Mit csináljak? SOS

Figyelt kérdés
A minap az én hibámból betörött az ismerősöm telefonjának a képernyője. Hülye voltam az én hibám... Aztán írta hogy kikéne fizetnem amivel nincs is problémám, mert ez sztem teljesen oké, csak hát igen húzós az ára, és nincs annyi zsebpénzem, mert még csak 16 vagyok, de annó a szüleim nyitottak nekem egy számlát amin van egy jó kis összeg, és ahhoz még senki nem nyúlt hozzá, és nem tudnak az egész esetről a szüleim, és ha esetleg lenyúlnám azt a bankkártyát, és levennék róla pénzt akkor ő azt látná? Mint pénz mozgás? Nyílván tudom az lenne a legjobb ha elmondanám mi történt csak nem tudom hogy azt meg hogyan fogalmazzam meg. Kérlek segítsetek, és kíméljetek a lehúzó kommentektől

2022. okt. 31. 19:18
 1/9 anonim válasza:
90%
Mond el a szüleidnek, nem fognak megenni. Ha meg lenyúlod a bankkártyát, és észreveszik, hogy nincs meg, de nem tudják, hogy nálad van, még rendőrségi cirkusz is lehet belőle. A legdrágább kijelző max egy ötvenes.
2022. okt. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Semmiképpen ne nyúld le, mert így is úgy is kiderül, és akkor már ugrik a bizalom feléd.


Sokszor nem kell túlkombinálni a dolgokat. Elmondod, hogy "Anya/apa, véletlenül betörtem az ismerősöm telefonjának a kijelzőjét, és ki kell fizetnem".


Kellemetlen, de ilyen az élet. Nem fog semmi történni, maximum lecsesznek, megenni valóban nem fognak. Tehát nem dől össze a világ.

2022. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"csak nem tudom hogy azt meg hogyan fogalmazzam meg"

Van erre egy trükk: ha az igazat mondod, akkor nem kell állandóan kombinálni a kamuzások ingoványos ösvényei között :)

2022. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg kapnak sms-t a dologról. Akkor meg tényleg rendőrségi ügy lenne. Utána meg ha magyarázzák, hogy óh, csak a fiam volt a hülye... Még akkor is vagy téged vesznek elő, vagy őket amiért a semmiért riasztották őket.

Szerintem is állj elő a dologgal. Nem nagyon tudsz mit csinálni.

2022. okt. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el a szüleidnek, az a kisebbik szívás. Egyébként persze, a pénzmozgásról tudni fognak.
2022. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

A szüleid babakötvényt nyitottak vélhetően amihez ők soha nem férnek hozzá, te is csak ha betöltötted a 18-at.


Mondd el a szüleidnek, ha van lakasbiztosításuk ahhoz általaban tartozik felelősségbiztosítás ami pont erte jó.


Ismerősnek meg csak számla ellenében/ kalkuláció.ellenében fizessetek.

2022. nov. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Pin kódot a kártyához meg nem is tudnád..
2022. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valszeg el fogom mondani... :)
2022. nov. 1. 13:52
 9/9 anonim válasza:
Amelyik szülő közelebb áll szívedhez és jobban segít,attól kérj elsőnek tanácsot,segítséget.Lehet,ő könnyebben adja elő másik szülődnek.De,ne verd át őket,mert akkor oda a bizalom és j"l írták előttem,18éves korod után férhetsz hozzá.Ha,mégis valahogy leveszed,akkor rendőrségi ügy is lessz belőle,mert azt hiszik csalás vagy ilyesmi kb.H,Félsz a szüleidtől akkoris valamelyik felé fordulj,lehet kellemesen csalódsz és mégis segítenek.
2023. máj. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!