Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Káros ha éjszakára a töltőn...

Káros ha éjszakára a töltőn hagyjuk a telefont?

Figyelt kérdés
[link]

2022. aug. 5. 09:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondanám, hogy nem ideális, de egyébként nem követsz el vele égbekiáltó bűnt.

Viszont más okból kifejezetten nem szeretem, ha valaki ilyet csinál velem egy fedél alatt: tűzveszélyes. Nem hagyunk akkumulátoros eszközt magára töltés közben, ha van éghető anyag körülötte. A lakástüzek döntő többsége elektromos eredetű, amiből nyilván csak elenyésző része történik emiatt, de az ördög nem alszik...

A mai modern telefonokat, ha nem meríted le 0%-ra, és nem baj az, ha nem pont 100%-ra van töltve, akkor gyakorlatilag 20-30 perces töltésekkel elégségesen fel lehet tölteni egy napra minimum. Nem kell órákig töltőn hagyni.

2022. aug. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, de a gyorstöltésre képes telefonokat fölösleges, mert rövid idő alatt feltöltődnek. Nekem viszont van egy régi powerbankom ami 5V 2A töltésre képes csak, azt 8 órán át kell tölteni 7-8%-ról 100%-ra, azt éjjel szoktam.
2022. aug. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Persze, majd felkelek éjjel levenni.
2022. aug. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

20 éve minden telefonom estétől reggelig a töltőn volt.

A telefon szempontjából nem vettem észre negatív hatást. Ha azt mondom hogy a legutóbbi készülék 5 év után is másfél napot tudott egy töltéssel, az nem lehet olyan rossz.

2022. aug. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hacsak más okból nem keletkezik zárlat, akkor nem tartom tűzveszélyesnek, de az akksi kímélése érdekében sosem hagyom fent egész éjjel! Úgy ugyanis persze hogy 100%-on lesz, ami pár alkalommal nem baj, de az akksi hosszú élettartama érdekében a töltöttséget állandó 20-80% között tartani optimális! Újkorában megfigyelem, hogy milyen gyorsan töltődik, kiszámolom az időt, és akkorra állítom be az ébresztőt, amikor várhatóan eléri a 80%-ot, én mindig így csinálom! Leveszem, aztán alszom tovább, esetleges újboli ébresztésre beállítva is csak max. 3%-ot merül reggelig, többet nem!
2022. aug. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%

" kiszámolom az időt, és akkorra állítom be az ébresztőt, amikor várhatóan eléri a 80%-ot, én mindig így csinálom! Leveszem, aztán alszom tovább,"


Na jó, ez viszont teljes kreténség. Ezt ne csinálja senki, csak magát szivatja. Elvileg 40 és 80% közöt tartva bírja legtovább az aksi, de neked halvány lila fogalmad sincs arról, hogy ténylegesen mennyi a töltöttsége (amit kiír, az rohadtul nem az), másrészt meg a telefon van teérted, szóvla rohadtul semmi értelme nincs csak azért mindennap korábban kelni, hogy ne 4 év után kelljen cserélni az aksit, hanem 4 év és 15 nappal később.

2022. aug. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Samsung A71, android 12-vel már kikapcsol 85 %-nál.
2022. aug. 6. 05:26
 8/16 anonim ***** válasza:

“halvány lila fogalmad sincs arról, hogy ténylegesen mennyi a töltöttsége (amit kiír, az rohadtul nem az)”

Okostojás, akkor szerinted mégis mi???! Meglátszik, részben sajnos azért is tart itt a világ, ahol, mert egyesek annyira túlgondolják a dolgokat, hogy számukra a legalapvetőbb dolog is “á, az képtelenség!”

Amúgy meg mondom, hogy direkt visszaalszom, nem csak addig alszom, amíg töltődik a telóm, a kíméletesség pedig nem csak 15 nappal hosszabbítja meg az akksi élettartamát, hanem több mint 1 évvel is! A zárt burkolatt miatt házilag ma már úgyis körülményes cserélni, de mire az akksinak vége, addigra a telefon is rég elavult lesz!

2022. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

"Okostojás, akkor szerinted mégis mi???! Meglátszik, részben sajnos azért is tart itt a világ, ahol, mert egyesek annyira túlgondolják a dolgokat, hogy számukra a legalapvetőbb dolog is “á, az képtelenség!"


Mint okostojás elmondom neked, hogy a 100%-os töltöttség az szinte sosem tényleges 100%. Az aksik töltési sebessége egyre kisebb lesz, minél jobban "tele vannak". A 100% közelében már annyira belassul az egész töltési folyamat, hogy MINDEGYIK modell csal itt egy picikét, fogja magát és kiírja, hogy 100%, hogy ne hagyd a töltőn még 20 percig, azért hogy belemenjen 2,4%-nyi töltöttség (a számoknál nyilván a hasamra csaptam).

De a 80%-os töltöttséget sem tudja pontosan, hiszen gondolom te sem kalibrálod újra az aksikat rendszeresen, sőt felteszem, hogy még csak arról sem hallottál soha, hogy ez mit jelent.


"Amúgy meg mondom, hogy direkt visszaalszom, nem csak addig alszom, amíg töltődik a telóm, a kíméletesség pedig nem csak 15 nappal hosszabbítja meg az akksi élettartamát, hanem több mint 1 évvel is! A zárt burkolatt miatt házilag ma már úgyis körülményes cserélni, de mire az akksinak vége, addigra a telefon is rég elavult lesz!"


De te komolyan képes vagy ezért szándékosan tönkreb..szni az alvási ciklusodat, hogy pár nappal vagy héttel tovább bírja emiatt az aksid ESETLEG? Egy filléres sz..r aksicseréről beszélünk, te meg lehet hogy emiatt fogsz hónapokkal kevesebbet élni :D

2022. aug. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy mennyi alvásra van szükségem, és nem fogok emiatt hónapokkal kevesebbet élni! Ilyen irreális szőrszálhasogatást... 🤦‍♂️
2022. aug. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!