Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a bootloader "unlock"-olva van-e már?

Figyelt kérdés

Kaptam egy használt Motorola Moto G3-at, amin már "eleve" nem hivatalos Android 7 van (Lineage), és most szeretném rátenni a 8-at is.

Ehhez kéne engedélyezni a bootloader-t, meg usb debugging-ot, stb.


A kérdésem viszont az lenne, honnan tudhatom, hogy nincs-e már rajta megcsinálva a bootloader engedélyezés? (bocsi, nem tudom hogy hívják magyarul)


Abból indulok ki, hogy az előző tulajdonosa is rátette a nem hivatalos 7-es android-ot, és ahhoz neki is "unlockolnia" kellett. Tehát akkor már elvileg unlockolva van, hacsak nem visszaállította az illető utána.

Ezt hogy lehet kideríteni? A fejlesztői beállításokban van egy olyan pont, hogy "advanced restart" =speciális újraindítás magyarul, ennek a definíciója illik rá a legjobban, tehát gyanítom, hogy ez lehet az. Ez jelenleg ki van nála kapcsolva, nincs engedélyezve.


Másik kérdés, hogy a "root access"-t be kell-e kapcsolnom? Jelenleg ez is "disabled" módban van.



2022. jún. 14. 14:44
1 2
 1/17 Lájsz ***** válasza:

Kissé amatőr vagy a romolás terén ahogy látom,nem biztos hogy így neki kellene ugranod. Ha custom rom van a telón akkor igen, a bootloadert már nyitva van, azzal, illetve mással sem nagyon van már gondod. Ha customra akarsz customot tenni egyszerűen csak kövesd az adott rom mellé írt javaslatot. Általában úgy működik hogy újraindítod a telót recoverybe (itt neked valószínűleg twrp recovery lesz), azon belül csinálnod kell egy teljes törlést, system-cache-data, aztán install az új rom. Ismétlem, ez az általános eljárás, viszont ez egyes telefonok esetében eltérhet. Épp ezért mindenképp a romhoz tartozó leírás szerint csináld amit csinálsz, akkor nagyobb baj nem lehet. A leginkább ilyen témában otthon lévő illetve megbízható oldalak

XDA

4pda

Náluk érdemes leginkább ilyen romokat nézegetni, sok a kamu oldal ami összeír mindenféle marhaságot, aminek aztán nincs jó vége.

2022. jún. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Tárcsázóba: *#*#7378423*#*# és ott látod.

Ez nem biztos hogy működni fog. ha nem működik akkor nyomd be az usb debugot, kábellel csatlakoztasd pchez. Legyenek fent a PCn az adb és fastboot driverek.

Parancssorba:

fastboot oem device-info


és itt kiérja hogy unlockolva van e.

2022. jún. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Sikerült, már megy rajta az Android 8. :)

2022. jún. 14. 18:09
 4/17 A kérdező kommentje:

Viszont van egy app, (ami miatt eleve akartam rá az Android 8-at), és az továbbra sem működik rajta... ("your device did not pass our security check", ezt írja az app a megnyitásakor)


Nagyon bosszantó, mert az app fejlesztőnek mikor írtam, hogy android 7-en miért nem működik az app, azt mondták, minimum 8-as kell rá, hogy működjön, de most így se.

Valószínűleg most meg az a baj, hogy root-olva van az eszköz. Hogy lehet unrootolni? A beállításokban nem találom, a fejlesztői beállításokban sincs ott (android 7en még ott volt)


Köszi, ha tudnátok ebben is tanácsot adni. :)

2022. jún. 14. 18:14
 5/17 anonim ***** válasza:

#2es vagyok

Szerintem az ilyen appok már onnantól kezdve nem mennek át a safetynet check-en, hogy bootloadered nyitva van, a root már mindegy technikailag.

2022. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezhetem hogy milyen alkalmazásról van szó? Általában banki alkalmazások szoktak problémázni ilyen helyzetben
2022. jún. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Mekis app. :D



(Végül amúgy kiderült, hogy nincs root-olva.)

#2-es valószínúleg igazad van! Lehet újra bezárni a bootloadert?

2022. jún. 14. 22:53
 8/17 anonim ***** válasza:

Lehet, de előbb megpróbálnám rootolni és a Magiskben van egy opció ami megkerüli a SafetyNetet.


Ha úgy nem megy akkor fastboot oem lock paranccsal tudsz lockolni (telefon legyen fastboot módban értelemszerűen)

Elvileg nem kéne neki de elképzelhető hogy törlődni fognak az adatok, ugyanúgy mint az unlock esetében.

2022. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az app amúgy azt írja, hogy ne legyen root-olva az eszköz. Tehát akkor ha rootolom, akkor azt pont hogy nem lesz jó neki, nem?

2022. jún. 15. 16:07
 10/17 A kérdező kommentje:
ÉS A Magisk telepítése (elolvastam, hogy kell), nem fog kárt tenni a "házilag" telepített Android 8-ban?
2022. jún. 15. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!