Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudom függetleníteni...

Hogyan tudom függetleníteni az Iphone telefonomat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Három-négy éve vásároltam magánszemélytől egy Iphone 7 plusz készüléket, mely akkor T-mobil függő volt. Akkor nem okozott ez gondot, most is telekomos vagyok, de a telefont függetleníteni szeretném, hogy egy ismerősömnek átadhassam, aki Yettel előfizető. A probléma az, hogy a telekom nem függetleníti, mert nem találja az adatbázisában az IMEI szám alapján . Nagy valószínűséggel a telefont javították de nem a Telekomon keresztül, így az új IMEI nem lett ott regisztrálva.Tehát adott egy telefon melynek IMEI száma gyakorlatilag nem található a szolgáltatónál. Valaki tud ebben segíteni? Tudom függetleníteni?

2022. aug. 18. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem 2 lehetőséged van:

vagy kutakodsz a google-ben, [link]

szerintem csak akkor arról lehet szó, hogy INGYEN, azaz DÍJMENTESEN függetlenítik.

Mivel ez egy drága készülék és mivel itt senki nem vállal felelősséget azért, hogy a *#7874387897# kód (most csak írtam egy random valamit, halál felesleges kipróbálnod), vagy bármi más megoldja a problémádat, én bemennék a készülékkel (benne a sim kártyával), a készülék papírjaival és ha nem te vagy a tulajdonos, akkor a hivatalos dokumentumokon szereplő tulajjal együtt,húznék egy sorszámot, kivárnám amíg az adott szám megjelenik a kijelzőn, odamennék az ügyintézőhöz, megkérdezném, hogy mi a dolog hivatalos menete és tarifája, kiegyenlíteném az ominózus tarifát (erről kérnék papírt, de mivel cég alkalmazottja,nem saját zsebre dolgozik, és mivel Magyarországon - mondjuk teszem azt például Ausztriával, Svájccal, Németországgal ellentétben - N E M fakultatív a számlaadás, így azt köteles is adni), majd addig nem jönnék el, amíg meg nem csinálja, vagy át nem veszi (hivatalos papírral) a telefont, és nem ad egy fix dátumot,. hogy - most hasamra csapok - szeptember 6-án, kedden 14 órára ide meg ide (ha nem oda, ahol leadom) jöjjek érte.

2022. aug. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

*szerintem csak akkor arról lehet szó, hogy INGYEN, azaz DÍJMENTESEN nem függetlenítik.

ezt akartam írni... a legfontosabb szó kimaradt.

2022. aug. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

2-es jó példája annak ha a xanaxot ablakmosóval veszik be.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna!


Kérdező ebben az esetben szerintem sehogy nem lehet függetleníteni. Az iPhoneok függetlenítése nem kódokkal történik, hanem a szolgáltató rögzíti az Apple rendszerében, hogy az adott IMEI számú készüléket fel lehet oldani. Az iPhonet visszaállítod gyárira és újra aktiválod. Ekkor az iPhone az Apple rendszeréből megtudja, hogy ő már független. Sajnos ezt nem nagyon lehet sehogy kikerülni.

A kérdés az, hogy hogyan és ki módosította az IMEI számát a készüléknek. Alaplapot cseréltek talán? TouchID működik? Akitől vetted az honnan vette? Esetéeg lopott a telefon?


A 06 80 983 435 az Apple ügyfélszolgálat telefonszáma. Kérezd meg tőlük, hogy mit tidsz tenni.

2022. aug. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. aug. 18. 13:21
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos semmit nem tudok a telefon előéletéről.Azt hittem hogy megbízható személytől vásárolok (most utólag talán gyanítható hogy szervizes volt a készülék, alaplap javítás történhetett rajta)
2022. aug. 18. 13:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen.

A leginkább valószínű forgatókönyv szerint ez már így marad.

2022. aug. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudni augusztus óta mi történt. De éppen ezért nem éri meg használtan vásárolni telefont. Egyébként a Telekom 2017 szeptembere óta csak szolgálató / kártya független telefonokat árul! 2023-ban is! A függetlenítést csak az eredeti / első vásárló aki közvetlenül a szolgálatótól vásárolta az kérheti csak. A függetlenítés egy 2017 októberében életbe lépő és ma is érvényben lévő jogszabály alapján ingyenesnek kell lennie. Vagyis ingyenes ha az előfizető / eredtei első vásárló kéri.
2023. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!