelt kérdés

Szerintem a benne lévő processzor sem lett olyan nagy előrelépés az elözö 2 generáció óta. Bár azt valljuk be, hogy az SD procik sem hoznak olyan nagy fejlődést már az SD 865 óta. De az új csúcs procik SD 8 gen 1, Exynos 2200 nagyjából csak az A14 szintjét tudják. És azért régen mindig feltudtak nagyjából zárkozni vagy meg is verték néhol az Apple legújabb modelljeit. Azt sem értem, hogyha már processzort nem tud csinálni a Samsung akkor miért van az, hogy a Galaxy S21 és S22 szériában már csak az ultra modellek kaptak QHD+ kijelzőt. Ha már a Samsung Galaxy S4 óta ez volt a jellemző akkor nem tudták volna tovább vinni ezt a dolgot addig, ameddig nem csinálnak egy olyan erős telefont megint amivel ezt a kompromisszumot megéri megkapni. És a felbontást ott is csak 2412x1080-ra vissza venni, bár a plus modellbe akkor is nagyobb felbontás kéne. Éppen ezért is az S21 FE sem éri meg egy S20-al szemben. Mert ugye a 120 fps jobban néz ki amúgy is a nagyobb felbontáson. főleg ha csak 5-10 fps különbség van játekokban. + Még az SD 888 az melegszik is mint a szemét. Egy S20 FE viszont volt annyival erősebb mint egy S10. Illetve a kamera teszteket nézve a többi gyártó között akadnak olyanok akiknek az új csúcs mobiljaik. Pl OPPO Find X5 Pro, Huawei P50 Pocket és Pro

Na meg a Sony Xperia III 1 is hasonlóan teljesít. Szerintem jön az új Sony család oda fogja vágni a Samut.

Játékok alatt is jobban teljesít a legtöbb snapdragonos csúcs mobil.

Üzemidőben mindennél rosszabb lett az új S22 széria.

Kamerában pedig Anoniminc Balázs össze hasonlította az IPhone 12 PM-el az S22 Ultra kameráját. Magyarosi pedig instára tett ki napjába Galaxy S22 Ultra vs IPhone 12 Sima Pro. És mind2 esetben az IPhonek nyertek szinte minden képnél. És ez megint csak az elözö generáció.


Android fronton pedig szerintem mind az Oppo, Huawei mind pedig a Xiaomi jobb csúcs mobilt csináltak! Az OnePlus és realme mobilokrol még nem láttam annyi tesztet. És olcsóbbak is mint a Samsung Galaxy S22 ultra.



2022. máj. 31. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
ok
2022. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 qkker1 ***** válasza:
32%
Mert jó a marketingje.
2022. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
56%
Eléggé jól tudod a telefonok hardver felépítésében, viszont nagyon sokan (mint én is) nem ezekre a tudásokra támaszkodunk, vásárláskor, hanem a marketing nagysága és kiterjedtsége befolyásolja a döntésünket. A samsung nagyon régóta a piacon van a Xiaomi egy új cucc ahhoz képest és a változás és az új dolgok elfogadása különösképpen nehéz hazánkban.
2022. máj. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Ennyi baromságot összehordani.
2022. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt nem a procin múlik.

Annyival nem rosszabb a samu sajátja.

Mindennapokban csak az üzemidőt max a melegedési különbség ami

Báj dö véj üzemidőben minden csúcsmobil valamivel gyengébb mint az elődje.

Nem nagyon van hova fejlődni jelenleg csak ha nől az energia fogyasztás is.


Telefon paraméterei marketing és eladási számok között kell egyensúlyozzanak. Szerintem egyébként bőven elég a FHD.

120HZ is igazából megint csak felesleges majdnem. Szebb de minimálisan csak.

Fix 60 -on használom a telefonomat hiába tudja a 120HZ -t. Üzemidő miatt.

Amúgy meg alig látszódik a különbség.


Kínai gyártók nem egy színvonal. HW -ben egyedül a Huawei tudta megközelíteni.

Kamerában szintén.

Támogatás. Messze a legjobbat a samu adja a piacon. 4 év + 1 év security.

Kínaiak sehol nincsenek. Hiába nem indult fényesen a samsung és sokat bénáztak S1-S4 között. Sokat kínlódtam velük, de kikúpálódtak.


Sony, bitang jó, kivéve kamerában. Pedig a szenzorjuk nagyon jó, de sw ben nem tettek bele annyit.

Támogatás, hát időnként jön ápdét.


Oppo meg Xiaomi, ne vicceljünk már. Működő telefonok. Olcsóbbak? Ezt sehol nem látom. Ja hogy a legdrágább fold hoz képest egy MI lite olcsóbb. Igen.

Huawei kiesésével max a OnePlus, de hogy felhigultak ők is, már nem annyira szimpi az sem.


Samsung nem kínában gyártja a telefonjait. (Megtanította a kínai cégeget telefont gyártani, akaratán kívül, ellopták ugye a tudást, majd kiszorították a piacról. Annyira nem fog tudni árban versenyezni.)

Tudást, támogatást, és igen a nevet is meg kell fizetni.

Egy S22 -vel 5 évet simán számolhatsz úgy hogy friss sw és security pak lesz rajta. Senki más a piacon nem csinál ilyet.

Google is csak 3+1 -et ad.


iPhone meg teljesen más.


Volt néhány kitekintés a családban Xiaomi, Huawei, Honor, telefonok nyomán.

Az van hogy a huawei/honor jó volt. Múlt időben. támogatás az nekik se ment.

Többi nem üti meg a mércét. Sony jó, csak még drágább, bár engem személy szerint ez nem izgat. Más paraméterek miatt döntöttem úgy hogy inkább ASUS.

Semmi nincs ami kicsit is veszélyeztetné a Samsung pozícióját.

Maga a rendszeres update sokkal többet ér. Kínai telefonnal jó esetben 2 évet ha kapsz megjelenéstől. Sok csak 1 évet ad a középkategóriában. pl Xiaomi. Láuncser frissítése nem security pecs.

2022. jún. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Mert a leghosszabb időre ad szoftveres támogatást, nomeg persze kb minden telefonba gyárt kijelzőt/alkatrészt/chip-eket :D
2022. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%

Ha valaki tisztában van vele hogy mi fontos neki a telefonja tudását tekintve, már nem olyan nehéz eldönteni hogy melyik gyártó melyik modellje lesz megfelelő számára. Na jó, akkor is zavaró lehet eligazodni, de az irány már megvan. A Samsung több kategóriában is tud olyan telókat adni, ami pont megfelel a vásárló igényeinek, és tart hozzá egy szintet a frissítések, hibajavítások terén is jó darabig. Ha egyenként vesszük a készülék paramétereit, minden tekintetben találni jobbat / gyorsabbat a piacon, de az összképet nézve mindenben használható, jól működő telefont adnak, és ha valami optimalizálható az nincs otthagyva, hanem igen is foglalkoznak vele és előbb utóbb upgarde-elik, ami más gyártónál háát... talán az alma még aki nem xarja le jobban az eladott telóit. A mindennapi használatban ugye hamarabb észreveszed azt hogy valami épp nem flottul működik, mint azt hogy 90 Hz-en vagy 120Hz-en gördül e a kép a kijelzőn.

Ja, és ezt nem én mondom, hanem olyan valaki aki kicsit avatottabb a témában nálam, és mindenkinél is itt ezen a fórumon 😉


Itt: [link]


főleg 10:30-tól...

2022. jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!