Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az akku melegszik,de a telefon...

Az akku melegszik,de a telefonnál a kis led nem világít ami jelzi hogy töltve van. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
2022. nov. 5. 13:54
 1/10 A kérdező kommentje:

3.85 V-os az akksi,de 3,67-et mértem rajta.

Ez már halott vagy sem?

2022. nov. 5. 14:15
 2/10 DK-s ***** válasza:
Szerintem cella-zárlat lesz. A 3,67 gyakorlatilag már teljesen kimerült állapotot takar. Teljesen feltöltött állapotnál 4,1 V-ot kell mérned.
2022. nov. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tehát halott az akksi.

Vezetékekkel táplálva(C csatlakozó port után) sem indul el.

:/

2022. nov. 5. 16:29
 4/10 A kérdező kommentje:

Hideg akksi,az agya meg melegszik...

Na ebből ki kéne bányásznom az adatokat.

2022. nov. 5. 16:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Rendben, szólj ha sikerült.
2022. nov. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 DK-s ***** válasza:

Szerezz egy bármilyen, 3,6-os akksit.


Szereld ki óvatosan a rossz akksiból a vezérlő panelt. Két "szállal" csatlakozik a tényleges akku-cellához. Készíts egy akksi-másolatot, ami akkora, mint a rossz akksi. Én újságpapírból szoktam a szükséges méretű lapokat kivágni, és a szükséges mennyiséget egymásra rakni, a vastagság eléréséig. Ezután egy réteg szig-szalaggal, vagy celluxal összerögzítem.


Ezután készíts két vékony vezetékkel kivezetést a panelról onnan, ahol eredetileg az akksi-cellához csatlakozott.A panelt rakd be a telóba, és a másolat akksit berakva szorítsd be. Csatlakoztass a két kimenethez egy tetszőleges, 3,6-os áramforrást. Kiválóan alkalmas erre a célra bármilyen másik akksi-cella, vezérlőpanel nélkül!


A polaritások elhelyezkedésére folyamatosan figyelj. Nem hibázhatsz!

2022. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 DK-s ***** válasza:

Egy kis pontosítás!


Jó lenne ha tudnál szerezni kölcsön egy multi-meter-t.


Ha rámérsz a panel utáni cellára külön, akkor majdnem ugyanazt kell mutatnia a műszernek, mint a panel kapcsain. Ha 0,1-0,2 V-nál nagyobb eltérést találsz, akkor nem a cella a hibás hanem a panel.

2022. nov. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 DK-s ***** válasza:

Még egy lehetőség, mielőtt nekiállsz barkácsolni. Nyisd meg nagyon óvatosan az akksit úgy, hogy hozzá tudjál férni a cellához menő kapcsolatokhoz, és próbáld meg ezeken a pontokon keresztül tölteni. Bármilyen USB-s töltőt ráköthetsz, de megint csak multi-meter kellene a +/- polaritás ellenőrzéséhez. Mielőtt elkezded, nézd meg hogy milyen értéket mutat a teló az akksiról. Ha jól értettem, már be sem kapcsol vele.


Ha egy, kb 5 perces töltés után be tudod kapcsolni vele, akkor a töltés-vezérlő panel a hibás. Annyira feltöltöd, hogy le tudd menteni az adatokat.

2022. nov. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Multimeterem az van.

De ez a sok minden egyszerre otthon sok.

Engem nem erdekel mas csak az adat.

Olyasmi nincs,amibe bele tudnam tenni a kis okos fejet,es tudna leszedni rola a dolgokat?

Illetve ezt valamivel ki is kell muteni akkor.

Akksi nelkul vezetekekkel sem jo.

Se laptop,se asztali pc nem inditja el.

Aram az 27mA ilyenkor.

Illetve bal felso oldalt forrosodik igazan.

A lenyeg hogy az adatok legyenek menthetoek.

Ezert nem terveztem hozza venni uj akksit.

De lehet beviszem valahova.

Mivel a C type bemenete kuka,igy ra kellett raknom egy kabellel usb-t.

De igy se jo.

2022. nov. 6. 11:01
 10/10 DK-s ***** válasza:
Inkább vidd szervizbe, ha megéri.
2022. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!