Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Árt a mobiltelefonnak, ha...

Árt a mobiltelefonnak, ha 100% után is a töltőn hagyom?

Figyelt kérdés
A régi telefonomat mindig este töltöttem, nem izgultam e miatt, hogy baja lesz. Mostanában viszont azt hallottam hogy az akksinak nem tesz jót, és utána mindig hamar le fog merülni a teló. Mi az igazság? Tudtok segíteni?

2018. febr. 25. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Nekem egy ipad-em van amit így töltök.


Mikor lemerül 10-20 %-ra, akkor este felrakom töltőre, és reggel mikor felkelek akkor szedem le a töltőt.


Meg telefont is szoktam így tölteni, este felrakom, és csak reggel húzom ki a töltőt.


Amúgy semmi baja nincsen, nincs ez rá hatással.


Amúgy is az ember vesz újat.

2018. febr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi telefonokra nincs hatással a töltőn hagyás éjszakára, a telefon akkujának az elektronikája úgysem engedi 100%-nál tovább tölteni. A régi telefonoknál volt ilyen probléma, de már vagy a 8-10 éves telefonokban is található túltöltés elleni védelem.


Manapság ilyen probléma a "kínai gagyifon" féle telefonokkal van, amelyeket pl. wish-en (tisztelet a kivételnek, ott is vannak jó cuccok) lehet 8-10 ezer forintért megvásárolni.

2018. febr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szirty ***** válasza:

A telefonnak nem. A töltést befejezi (ahogy írták) ha feltöltődik.

Az akkunak lehet probléma ha nagyon sokáig (hetekig, hónapokig) van a töltőn és állandóan rátöltöget 1-2%-ot amikor az akku merül 1-2%-ot.

De ezt a károsodást figyelmen kívül hagyhatod, nem jelentős ha nincs nonstop töltőn a készülék.


(laptopoknál nagyobb probléma, azokat gyakran sokáig használják hálózatról)

2018. febr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az árt, ha 100% - ig töltöd.
2018. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!