Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone lightning kábel miért...

Iphone lightning kábel miért megy tönkre?

Figyelt kérdés

Az első kábelemet kölcsönadtam valakinek és valamilyen módon nem került vissza hozzám, azzal nem volt ilyen problémám. Azután nem volt kedvem 5000 ft-t kiadni egy eredetire ezért vettem egy olcsóbb típust. Azóta folyamatosan az történik, hogy cserélgetem a lightning kábeleket, ezért elhatároztam, hogy akkor veszek egy gyárit és most azzal is ez a helyzet.

Összeillesztem az adaptert a kábellel, bedugom a konektorba és csatlakozót bedugom a telefonba, de sokszor nem érzékeli egyből, hanem úgy érzékeli, mintha a PC-re csatlakoztatnám rá és megjelenik a képernyő az a fül, hogy engedélyezzem a hozzáférést. És ilyenkor ki-be dugogatom a csatlakozót és egyszer elkezd tölteni. Most mivel a gyári kábellel is ez a helyzet nem tudom arra fogni, hogy ócska kínait vettem.

Mi lehet a probléma?

(A kábelek soha nem törtek meg, mindig vigyázok rájuk.)



2022. nov. 8. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már csak a telefonnal lehet a gond
2022. nov. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 ludicrousSpeed ***** válasza:
50%
Én mondjuk azt sem értem, miért cibálod ki a tápból szerencsétlen kábelt.
2022. nov. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 Mindent kihúzok mindenből addig ameddig nem tölt, először a telefonből kihúzom párszor a csatlakozót és ha nem érzekeli akkor így tovább megyek ameddig nem tölt
2022. nov. 8. 20:59
 4/11 ludicrousSpeed ***** válasza:
0%
Csak a kérdésemre nem sikerült válaszolnod, oké...
2022. nov. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kell ilyen stílusba átmenni, oda van írva, hogy "Mindent kihúzok mindenből addig ameddig nem tölt".

Ebből ha nem sikerült levonnod azt a következtetést, hogy azért cibálom ki, hogy el kezdjen tölteni, akkor az csak a te értelmi szintedet mutatja, az hogy még ráadásul kötekedni is elkezdesz az csak rádob mégegy lapáttal az egészre.

Tehát, hogy egyértelmű legyen, felfigyeltem arra, hogy ha többször ki-be dugom a kábelt a telefonba, akkor elkezd tölteni egy idő után.

2022. nov. 8. 21:33
 6/11 ludicrousSpeed ***** válasza:
51%

"Mindent kihúzok mindenből addig ameddig nem tölt"


De a tápból minek? Azt válaszold már meg!

2022. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mert van, hogy ha abból kihúzom és visszadugom, akkor elkezd tölteni.
2022. nov. 8. 21:39
 8/11 ludicrousSpeed ***** válasza:
És mi juttatott erre a következtetésre? Cibálod a másik végét is...
2022. nov. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem mindegy igazából, nem fogalkozok az elektronikai eszközökkel sokat, ezért nem is értek hozzájuk. Csak kíváncsi voltam, hogy mi lehet a probléma gyökere (én arra gyanakszom, hogy a dock kábellel lehet a baj) és azzal az indokkal vinném szervízbe. Nem kértem kioktatásokat, de elfogadnám a tanácsokat, ha hülyeséget csinálok, de nem ilyen stílusban.
2022. nov. 8. 21:46
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha gagyi kábelt használsz, akkor ne csodálkozz hogy tönkremennek.

Az összetekerésre is oda kell figyelni! Ha csak úgy feltekeret a kézfejedre, akkor hamar bespirálosodik, megtörik.

Van erről csomó videó, hogy hogyan kell.

https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+wrap+cab..

A lényeg, hogy a kábel hossztengelye körül is meg kell tekerni kicsit minden menetnél.

A telefon csatlakozóját takarítsd ki! Fa fogpiszkálóval kotord meg, valószinüleg tele van kosszal. Esetleg próbáld meg papírtörlőt összehajtogatva a csatlakozóban lévő érintkezőket is kicsit megtisztogatni.

Emellett csinálj kényszerített újraindítást az iPhoneonon

így: [link]

Ha ez sem oldja meg, akkor ajánlott egy teljes gyári visszaállítás, mert valami szoftveres kínja van ha a gyári kábelt sem fogadja el. Vagy átvertek a boltban és nem gyári az a kábel!

Nem kell feltétlenül gyári kábelt vásárolni, van sok olyan kábel, kiegészítő amivel az iPhone működik rendesen. Ezek MFi minősítést kapnak, ugyanúgy működnek, ugyanúgy ismeri fel őket az készülék mintha gyáriak lennének

további infó az MFi-ről: [link]

Ezek közül is vannak olcsóak! Nem muszál méregdrágát venni.

2022. nov. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!