Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Autóban szivargyújtóról...

Autóban szivargyújtóról töltés közben merül a telefon. Miért?

Figyelt kérdés
Xiaomi redmi 5 plus, 4000mah akksi van benne. Usb-ről való töltéssel egyszik meg ez a fajta töltési mód?
2022. aug. 5. 05:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű nem tud annyit a szivargyújtöltő, amennyi kell neki. Nekem is van egy 1 amperos meg egy 2 amperos lyuk rajta.
2022. aug. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Így van, kicsi az áramerőssége a töltőáramnak.
2022. aug. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki egy olyan kábellel, amivel megfelelő a töltés. Ha úgy sem jó, akkor az autós töltő lehet a hibás.
2022. aug. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Gyári gyorstöltő kábelével és szivargyújtós gyorstöltősnek kell lennie
2022. aug. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tölt egyáltalán valamit?
2022. aug. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Usb-ről való töltéssel egyszik meg ez a fajta töltési mód?"

Azzal egyezik, amivel összedugod. Ahogy leírták, ha a töltő és/vagy a kábel nem alkalmas rá, akkor hiába várod a csodát.

Ha még nem hallottad, pár szót írok a normál töltéstől eltérő módról.

A töltésvezérlő a telefonban van. Ha tud jobbat mint a normál töltési mód (mármint képes rá), és szükségét érzi, kéri a 4 eres kábel 2 erén a töltőt, hogy kapcsoljon rá. Ha a kábel nem 4 eres, a töltő nem fogja tudni mi a pálya, akkor sem ha képes lenne váltani. Ha a kábel jó, de a töltő nem tud ilyet, akkor a teló hiába kéri.

Ha a teló kér, a kábel jó, a töltő képes rá és kapcsol, beindul az extra törődés. Minden más esetben normál töltés. Ebbe beletartozik az is, hogy minden passzolna, csak valamelyik érintkező pont kontaktos, ami a plusz jelhez kell.

Tehát minden feltételnek teljesülnie kell, egy is kimarad, akkor cumi.

2022. aug. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Kérdés mivel töltöd.5V/2A kéne hozzá, vagyis 10Watt.ennyit kéne tudnia bármilyen gagyi töltőnek elvileg.
2022. aug. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Informativak a válaszok, köszönöm. Többnoname márkájú töltövel próbáltam, ppl. Lidlis vagy Hama. Kipróbálom most a gyári kábellel is. A jelenlegi két usb csatlakozos és 5volton 2.4 ampert bír a felirat szerint.
2022. aug. 5. 10:12
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen,a 2 kimeneten összesen.gondolom 1+1,4

Ennek még nézz utána.

2022. aug. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Gyenge a töltőfej csak 5W -os ami ha aktívan navigálsz akkor a telefon többet fogyaszt. Nagyobb töltő fej kell. de a melegedés miatt nyáron számítani kell arra is hogy egyszer csak azt mondja hogy nem tölt tovább mert túlmelegedett. 10W os már elég, vannak erősebbek is csak attól jobban melegszik. Télen nem gond de nyáron ez okozhat meglepit hogy odaérsz valahova és azt mondja hogy ok akkor 20% maradt az akkuban, túlmelegedett a gyorstöltéstől minden és mivel vissza se tudott hűlni akkor így jártál. Jártam már így. Pláne ha Xiaomi, határokon átlépve amennyit kínlódik mire összekaparja a másik hálózatot az nem kevés idő, és mindegyikkel így jártam... Azóta olyan van ami 5 és 10W os töltést tud. Ha csak autóban van a telefon elég az 5w, lassú de jó van az ha használom közben akkor 10w. Így is túl tud melegedni sajna... Az szokott lenni a megoldás hogy a szellőző rosttéj letörő csíptető tartóba teszem és nyomatom rá a légkondit mint a hülye. Csak ez nekem már párszor eltördelte a szellőzőket, illetve amúgy nem csak nem szeretem a légkondit hanem a gyerekek DarthVader ként veszik a levegőt tőle aztán meg fulladnak mintha asztmásak lennének szóval légkondoit se nagyon tudom használni. Sima szellőzést nyomatom a telefonra, azzal bírja mindenki.
2022. aug. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!