Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Videózáskor álló vagy fekvő...

Videózáskor álló vagy fekvő helyzetben tartod a telefont?

Figyelt kérdés
Én ugyan nem videózom telefonnal, de nem tudom megérteni, hogy lehet állítva videózni. Mert gondolom nem egyből a TikTokra mennek, ami ugye csak pár éve létezik, függőleges videók meg 15 éve. A legjobb, ha még svenkkel is közben (körbenéz).
2022. szept. 11. 18:13
A kérdező szavazást indított:
Mindig álló helyzetben
Mindig fekvő helyzetben
A témától függ
Ahogy épp kedvem tartja, nem érdekel
18 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
ahogy a TV-t szokás nézni, állva
2022. szept. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%

"gondolom nem egyből a TikTokra mennek, ami ugye csak pár éve létezik"

Azért az okostelefonok képaránya egy kicsit régebb óta álló formátumú.

2022. szept. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Az mondjuk nem képarány, és nem minden videót telefonon néznek meg, lehet monitoron, tévén, mozivásznon...
2022. szept. 11. 19:21
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb eszközön FEKVE nézünk videókat (TELEFONON IS)


Ez azért megszokott, mert általában az oldalirányok fontosabbak, mint a le-fel irányok (Mi értelme van a földet és az eget videózni pl. egy focimeccsen, vagy utcai videón?)


TV-n, számítógépen, tableten, bármin visszanézve a fekvő a legkényelmesebb.

2022. szept. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Remélem a portré módban videózóknak szántad, mert nekem ez egyértelmű.
2022. szept. 11. 19:50
 6/23 anonim ***** válasza:
36%
Fekve. Elvi kérdés, hogy aki nem képes a videózáshoz lefektetni a telefont, annak a videóját nem nézem meg. Csak fekvő videót nézek, a monitor közepén a keskeny függőleges csíkot bámulja aki akarja.
2022. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Témától függ, ahogy fényképezni is - bár jobban szeretek landscape módban, de - néha muszáj portréban.


#6 "a monitor közepén a keskeny függőleges csíkot bámulja aki akarja."

Ha egy függőleges témát (például egy álló embert) kell levideózni és ezt "fekvő" módban teszed, akkor a témád a tévé közepén egy kis csík lesz, a szélén felesleges pixelekkel.

Portré módban ugyanezt látod, azzal a különbséggel, hogy ha elforgatható monitoron - esetleg telefonon - nézed a függőleges felvételt, akkor sokkal több hasznos pixel lesz a felvételen, ami nagyobb részletgazdagságot eredményez.

2022. szept. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Szerintem videózásnál nem érvényes a témához igazítás, mint a fotózásnál, tehát egy álló embert is "tájkép" módban kell videózni. Kivéve ha kifejezetten tiktokra/hasonlóra készül, vagy függőleges monitorokra pl. marketing célból. Nem is értem, miért van lehetőség erre. Van egy régi Nokia Lumia telefonom, azon pl. ferde a kép, ha állítva tartom. El tudom képzelni, hogy ezt "benne felejtették"... Mindenesetre miután kezdtek terjedni, minimum ajánlhatták volna a videós alkalmazásokban a fekvő módot.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2022. szept. 12. 08:09
 9/23 A kérdező kommentje:
Azaz a többi platformon felejtették benne, nem a WP-n.
2022. szept. 12. 08:11
 10/23 anonim ***** válasza:
45%

"Szerintem videózásnál nem érvényes a témához igazítás, mint a fotózásnál, tehát egy álló embert is "tájkép" módban kell videózni."

Ezzel a kijelentéssel két probléma van.

Nem. Három.

1: "szerintem" - mások szerint viszont nem. Ugye nem szorul bővebb magyarázatra.

2: "kell" - nem kell. Nincs ilyen jogszabály, törvény, korményrendelet, előírás.

3: A hogyant mindig a téma és a felhasználás módja határozza meg. Mozifilmet nyilván fekvő formátumban filmezel, mert a mozivászon mindig fekszik. A telefonos videók viszont nagyon sokszor telefonon lesznek megtekintve, aminek - tetszik vagy nem - a standard képformátuma az álló. Ha a cél direkt telefonos megjelenítés, akkor sokszor praktikusabb az álló formátum.

És akkor még jön az általam már korábban említett téma. Ha a téma vertikális és a környezete irreleváns, akkor teljesen felesleges a horizontális formátum, mert a képkocka kétharmada csak szemét, gyakorlatilag a középső egyharmadot használnád csak a témára.

2022. szept. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!