Ez tenyleg igaz?

Figyelt kérdés
Az ismerosm ket honapja szerelt fel hivatasoskent,es egyik kollegaja annyit mondott neki,hogy lehallgatjak a telefonjat.Ugye noncs neki ceges telefon,es a szerzodes irasnal sem egyezett bele hogy lehallgassak,a munkaszerzodest nem nezte teljesen.Szerintetrk igaz ez?
2022. nov. 9. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nevelőfaterom rendőr volt, azt tudom, hogy ők szerződés szerint adott esetben lehallgathatóak voltak, gondolom hasonló lehet a katonáknál is. Ezt ne úgy képzeld el, hogy passzióból hallgatják a munkavállalók telefonbeszélgetéseit.
2022. nov. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Amennyiben nem járul hozzá, legálisan nem hallgatható le. Legalábbis nagyon erős indok nélkül nem.


Mert bárki lehalgatható, de csakis nyomós indokkal.


Ha valakiről információt kérek le, azt is meg kell indokolni. Csak úgy jogalap mélkül még az sem lehetséges.

2022. nov. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
pár hónapja jött valami új törvény, hogy a közszolgák lehallgathatók
2022. nov. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Én letesztelném a helyében, telefonban azt mondanám, hogy a garázsba tettem a fegyvereket meg a drogot, a hullákat meg elástam ahogy megbeszéltük. És ha másnap mennek átkutatni a garázst, akkor tényleg lehallgatják a telefont ...
2022. nov. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

A munkáltató - bármilyen munkakőrben, nem kell feltétlenül a #4-es által "közszolgának" dehonesztált státuszúnak lenni - "munkaviszonnyal összefüggő magatartása körében" ellenőrizheti a munkavállalót, de erről előzetesen írásban tájékoztatni - ahogy arról a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény ( [link] ) is értekezik:

"11/A. § (1) A munkavállaló a munkaviszonnyal összefüggő magatartása körében ellenőrizhető. Ennek keretében a munkáltató technikai eszközt is alkalmazhat, erről a munkavállalót előzetesen írásban tájékoztatja.

(2) A munkavállaló a munkáltató által a munkavégzéshez biztosított információtechnológiai vagy számítástechnikai eszközt, rendszert (a továbbiakban: számítástechnikai eszköz) - eltérő megállapodás hiányában - kizárólag a munkaviszony teljesítése érdekében használhatja.

(3) A munkáltató ellenőrzése során a munkaviszony teljesítéséhez használt számítástechnikai eszközön tárolt, a munkaviszonnyal összefüggő adatokba tekinthet be.

(4) A (3) bekezdés szerinti ellenőrzési jogosultság szempontjából munkaviszonnyal összefüggő adatnak minősül a (2) bekezdésben meghatározott korlátozás betartásának ellenőrzéséhez szükséges adat.

(5) A (3) bekezdést alkalmazni kell, ha a felek megállapodása alapján a munkavállaló a munkaviszony teljesítése érdekében saját számítástechnikai eszközt használ."


Egy másik lehetőség - mivel "hivatásos" szolgálatra jelentkezett (feltételezem határvadásznak) - hogy belső ellenőrzés zajlik. Erre szolgál - mint általában minden országban - a fegyveres testületeknél a katonai elhárítás illetve a rendőrség "belső ügyosztálya". Ez természetes, aki ilyesmire jelentkezik, annak ezzel tisztában kell lennie.


A harmadik lehetőség, hogy a polgári titkosszolgálat figyeli meg, de ennek is megvannak a szabályai, ok nélkül, csak úgy ad-hoc nem figyelhetnek meg.

2022. nov. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is közszolga vagyok, nem bántásból írtam, csak lustaságból, elnézést!
2022. nov. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, ez régebben is így volt.


De ahogy írták is, ezt ne úgy képzeld el, hogy minden hívásod nonstop lehallgatják.

2022. nov. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2022. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm katona és mondta, hogy lehallgathatják
2022. nov. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkit lehallgatnak nehigyje senki, hogy nem.
2022. nov. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!