Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes 5G-s telefont vásároln...

Érdemes 5G-s telefont vásárolni?többi lent.

Figyelt kérdés

Az van hogy kb 80-90 körül szeretnék telefont vásárolni,ismertebb márkákban gondolkodok egyéb elvárások még a 4k-s videó illetve az 5G.Az a gondom ezzel hogy az adott összegben nem találtam olyan márkában olyan készüléket ami tudná a 4k-ás videót és az 5G-t,de ha lemondanák az 5G-ről akkor egész jó a kínálat,nem elvárás de pl 120hz képernyő frissítés és egyéb jó tulajdonságok.

Mikor lesz elérhető Magyarországon az 5G szolgáltatás?Olvastam hogy majd folyamatosan építik ki és hogy talán hamarosan elkezdik,de pl esetemben egy vidékinek kb mikor lesz lehetősége ezt a szolgáltatást igénybe venni?1-2-3év?



2022. jún. 19. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van már 5G, de még nem sok helyen. Pesten, megyeszékhelyeken és a Balaton körül van egész biztosan a Telekomnál, a többit nem tudom. De egy mobiltelefonnak nem ad annyi pluszt, hogy megérje, a 4G is bőven elég mindenre. Az 5G előnye akkor mutatkozik meg, amikor egy hordozható routerre felmegy 10 laptop. Persze az se olyan mint a vezetékes net, ha mind a 10 laptop videókonferenciázik (nem egymással) már az 5G is elhasal (tapasztalat a Balaton déli partján), de egy mobiltelefonnal nem fogod kihajtani. Sőt, ha majd tömegesen elterjed az 5G, mindenki azt fogja használni, sokkal jobb lesz a szinte üres 4G. Ugyan ez van most a 3G-vel, mivel már alig használják, nagyon stabil és gyors. Rá kéne tömegesen akadni most amíg van, hogy lássák hogy van rá igény és ne kapcsolják le.
2022. jún. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pár nagyobb városban, és talán a Balatonnál van már.

Egyelőre tök felesleges, inkább csak marketing fogás.

Legalábbis nem hiszem, hogy használnád olyasmire a telefonod, amihez nem elég a 4G.

2022. jún. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1 év múlva, úgyis lecseréled jöhet az 5G.
2022. jún. 20. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na így már egyszerűbb lesz a döntés :) Köszönöm a segítő válaszokat!
2022. jún. 20. 06:17
 5/8 Morzsi007 ***** válasza:
63%

Vidéken, településen kívül a 3G is gyatra sokszor, 4G-ről nem beszélve. Ahogy írták többen most felesleges még 5G-s telefont venni.

Én megelégednék, ha mindenhol stabil, erős 4G vagy 3G hálózat lenne elérhető.

2022. jún. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5: A 3G-t 10 nap múlva lekapcsolják.
2022. jún. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 a Telekom, de mivel ők tolják az 5G-t ezerrel, nekik kell minél előbb a felszabaduló frekvencia. A Yettel augusztus elején fogja, a Vodafone pedig be se jelentett még dátumot, így nekik egyelőre marad, bár nekik az 5G is valami furcsa 4G-függő dolog, nem tiszta 5G mint a Telekomnál (ezt nem értem hogy megy, egy hozzáértő elmagyarázhatná), így nekik nem olyan égető frekvenciához jutni. Sőt, mivel a Vodafone a 3G hajnalán lépett be Magyarországra, nekik brutál jó lett, sok helyen nincs 4G, de 3G van, a másik kettőnél ez pont fordítva van, így a Voda valószínűleg ezért se meri egyelőre meglépni, mert így sok helyen csak Edge maradna.
2022. jún. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most már elég sok helyen van 5G, én is ezért szereztem be 5G képes telefont. Használtan egy Samsung Galaxy A32 5G-t vettem, ez így elég barátságos árban volt, teljesen hibátlan és jó készüléket kaptam az új 5G telefonok árának tört részéért.


A gond az 5G-vel, hogy nagyobb városokban 3,6 GHz frekvencián megy, ami gyakorlatilag felér egy optikai internettel, sokkal több felhasználó csatlakozhat rá, sokkal gyorsabb, cserébe kisebb a hatótávolsága és jobban árnyékolják a falak. Vidéken viszont a 4G frekvenciáját használja az 5G is (megosztottan). Ennek az előnye, hogy nagyobb a hatótávolsága, meg jobban átmegy az épületfalakon. A hátránya, hogy lassabb.

Nálunk sajnos az utóbbi van. Amit én tapasztaltam, hogy a sebessége a torony mellet átlag 80 és 110 Mbit/s között van, hangsúlyozom a torony mellet. Viszont kb. eddig is hasonló sebességet mértem az előző telefonomon 4G+ hálózaton. Otthon is hasonló a helyzet, mint 4G-n volt, 5 és 15 Mbit/s között szokott lenni (lakótelepen panelben). A munkahelyemen viszont rosszabb, reggel még mérek 10-15 Mbit/s-ot, viszont később lemegy 2 és 5 Mbit/s közé. Pedig stabil 4-es térerő van. Ha átkapcsolom 4G-re, 4G+ hálózatra jelentkezik fel, és legalább 3X gyorsabb, mint az 5G. Nem csak nekem, de több kollégám is tapasztalta ezt, több különböző típusú telefonnal, valami bezavarja, mert kicsit messzebb már jó. Délután a torony közelében 50-60 Mbit/s-ot mérek 5G-n.

Voltam nemrég Budapesten is, ott sikerült 200 Mbit/s körül mérnem és nem is reggel, hanem csúcsidőben és nem a torony közvetlen közelében voltam, tehát aki nagyobb városban használja, nála jobb a helyzet. Viszont bízunk benne, hogy hosszú távon vidéken is elérhető lesz a 3,6 GHz, ezzel pont a frekventált helyeken fog tudni több felhasználót nagyobb sebességgel majd kiszolgálni.

febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!