Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi az a forgalmi előleg?...

Mi az a forgalmi előleg? Valaki eltudná nekem magyarázni magyarul?

Figyelt kérdés

Lehet én vagyok a hülye sőt tuti

Vásároltam júniusban egy Iphone 13 pro készüléket és 160.000 forint előleget fizettem.

A negyedik hónaptól állítólag kerül levonásra a számlámból valami amit nem értek mi …

A szolgáltatás(Sim kártya) havi díja 5000 forint

Ha megszorzom 22-vel(mert ugye 2 év hűség) az csak 110.000.. én meg 160.000 ezret fizettem ugye

Hogy van ez!?? :D



2022. szept. 24. 10:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%
iPhone 13 Pro Max 1Tb kíváló telefon meg is kell ám fizetni☝️🙂
2022. szept. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

1-es kezd unalmas lenni.


Gondolom ha kötöttél biztosítást a telefonra, akkor azt is levonják nem?

“Ha megszorzom 22-vel” - 24-el kellene, 2 év a 24 hónap.

2022. szept. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Ott kellene megkérdezni ahol vetted.
2022. szept. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%
Igen tökéletes példát láthatjuk kedves olvasóink, amikor emberek hitelre vesznek egy prémium terméket, amit nem tudnak kpbol kifizetni és utána meg nem értik miért fizetnek többször annyit 2 év alatt mint maga a termék ára. Ez a kisebbik fájdalom, de sokan így vesznek lakást is és amikor a törlesztő részlet sokasságát nem tudják már fizetni, akkor persze a kormány a hibás és nem az ember ugye...
2022. szept. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem a hitellel van a gond, mert egy nagyobb beruházásnál szükség lehet rá, a baj az mikor valaki felveszi és nincs tisztában azzal, hogy azt vissza kell fizetni kamatostól, aztán fel van háborodva, hogy a bank követeli a pénzét.
2022. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
#4: annyira tipikus hogy alacsony fizetesűek vagnak bele ilyesmibe.... amit 1 mio nettóval se vallalnek be. Mert fölösleges, túlárazott cucc.
2022. szept. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Talán a vásárlás ELŐTT kellett volna tájékozódni, hogy milyen szerződést (és pénzügyi kötelezettséget) írsz alá...


[link]


Mi az a forgalmi előleg?

A vásárlás során előre fizetendő összeg, az előleg, magában foglalja az első havidíjat, valamint tartalmazhatja a készülék miatti előleget is, amit akkor kérünk tőled, ha készülékedet a listaárnál kedvezményesebb áron kapod tőlünk. Ne feledd, az előleget visszakapod!

Előleget minden szolgáltató esetében fizetni kell, ha készüléket is vásárolsz. A szolgáltatók az előleg mértékét eltérő helyeken tüntetik fel, van olyan eset, amikor csak email-ben, utólag értesítik a vásárlót az előlegről. A Yettel már a vásárlási folyamat során feltünteti, milyen előlegre számíthatsz. Az előleg mértéke természetesen csökkenthető. A csökkenés lehetséges mértékét csak akkor láthatod, ha minden adatot megadsz.

2022. szept. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A kérdésemre még mindig nem jött válasz

Hogyan kapom majd vissza a pénzem?

Utolsó, ezt már olvastam de nem vágom

2022. szept. 24. 13:27
 9/17 anonim ***** válasza:
Az előleget a telefonra adtad nem a díjcsomagra.
2022. szept. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

8: tehát nem megy az értelmező olvasás...??? ODA van írva! Könyörgöm, legalább kattints már rá, amit az orrod alá teszek....


"Hogyan és mikor kapod vissza az előleget?


A befizetett forgalmi előleg összege a szerződéskötést követő 4. hónaptól számláid végösszegéből – a forgalmi előleggel megegyező ÁFA kulcsú havi és forgalmi díjakat tartalmazó - kerül levonásra, azaz az előleg mértékével csökken a számla végösszege.

A vásárláskor az első havidíjat minden esetben ki kell fizetni."

2022. szept. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!