Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vodafone hitelképességii...

Vodafone hitelképességii vizsgálat hogy működik?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy Redmi Note 11 Prot, csak ugye most szembesültem hogy van hitelképességi vizsgálat, amit eddig nem hallottam Telekomos haveromtól, mivel ő igényelte és meg is kapta. Én diákmelózok még, így a 3 havi bérbizonylatot nem kaphatom mert ugye diákszövetség nem ad. Teljes összeggel nem venném meg, csak részletben. Szóval hogy is működik ez, hogy kérnek előleget, megnézik kitudom fizetni, és visszautalják ha átmegyek azon a vizsgálaton, vagy volt-e már vki hasonló cipőben?

2022. szept. 13. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem utalnak semmit vissza. Az előleget a számlákból fogják levonni.
2022. szept. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lekérdeznek minden adatot rólad, tehát hogy van-e jövedelmed, hiteled, azok mennyik, volt-e már régebben tartozásod a szolgáltató felé, az mennyi volt, mennyi ideig tartott. Ebből egy titkos algoritmus kalkulál valamit és ki fog jönni egy szám, amit előlegként le kell tenned az asztalra. Ezzel bizonyítod, hogy képes leszel fizetni a részletet és a telefonszámlát. Az előleget a számlán jóváírják, az első számlán annyival kevesebbet kell majd fizetned. Vagy ha a számla kevesebb, akkor semmit és a maradék gördül tovább amíg el nem fogy. Ha nincs hiteled és rossz előéleted a szolgáltatónál, a telefon értékének kb 10%-ára számíthatsz. Egyébként többre, tehát lehet olyan helyzet, hogy nem éri meg részletre megvenni. Mert elkérnék előlegben a felét, akkor meg már megveszi az ember egyösszegben. A diákhitel is számít, ha van olyanod, akkor is ha még nem törleszted.
2022. szept. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%
Az ügyfélszolgálat mit mondott? A weboldalon mit olvastál?
2022. szept. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!