Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S4 mobiltelefon...

Samsung Galaxy S4 mobiltelefonom van. Miért töltődik lassan ? 8 éves a töltő. Töltője miért sistereg töltés közben? Kamera alatt miért forró ? Néha az egész készülék felmelegszik nagyon. Miért van ?

Figyelt kérdés

2022. aug. 31. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
De hisz le is írtad: "8 éves a töltő." Ideje lenne nyugdíjazni, és venni egy újat.
2022. aug. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Mert a töltő 8 éves 😆.
2022. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Semmi baja a töltőnek. Az akku gyengélkedik, és emiatt a telefon már jóval kisebb árammal engedi csak tölteni (mert amúgy felszalana a feszültsége, és károsodna). A névlegesnél jóval kisebb terhelőáramot a töltők így reagálják le. A sistergés: a pár tíz, vagy akár száz kilohertzen dolgozó kapcsolóüzemű tápegység folyamatosan ki-be kapcsolgat, annak függvényében hogy a kimeneti feszültség elérte-e a beállított értéket. Alacsony terhelésnél ez a ki-be kapcsolgatás pont olyan frekvenciatartományba eshet, hogy az emberi fül sistergésnek hallja.

A melegedés is ezért van, mert az akku már kis töltőáram hatására is melegszik.


Ha új akkut veszel, vigyázz, mert nem lesz benne NFC. Akkor sem, ha a webáruházban azt írják hogy NFC-s. Ezért nem vettem át két helyen sem az új akkut, mert nem volt benne, csak az árában...


Végül úgy oldottam meg, hogy a neten látható leírások alapján egy pár menetes tekercset kötöttem be a kamerától jobbra található két érintkezőre. (a bal oldali két érintkező a vezetéknélküli töltésé, megfelelően körülvágva a hátlap alá is befér az amúgy kívülre szánt USB-s vezetéknélküli töltő adapter)

2022. aug. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
válts egy újabb telefonra
2022. szept. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!