Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetne pár kérdésem a Jailbre...

Lehetne pár kérdésem a Jailbreakkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1) Hallottam olyat hogy a jailbreak miatt elszállt a WiFi, a GPS meg hasonlók. Ez mekkora rizikófaktor?


2) Lenne még durván egy év garanciám. Nem gyári, hanem a webáruházé (Alza). Ha restoreolom akkor nem lehet baj, ugye?


3) Mi van akkor, ha a telefonnak olyan baja van ami ellehetetleníti a használatát, magyarul nem tudom restoreolni? Például teszem azt az alaplap csak úgy tönkremegy. Akkor nem tudom 'levenni' a jailbreaket még mielőtt jelezném a dolgot.


4) Mik a tapasztalataitok a jailbreakkel?


Egyébként én az iPhone X gesztusokat és zárolt képernyőt szeretném beállítani vele az ugye Home gombos iPhoneomra.



2022. júl. 2. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A jailbreak miatt veszik a gari. A jailbreaket hiába reseteled, nyoma marad a szervíz számára. Gond akkor lehet, ha nem megfelelő jailbreaket alkalmazol, vagy valami okból megszakad a folyamat.
2022. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha tudod, hogy mit miért teszel, akkor nem lehet baj. Viszont:

Fontos, hogy 100%-ig biztos legyen az, hogy az a Jailbreak, amit alkalmazni próbálsz, az megfelelő a telefonodhoz, és az operációs rendszeredhez. Különben jobb esetben el sem kezdődik a folyamat, vagy rosszabb esetben elkezdődik, de megszakad. Akkor igazából az ég legyen ahhoz a telefonhoz irgalmas! :) Bár igazából még akkor is ott van a vészvisszaállítás, mint lehetséges megoldás, feltéve, ha van külsőleg biztonsági mentésed a telefonod még működőképes rendszeréről. Egyébként ha már szóba hoztad a készülék hirtelen meghibásodását, akkor nem kell elmenni egészen az alaplap meghibásodásig, vegyünk példának egy sokkal gyakoribb problémát:

Leesik a telefon, és szilánkosra törik a kijelző, és így sem tudsz gyári beállításokat csinálni.

Viszont valóban a Jailbreak pillanatában azonnal elvész a gyártói garancia, viszont a webáruházi garancia az egy olyan dolog, hogy ha foglalkoznak a telefon szoftverével, akkor elvész, ha meg nem nagyon érdekli őket, akkor szerencséd volt. Viszont a gyártói 1 éves garanciát a beállításokban könnyedén lehet követni, szóval az egy másik téma.


Amikor én Jailbreakeltem az IPhone 7-esemet még régen, nálam nem szált el semmi. Nem féltem, mivel a telefont Magyarországon vettem, a gyártói garancia úgy is lejárt, a bolti garanciával meg külföldön kitörölhettem a fenekem. Mindenesetre sikeres jailbreak esetén nem lenne szabad elszálnia semminek.

2022. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1) 35,156%

2) Nem

3) Akkor ráb..tál.

4) Néhányszor próbáltam, de mindig csak a baj volt vele. fagyás, laggolás, respringelések, sokszor kényszerből, mert nem működött valami. Sosem fogok jailbreakelni többet.

A biztonságról ne is beszéljünk! EGy jailbreakelt telefonra eszedbe ne jusson a bankkártyád adatait megadni, sem az AppStoreban, se ApplePay-ben. A jelszavaidat se tárold a kulcskarikán! stb.

2022. júl. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akik kicsit jobban értenek hozzá mint én, mit gondoltok erről a tutorialról?


[link]


Működni fog?:)

2022. júl. 3. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!