Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érintőképernyős, vagy billenty...

Érintőképernyős, vagy billentyűs telefon? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Melyik strapabíróbb, melyiknél kevesebb a hibalehetőség? Kinek melyik jött be jobban, aki mindkettőt használja?
2010. szept. 20. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy maradi vagyok, de én a telefont leginkább telefonálásra használom. Nekem kevésbé fontosak a ma oly divatos ilyen-olyan luxus funkciók. Kifejezetten irritál, mikor a plázacicusok "köldöknéző" pozícióban haladnak előre, bőszen nyomkodják a "telcsijüket" és iszonyúan fontos üzeneteket küldözgetnek :)

Nna szóval én nem szeretem sem a nyitógatós, sem a tili-toli készülékeket, sem az érintőseket, mert a kocsiban ezek igen nehezen, vagy balesetveszélyesen kezelhetők. A nyomógombos telefonomat már vakon tudom kezelni, kihangosítani, anélkül, hogy bámulnom kéne.

2010. szept. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bp1985 ***** válasza:
Igazából ezt így nem lehet megállapítani. Samsung alsó kategória (corby, monte, s5230) eléggé gyenge kijelzővel vannak ellátva. Az s5230 konkrétan egy lebutított, olcsó kijelzővel rendelkező omnia. Billentyűsnél is meg van a hibalehetőség. Pl sw hiba független a kialakítástól.
2010. szept. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bp1985 ***** válasza:
50%
A billentyűs telefon is balesetveszélyes, és szabálytalan kocsiba:)
2010. szept. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Én most vettem telefont (Nokia N95) és szerintem az, vagyis a gombos telefonok sokkal strapabíróbbak. Egyik ismerősömnek van egy tök komoly telefonja, kb. 1 évvel ezelőtt vette 100 000ért, és már rosszak a billentyűk rajta, nem reagál, ha benyomod rajta a képernyőt.

Egyébként az eladó is mondta, h az emberek kezdik belátni, hogy az érintőképernyős telefonok csak divattelefonok, nem sokáig lehet őket sajnos használni.

Szóval szerintem inkább billentyűs teló:)

2010. szept. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"A billentyűs telefon is balesetveszélyes, és szabálytalan kocsiba:)"


És ezt mivel tudnád bizonyítani?

2010. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"a kocsiban ezek igen nehezen, vagy balesetveszélyesen kezelhetők"


vezetés közben tilos kézben tartott mobilt használni... tökmind1, hogy érintős vagy nem, balesetveszélyes.


"az érintőképernyős telefonok csak divattelefonok, nem sokáig lehet őket sajnos használni"


erre csak annyit mondok, hogy egy kb 4-5 éves érintős telóm van és semmi baja...


"És ezt mivel tudnád bizonyítani?"


A KRESZ módosítás és a 156/2009. (VII.29.) Korm. rendelet szerint augusztus 1-től nem mérlegelhet a rendőr, ha az autós nem használja vezetés közben a biztonsági övet, vagy vezetés közben telefonál, vagy nem tartja be a gyermekbiztonságra vonatkozó szabályokat. Ezek mind közlekedési szabályszegésnek minősülnek, és “fix tarifával” kell büntessen a rendőr, amely közigazgatási eljárás keretein belül megállapított, 10.000 Ft és 800.000 Ft között adandó szabálysértésenkénti fix összeg lehet. (egy gyors google keresés)


kérdésre válaszolva: nekem van érintős meg kinyitós telefonom is, mind2 kb 4-5 éves. érintőssel az a baj, hogy nagyobb kijelző, ezért sérülékenyebb. de ha vigyázol rá nem lesz baja. enyémnek sincs.

2010. szept. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves 11:48! Nem érezted a kajánságot a kérdés mögött? Azért te se menj ügyvédnek, mert a tényként közölt kijelentésed, miszerint "autóban nem lehet mobiltelefonálni" több szempontból sem igaz. Pl. az utasok miért ne telefonálhatnának? És a vezető miért ne telefonálhatna, ha nem tartja a kezében a telefont, hanem valamilyen fajta kihangosítót használ? Ezt nálunk (még) nem tiltja a törvény. Tudod, mondta a barátom, a Google :)

Tehát én arról írtam, ha a nyomógombos telefonom a műszerfalra van rögzítve egy tartóban, bejövő hívás esetén egy ujjmozdulattal hangosra tudom állítani anélkül, hogy akár oda kéne néznem.

2010. szept. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1 -nem akarok ügyvéd lenni

2 -az utas persze hogy telefonálhat, de abban nincs is semmi balesetveszély és mivel erről volt szó hogy balesetveszélyes... feltételezem, hogy a sofőr vagy, és akkor már csúnyán nem illik a telefont nyomogatni, a kinyitóson én is bármit megcsinálok vakon mégsem használom soha vezetés közben.

3 -kihangosítóval lehet telefonálni, de az az érintősön is egyetlen gombnyomás... semmivel nem rosszabb, csak meg kell szokni, mint ahogy azt is meg kellett szoknod hogy melyik gombot kell megnyomnod (vagy headset)

2010. szept. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja, és egyébként kézben tartott mobilt írtam.. (a másikat csak gyors kimásoltam valahonnan)
2010. szept. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Samsung B3410
2012. dec. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!