Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Jelenleg melyik mobiltelefon...

Jelenleg melyik mobiltelefon készíti a legszebb fényképeket és a legjobb minőségű videokat?

Figyelt kérdés

2022. nov. 2. 12:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mű-vonalélesség, mosott részletek, kiégő fényes területek, szoftveresen mosott háttér portréhoz.


Még mindig egy telefonról beszélünk. Tesztképek iso50 és iso80-on készültek. Vigyétek már be egy múzeumba vagy egy várba és fényképezzetek vele! El fog vérezni, mint az összes többi mobilkamera.


Ja és mindezt cca. félmillióért. Baráti. Abból veszek egy alig használt fullframe Sony A7-et, meg egy 24-70mm f2,8-at hozzá... Vagy egy Fuji X-trans szenzoros vázat 18-55mm f2.8-4 obival...

2022. nov. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Vegyél iPhone-t!

Szerintem nagyon jó, nekem is az van és én nagyon szeretem

2022. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
A fényképezőgép!
2022. nov. 6. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Avval kell kezdeni, mire használnád, miként szeretnél fotózni?

Hatalmas a különbség fotózás és fotózás között!

Telefonos fotózás esetében szinte mindig a zsebedben, kezed ügyében van a lehetőség. Ez komoly előnyt jelent az alkalmi, gyors, előkészületmentes fotózásoknál. Számtalan mobil van, ami telefonhoz képest jó fotókat készít. Melyik a jó választás? Az eléggé szubjektív, hiszen mindenkinek mást jelent a jó fotó, illetve akinek van érzéke a fotózáshoz, az gyengébb technikából is képes szuper dolgokat kihozni, míg akinek nincs érzéke, annak bármilyen drága holmit a kezébe adhatsz, mégsem lesz tartalma, lelke, kisugárzása a képeknek.

Fényképezőgépeknél a technikai bonyolultság és főként a tudatoság riasztja el a laikusokat. Arról nem is szólva, jól hangzik, hogy ez vagy az a gép jó, de ez így nagyon le van egyszerűsítve. Nem fényképzőgépről, hanem szettekről kell beszélni! Minél profibb, annál több darabból állók a készletek! Még a legegyszerűbbeknél is van + memóriakártyák, + akkumulátorok, + akkutöltő, lencsék, napellenző, ilyen-olyan pánt, statív, táska, stb... (Még bridge fényképezőgépek esetében is, amelyek kiváló áthidalók kategória a laikusoknak készült automata és a profi gépek között)


Ideális megoldás, van egy elég jó fotós mobilod és egy fényképezőgéped / szetted. Ha hétköznapokban, útközben adódik fotózni való esemény, előkapod a mobilod, ha pedig eseményre készülsz vagy konkrétan fotózni szeretnél, akkor előveszed a fotóapparátot.


Amennyiben, nem kívánsz fotós hobbiba kezdeni és csak lövöldözni kívánsz, bőven megteszi egy mobil. Melyik? Amelyiket elbírja a pénztárcád? Legfontosabb, amit szem előtt kell tartani: Nagyjából 2 évig tudod használni! Ennek fényében kell eldönteni, ennyit ér meg neked, ill. a költségvetésedbe, mi fér bele. Ha egy fél milliós telefont lazán megtudsz venni úgy, hogy ne nullázd le a konyhapénzt hónapokra, akkor hajrá.


(jómagam Nikon fényképezőgépszett mellé pár éve vettem egy Xiaomi Mi 10T Pro, 256GB, 8GB RAM, 5G mobilt 185 ezerért Alzában. Imádom! Nagyon szuper képeket készít, nagyon sokoldalúan beállítható. Régebben a Sony mobilokat preferáltam, de valami irtózatosan elszálltak az áraik, akkor elpártoltam.)

2022. nov. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Attila1976 válasza:
41%
Igazolványképet szerettem volna lőni a hülye fejemről. 30 megapixeles telefonos kamerával, tényleg hülye fejem lett rajta. Olyan tojás. Elővettem a jó öreg DSLR fényképezőgépet. Van még hova fejlődniük.
2022. nov. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#15 szimpla hozzá nem értés...


Ezt kellene a fejekben helyre tenni:

[link]

[link]


Telefon nem való szelfire, portréra.

2022. nov. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Attila1976 válasza:
Egy 3x3 centis képet váratm volna el a telefontól. Nem egy A4-es teljes oldalas nyomtatnivalót. Elvárható lett volna hogy használható képet készítsen, nem gondolod te hozzáértő?
2022. nov. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#17 Égesd csak magad tovább... azt hittem egyértelmű lesz a válaszom, úgy tűnik nem igazán sikerült felfogni a dolgokat.


Egy telefon optikájának a gyújtótávolsága általában (az előlapinak meg főleg, ott általában csak egy van) 26-28 mm között van valahogy. Az enyémnek 27mm.



Nézz már rá újra azokra a képekre hogy milyen kompressziót visz végbe vízszintesen!!


De igen, te vagy a helikopter, bocsi, elnézést kérek.

2022. nov. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Attila1976 válasza:
Most aztán nagyon beégtem te egyértelmű...
2022. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!