Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akik bontatlan Iphoneokat...

Akik bontatlan Iphoneokat árulnak ár alatt, honnan szerzik be?

Figyelt kérdés
Sokszor látok marketplacen illetve hardverapron, jófogáson hirdetöket, akik olcsóbban tolják az apple cuccokat. Nem kamu hirdetők, mert akár több 100/1000 pozitív értékelésük is van. Vajon honnan szerzik a cuccokat?

2022. júl. 6. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

De kamu hirdezők, az értékeléseik is kamuk.

Az meg egy dolog, hogy a képen bontatlan. Mikor megérkezik hozzád, akkor már nem lesz az és akkor már b..hatod a pénzedet.

2022. júl. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mindig van valami turpisság az ár mögött. Nem tanácsos ilyeneket venni. Ha használtcikk oldalról vásárolsz, akkor az az alap, hogy személyesen megnézed az árut. Főleg nagyobb összegnél.
2022. júl. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

De még úgyis belefuthatsz egy komoly cumiba ha megnézed személyesen.

Mivel az áfa 27%, ezt nem fizetik ki ezek a jóemberek ha úgy szerzik be valahonnan. Áfa csalt és/vagy lopott cuccok ezek. Ami annyit jelent, hogy orgazda leszel. Nem elég, hogy elkobozzák a telefont, még büntatőeljárást is kapsz a nyakadba, hiába jóhiszemüen vásároltad a készüléket. Ráadásul a lopott szállítmányokat egyben letiltják, nem lehet aktiválni ezeket a készülékeket.

2022. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is árultam bontatlant áron alul, én is szívtam vele rendesen. Annyiért senki sem akarta megvenni amennyiért hirdettem. Nem úgy voltam vele, hogy akkor nem adom el senkinek ha nem veszi meg annyiért, hanem úgy voltam vele, időnként lejjebb vittem az árat, majd valakinek belefér. Annyiért sosem akarta megvenni senki, amennyiért éppen hirdettem. Hogy mennyi köcsög cigány hívott azzal, hogy neki nagyon kell, megveszi, már jön is, csak éppen 20-30-40 vagy akárhány ezerrel kevesebbje van rá. Meg olyan is felhívott rengeteg, hogy én vigyem el neki. Nagyon nem értették, hogy a vásárló itt úgy van definiálva, hogy eljön és leteszi a pénzt. Minden egyéb csak érdeklődő. Volt olyan eset, hogy már untam, levittem az árat, vigye aki elsőnek jön. Akkor is csak olyan hívott, akinek fele annyiért kellet. Visszaírtam a kiinduló árat, akkor ebből alkudjon aki akar. Erre hívott valaki, hogy tegnap még nem ennyi volt, és ő annyiért akarná megvenni. Mondom jó. De el kell jönni. Eljött. Egy kocsiban 5 kancigány. Még meg se nézte, de már azzal kezdett, hogy adjam még olcsóbban, mert őneki költség hogy eljött, 15 ezret számoljak be neki benzinre.

Mondom kurvára félreértett, itt nem utazási támogatást osztanak, és oda sem adtam neki. A ház előtt ott állt a kocsim, beszálltam és elmentem (nem akartam bemenni, mert akkor meg ott hangoskodtak volna a ház előtt). Az egyik piros lámpánál még beértek, és az ablakon kiabált hogy egyezzünk meg, de mondtam hogy az egyezség abból áll, ha megveszi azon az áron amit a telefonban elismert hogy annyiért megveszi. Ez szemlátomást nem lelkesítette fel, és ment mindenki a maga dolgára.

Végül egy érdeklődő felhívott, közölte érdekli, küldjem, küldte az adatait. És megvette. Nem sokat kérdezett, csak ami egy egészséges érdeklődésbe belefér, és jól járt a végén. Ez kb. 2 és fél hónap után történt, mialatt minden nap 10 telefoncsörgésből 9 után úgy indult a beszélgetés, hogy ... hee, meg-e van-e még ...

2022. júl. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4 sajnállak hogy át kellett esned ezeken a szörnyűségeken de a kérdés az volt, hogy "honnan szerzik be?"
2022. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeknek a telefonoknak egy kisebb része szimplán lopott. Egy nagyobb része külföldről, a helyi adózási törvények miatt olcsóbban megvett, meg feketén behozott telefon. A legnagyobb része meg szerintem szimpla ÁFA csalás miatt lesz eladó:

[link]


Elég csak rákeresni a Googleban, hogy "ÁFA csalás telefon". De ez nem csak a telefonokkal történik, sokan csinálják autóval, de akár még teljesen hétköznapi cikkekkel is. A Covid elején volt egy kigyúrt, tipikus "vállalkozó" f..szfej, aki Lambókkal meg más sportkocsikkal járta a kórházakat és maszkokat adományozott. Na, róla is pár hónapra rá derült ki, hogy ha jól emlékszem konzervekkel meg egyéb élelmiszerekkel csalt forgalmi adót nagy tételben.


Hogy az ÁFA csalás hogy működik? Nem olvastam végig a cikket, csak belegörgettem, de ez valószínűleg érthető lesz: [link]

2022. júl. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az iPhone-t nem tudom, de nemrég nagyot mentek a Marketplace-en a Samsung Buds TWR fülesek, mélyen bolti ár alatt. A kinézete, doboza, minden tök eredetinek látszott. Na, mondom, ilyen jók a kínai hamisítványok? Felmentem az Alira, megtaláltam, megrendeltem fillérekért, és mikor megjött, besz..tam: tényleg egy az egybe úgy nézett ki a cucc, a doboz, az utolsó fecni papírig mint az eredeti. Annyi különbség volt, h párosításkor a teló nem ismerte fel eredeti Samunak. Meg hogy egy hónap múlva megadta magát.

Long story short: kínai hamisítványok voltak.

2022. júl. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az iPhone-t nem tudom, de nemrég nagyot mentek a Marketplace-en a Samsung Buds TWR fülesek, mélyen bolti ár alatt."


Van amúgy egy kevésbé nyilvánvaló oka is ennek: amikor új S szériás telefon jön ki, akkor a korai vásárlók (meg az előrendelők) Budsokat kapnak ajándékba. Más gyártóknál is van, hogy fülest vagy órát adnak ingyen, a magasabb kategóriás telefonjaik "premier" vásárlóinak. Na, ilyenkor mindig áron alul vannak tele ezekkel a cuccokkal az apróhirdetéses oldalak.

2022. júl. 7. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!