Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lehet az hogy Amerikában...

Hogy lehet az hogy Amerikában olcsóbb lett az iPhone itthon meg drágább?

Figyelt kérdés

Ezt mégis hogy képzelték hogy megemelték a árakat itthon amikor Amerikában lecsökkentették nem pofátlanság?


Ez most így is fog maradni?

Közel 400000 Ft lesz az iPhone 13?

334 000 forint volt előtte



2022. szept. 11. 12:55
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Tudom hogy minden emelkedni fog csak híreket olvastam és láttam hogy mennyivel emelkedett a telefon ára. Ès felháborítónak találtam ezért kérdeztem meg.


Nem terveztem megvenni..

2022. szept. 11. 14:47
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is kevered a dolgokat. Az Apple nem emelt árat, sőt az iPhone 13-mas szériáé (gondolom) dollárban kifejezve kevesebb.

Csak hát tavaly szeptemberben 300 alatt volt a dollár-forint árfolyam, most meg 400 fölött is járt többször. Ráadásul az USA árak mindig ÁFA nélkül értendők.


Tehát ha ott 800 dollárt egy termék (iPhone 14), akkor abból úgy lesz magyar ár, hogy átváltják forintba, majd erre ráteszik az ÁFA-t, ami kb. a világ egyik legmagasabb értéke itthon. Majd még erre rátesz az Apple egy bizonyos százalékot, mint árfolyamkockázat. Ezzel védik magukat a forint kismértékű ingadozásától. Na, látva, hogy az utóbbi 1 évben milyet rodeózott a forint, szerintem még ez az árfolyamkockázat ellen védő extra az eladási árban is magasabb lett.

Na, akkor számoljunk.

Iphone 13 ára tavaly: 799 usd. Az akkori árfolyam kb. 300 volt, tehát ez 239.700 forint. Erre jön az ÁFA, azza legyütt már 304.419 forint. Ha jól emlékszem, akkor a hivatalos ára valahol 330 ezer forint körül volt, tehát mondjuk azt, hogy 8%-ot ráraktak még árfolyamkockázat címén.

És akkor az iPhone 14 idén szintén 799 usd. Ez forintra átváltva 400-as árfolyamon 319.600 forint. Erre jön még a 27% ÁFA, ezzel már 405.892 forint. És akkor még erre az árfolyamkockázat miatti extra, ami most már valószínűleg nagyobb mint tavaly, és TÁ-DÁM, megérkeztünk 450 környékére.


És ne hidd azt, hogy csak ezzel a műszaki cikkel lesz ez. Emlékszem rá, hogy amikor kijött a Samsung S21-es széria, az is dollárban olcsóbb volt mint az elődmodell, de itthon drágább lett.

Ha akarsz venni hosszú távon használatban lévő műszaki cikket, akkor szerintem minél előbb tedd meg. Az Orbán kormány valószínűleg tovább fog rontani a helyzeten.

2022. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha valamit olcsóbban akarsz megvenni akkor nézd meg az osztrák,német média Márk,amazon,stb helyeket.
2022. szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%
Mert Magyarország előre megy nem hátra. Meg ugye a hanyatló nyugat. Meg ehhez hasonló dolgok. Ahogy leírták már előttem is, a 300-ról 400 forintra emelkedő dollár árfolyam, a rohadt magas ÁFA, meg van itt olyan szép cég is mint az Artisjus, akinek telefonvásárláskor fizetsz, mert ők kissé előítéletesek. Úgy gondolják, hogy mindenképp jogvédett tartalmat fogsz tárolni a telefonodon, ezért a telefon árához már hozzá van csapva a jogdíj.
2022. szept. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%

" Artisjus, akinek telefonvásárláskor fizetsz, mert ők kissé előítéletesek. Úgy gondolják, hogy mindenképp jogvédett tartalmat fogsz tárolni a telefonodon, ezért a telefon árához már hozzá van csapva a jogdíj."


Na ez meg a másik világraszóló röhej. Van egy belterjes magyar szervezet, ami minden magyar adathordozóra külön díjat vet ki, mert hát te biztos torrentezed majd a zenét. Remélem mindjárt lesz valami magyar szoftverfejlesztő, filmgyártó meg fotós társaság is, akik bejelentkeznek erre.

Évek óta nem torrenteztem zenét, nem is nagyon ismerek olyat, aki igen. Fillérekért van Spotify, Apple Music, Deezer, meg amit akarsz. De te fizess a magyar zenészeknek, akiket olyan nagyon gyakran hallgatsz, tuti :)

2022. szept. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha egy termék 1000 dollár, akkor az 2018 januárjában 253.000 Ft volt, 2019 januárban 279.000, 2020 januárban 303.000, 2021 januárban 296.000.

2022 január 308.000, ma pedig 392.000


A 27% áfa pedig nem "az egyik" , hanem a legmagasabb a világon!


Nem beszélve a tavaly megemelt vámdíjakról és egyebekről

2022. szept. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
79%
Mert amikor az eredeti árakat számoltál, akkor az akkori árfolyamot használták váltásnak, most pedig az új árakhoz a jelenlegit és az elmúlt 1 évben a forint ilyen sokat romlott.
2022. szept. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem tökmindegy? Se 334, se 400 ezret nem ér. Annyiért már frankó laptopot veszel. Aki ennyit kiad egy telefonért, annak van valami problémája...
2022. szept. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!