M8 ez a marhaság?

Figyelt kérdés
Miért adnak a gyártók egy ki.baszott töltökábelt a telokhoz, ha töltőfejet nem??? Akkor szerintem már ne adják azt se... Meg az indok is nevetséges. Környezetvédelem... Persze a Samsung, Apple, Huawei gyár az nem környezetszennyező. Az is elképesztő pofátlanság, hogy füllhalgató nem jár hozzájuk, de hogy töltő se... Persze jónéhányezerért lehet venni... Szóval akkor miért adnak hozzá kábelt? Ha van töltőfej otthon, akkor kábel is hozzá...

2022. aug. 23. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kábel fogyóeszköz, idő kérdése és megtörik. Töltőm még soha nem ment tönkre, az első okos telefonomé most a bluetooth audio adapteremet táplálja.
2022. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem az Apple ötlete volt, hogy ne adjanak töltőt a telefonhoz, ez már kb. 10 éve is felmerült, amikor bejött a micro-USB, a Kindle-ökhöz már akkor se adtak. A legtöbb embernek, aki iPhone-t vesz, már van otthon töltőfeje, annak meg tényleg semmi értelme, hogy csak gyűljenek. Viszont töltőkábel nem biztos, hogy van felesleges, azt azért illik adni. Nem vagyok Apple-fanboy, nincs semmim tőlük, de ezt támogatom. Ha nincs otthon töltőfej, vehetsz pár ezer Ft-ért, akár a telefonnal együtt, nem mindenkinek létszükséglet. Mert gondolom általában nem a kicsomagoláskor derül ki, hogy nincs benne, az Apple-nél többnyire az is le van írva, hogy mi van a csomagban. Headset ugyanez, szerintem sokan sosem használták, talán másikat sem.
2022. aug. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Ez csak a plusz pénzbevétel miatt van, semmi köze a környezetvédelemhez, a boltokban ugyanannyi van mindenből. Meg kell nézni mi van a dobozban. Mondjuk nekem van 3 Samsung töltőm, barátnőmnek 2,ergo felesleges egy új telónál másik, már minek, de eddig minden Samsunghoz adtak.
2022. aug. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vagy 7-8 adapterem van itthon. Némelyiken még a gyári csomagolás is rajta van. Összegyűltek az évek során. Egyáltalán nem bánom, hogy nincs minden telefonhoz adapter.
2022. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

1. Ha veszek egy telefont, a régit eladom a töltővel együtt.


2. Az újabb készülékek általában gyorsabb töltést támogatnak, amihez a régi töltő már nem jó.


3. Az Apple eddig USB-A "fejeket" adott, és ehhez való kábelt. Majd hirtelen egy USB-C - Lightning kábelt,, "fej" nélkül. Na ezt hova dugod, ha csak USB-A "fejed" van és eddig nem volt lightning-es cuccod?


4.: A Huawei-t eléggé megviselte a félvezetőhiány és a szankciók, ezáltal nem minden készülékhez adnak töltőt.

(Náluk szó sem volt "környezetvédelemről")

2022. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 (3) Ha valóban most váltott USB-C töltőfejre, akkor jogos a kritika, de ezt nem nagyon hiszem, a szabvány már vagy 7 éves. A többi gyártó nem tudom, milyen fejeket ad és mióta, mindenesetre olcsóbb egy USB-A/C adapter, mint egy új töltő.
2022. aug. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!