Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Másnak is gyengébb a térerő...

Másnak is gyengébb a térerő és a mobilinternet a Telekomnál?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja észlelem, hogy a munkahelyemen alig vagy egyáltalán nincs térerőm, mobilinternetem. Több helyen ahol megfordulok elofordul ugyan ez, hiába írja ki a telefonom azt, hogy 4G de semmit az ég világon nem tölt be. Panaszt tettem a Telekomnál, amire azt a választ kaptam, hogy a környéken ki van építve a hálózat, vásároljak egy 4G jelerősítő routert. Na és akkor itt esett le, hogy lehet e ehhez köze annak, hogy a telekom május elejétől elkezdte lekapcsolni a 4G alatti hálózatokat? És lehet hogy valahol még ezek voltak nagyobb számban kiépítve és ezek lekapcsolasaval csökkent az erőssége a hálózatnak. Javítsatok ki, ha butaságot mondok. Ha nem ez akkor mit tudnék tenni? Lehet a SIM kártyám régi már? A telefonom iPhone 13.
2022. júl. 18. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a 4G, hanem a 3G hálózatot kapcsolta le, de ez okozhat ilyet. Mivel a 4G gyenge ott, a telefon eddig visszaváltott 3G-re, ami valószínűleg erős volt, de amióta az nincs kénytelen a gyenge 4G-n maradni. Ha az épület árnyékol, nem tudsz mit tenni. Lehet a 3G torony pont belőtt az ablakon, a 4G torony meg olyan szögben van amit leárnyékol az épület. A garantált sávszélesség 0, az jön, tehát panasznak helye nincs. Viszont a 3G lekapcsolás pont azért történt, hogy a 4G és az 5G hálózatot fejlesszék, tehát idővel valószínűleg a régi 3G torony helyére 5G tornyot fognak építeni, ami belő majd az ablakon ugyan úgy mint a régi.
2022. júl. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen igen úgy értettem hogy a 4G alatti hálózatokat kapcsolták le.

Köszönöm a válaszodat, remelem hamarosan megkezdik az újításokat, mert sajnos a munkahelyemen elérhetetlen vagyok.

2022. júl. 18. 09:41
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha van wifi, kapcsold be a ViWiFi-t és elérhető leszel. Vagy tedd a telefont 2G-re, bár azon a net kvázi használhatatlan, de telefonálni lehet, mivel annak a legjobbak a hullámterjedési karakterisztikái, valószínűleg jól fog menni.
2022. júl. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Telekomos kollágáidnak is van gondjuk? Lehet a te telefonodba gyengébb valami, ha pl nekik jó
2022. júl. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Telekomos kollégának se jó, telenorosnak igen.
2022. júl. 18. 10:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, Szabolcs megyében én is küzdöttem ilyesmivel egy hordozható router esetében az elmúlt héten. Vagy is net az volt, de közel sem olyan gyors, mint mondjuk januárban.
2022. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az adatforgalom 95%-a eddig is a 4G hálózaton ment, a 3G lekapcsolás által viszont a maradék 5% is átkerült a 4G-re, amin így többféle osztódik a sávszélesség, azaz egy felhasználónak kevesebb jut. Szerintem elhamarkodott volt a 3G lekapcsolás, akkor kellet volna meglépni, amikor már a sűrűn lakott területeken 5G is van és legalább az előfizetők harmada már azt használja, akkor nem okozott volna ekkora fennakadást.
2022. júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Telekomnak valamiért hulladék a 2G-je, ott egyszerűen semmi nem jön be, míg a telenornál akkor is lehet netezni, nem egy telefonnal próbáltam. Pákozdon, a csarnokunkban én is így voltam, meg ott a fém falak árnyékoltak is. Kérdés, hogy a cégetek milyen szolgáltatónál van, esetemben sajnos 20-as volt, így csak ők raktak fel a csarnokon belülre jelerősítőt.
2022. júl. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utcán, otthon nem vettem észre különbséget.

Munkahelyen nem tudom, mert nem nézem...

2022. júl. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!