Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha használt telefont veszek...

Ha használt telefont veszek telefonkellékes boltban (márkabolt) akkor mire kell figyelnem a vásárlás során?

Figyelt kérdés
Itt biztos hogy jó telefont adnak? Nem lesz letiltva stb?

2020. aug. 12. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem biztos


ott van a rizikó, hogy bebuksz egy csomó pénzt

2020. aug. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A GSM-ek adnak általában 1 év garanciát, + ki is próbálhatod ott a telefont.

Szerintem a várható letiltási időt ők kivárják miután bevesznek 1-1 gyanúsabb papírok nélküli telefont.

2020. aug. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 hogyne, beveszi a 3 napos telefont 200ért, és vár 2 évet, hogy eladhassa, biztos sok haszon lesz rajta
2020. aug. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3... ha valakinek ellopják a telefonját azonnal letiltatja nem két év múlva. nem értem mire gondolsz.

A garancia meg garancia pont ezekre az eshetőségekre.

2020. aug. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a 2 éves részletre vett telefonokra gondolok
2020. aug. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jogos, erre nem is gondoltam pedig fordult már elő nálunk a családban.
2020. aug. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy annak ellenére ráfázhatsz, hogy papírjaid vannak. Olyan telefont vegyél olyan árban, amit nem sajnálasz elbukni.

Egyébként ne vegyél semmit.

Ha nézeteltérésre kerül sor, esetleg bíróságra viszed a vélt/valós igazad, bizonyítani kell dolgokat. ÉS ott állítások állnak szembe egymással.

Nem biztos hogy ezt meg tudod tenni, innentől fogva meg sanszos a bukás lehetősége.

Csak új cucc esetén áll fenn a garanciánál, hogy a kereskedő kell bozonyítsa hogy nem ő sáros. Egyébként a vevőé ez a szerep, ami meglehetősen hálátlan.

Olyan nincs, hogy letiltás elleni garancia, ha ezzel jönne a kereskedő, már mehetsz is máshova egész nyugodtan.

A szolgáltató a jog szerint ugyan köteles feloldani a végberendezés hálózathoz zárását (függetlenítés), de ha te nem vagy az ügyfelük, nem kötelező hogy szóba álljanak veled és megcsinálják, mert a törvényrendelet nem erről szól (meghatalmazás kell az eredeti tulajtól, aki a szolgáltatótól vásárolta, és egy használt telós boltban elég aggályos lenne, ha pl. én beadok egy függő telót, az adataimat is adnák vele együtt).

[link]

2020. aug. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!