Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Jó ötlet GSM boltból venni...

Jó ötlet GSM boltból venni használt telefont? Illetve mik a rizikók és mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Van a mammut bevásárló központban egy GSM bolt ahol rengeteg használt iphone van, 6stől a 12-ig minden van, viszont eléggé rizikós, rengeteg hiba lehetőség van főleg iphone-nál. Mit kell ott helyben megvizsgálnom a telefonon hogy tudjam a pontos állapotát, illetve van olyan hogy utángyártott alkatrészek vannak benne amiről nekem nem szólnak? Nekem adtak már el olyan iphonet aminek 2 hét után elment az érintés érzékelése, illetve olyat is ami bluetootht és wifit se érzékelt, és 1 óra alatt lemerült. Ezekben a modellekben gondolkoztam használtan: iphone 12, 11 pro max, 13

2022. jún. 9. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
GSM boltból még egy tokot sem mernék venni, nemhogy használt telefont.
2022. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Hát amilyen embereket én ott szoktam látni, tőlük egy pohár vizet nem vennék, nem hogy telefont. Hardverapró inkább.
2022. jún. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mit kell ott helyben megvizsgálnom a telefonon hogy tudjam a pontos állapotát,"

A pontos állapotát soha nem fogod tudni.

Azt hiszem ebben benne van minden.

2022. jún. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

"Jó ötlet GSM boltból venni használt telefont?"

Az eladó szerint az.

2022. jún. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy csomó mindenhez szét kellene szedni a telefont, hogy megnézd tényleg gyári alkatrész van-e benne. De már csajnos a hibás alkatrészekből is ki tudják ütni a hibaüzenetet és jónak fogja mutatnia telefon. A 75%-os akksit kiütik és új gyárinak látja a teló.... szóval ha szétszeded és megnézed akkor is étverhetnek.

Az olyan iPhoneokat amiben a FaceID vagy a TouchID nem működik azt messziről kerüld el, az tutira szakszerütlenül volt javítva, vagy több darabból pakolták össze.

2022. jún. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezekre a telefonokra sem garanica, sem szavatosság nincs. Lényegében zsákba macskát veszel. Ha érted ezt a kifejezést. Vagyis magyarán, nem tudhatod mit veszel, de főleg azt nem tudhatod, hogy milyen állapotú, és hogy mennyire lesz tartós. Lehet hogy ott az üzletben kiválóan működik, aztán haza viszed, és otthon derül ki hogy be se kapcsol. De az is lehet, akár még 10 évig is kiválóan fogod tudni használni. Ezért írom hogy az ilyen zsákba macska dolog. De nem csak GSM boltból, hanem ha más magán személytől veszel használt telefont. Akkor is porul járhatsz. Hiába próbálod ki a vásárlás helyszínén a telefont. Egy használt telefonnál, nem biztos hogy azonnal elő bukik az összes hiba / hiba jelenség. Én épp ezért csak új telefonokat veszek. És az új telefontokat is csak mobil szolgálatóktól veszem.
2022. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vennék.
2022. jún. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vennék, ha használtat akarsz venni, vegyél egyet kéz alól, de ne tánogasd a seftelő életmódott.
2022. jún. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek koszonom a valaszt, inkabb ujonnan veszek.
2022. jún. 9. 13:03
 10/11 anonim válasza:
90%

Én most kerestem rá erre a kérdésre, mert kivételesen GSM boltban vettem használtat. Se gyári töltő, se doboz- ami azt sejtetheti, hogy akár lopott is lehet. De akkor felmerül a kérdés, hogy hogy működhetnek ezek a boltok? ÉS rengeteg van csak Budapesten, hát még országszerte és igénybe veszik az emberek kényszerűségből. Azt a 2022-es évjáratú telefont, amit most vettem, újonnan 100e-ért vehettem volna meg. Így "csak" 65e Ft volt. Ezt is sokallom, de tevaly és azelőtt is vettem egy-egy olcsóbb készüléket boltban (XIAOMI REDMI), ám csak a küszködés volt velük. Lassúak. Gondoltam, veszek egy normálisat egyszer az életben. Hátha nem járom meg vele.

Három hónap garanciát adnak.

2022. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!