Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont válasszak?

Milyen telefont válasszak?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy középkategóriás telefont venni a húgomnak szülinapjára. (November 29.) És nem tudom milyenben gondolkodjak. Anyáék azt mondták, szívesen megvesznek neki egy iPhone 13-mat, de szerintem az IOS eszközök nem neki vanna tervezve, és drágák is, pedig nem sokkal tudnak többet.


A húgom 14 lesz. Valamilyen Samsung vagy Xiaomi, ami 100.000 alatt vagy ha olyan, akkor 70.000 alatt. A Samsungok tudom, hogy olcsóbbak, ezért kérdem, de sehol nem találok olyat. Linket esetleg valaki tud küldeni, vagy csak ajánlani? Előre is köszönöm!


2022. nov. 18. 19:14
 1/6 anonim válasza:
63%
neked nem való telefon
2022. nov. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2022. nov. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, ha a szülők mondták - és nem te találtad ki - hogy és most téged idézlek: "szívesen megvesznek neki egy iPhone 13-mat", akkor neked miért kellene telefont venni. Ráadásul az iPhone az egy kaszt, egy prémium telefon, amellé (ha nem egy üzletemberről van szó, akinek pengeélesen el kell tudnia választani a céges és a magánéletét) felesleges még egy telefon, ha a másik telefonnak nem az a célja, hogy az egyiket csak cégesen használom, a másikat csak magáncélra.

14 évesnél pedig céges telefon szóba sem jön, tekintve, hogy még gyerek.


Amit én tennék:

Nem írtad, hogy te hány éves vagy, 16 éves (szintén) diák, vagy 21 éves egyetemista, vagy 28 éves felnőtt ember 600.000 nettóval, amiből lazán ki lehet csengetni akár egy iPhone-t is.


Abból amit írsz, én azt vettem ki, hogy te azért nem akarsz anyagilag elszállni, nem akarsz relatíve túlárazott, méregdrága iPhone-t venni a hugodnak, és tekintve, hogy még gyerek, szerinted (és amúgy szerintem is) beérhetné mondjuk egy Xiaomival vagy egy Samsunggal. (OFF: A Samsungokról általánosságban nem sok jót hallok, de tény, hogy azért nem kellene iPhone-t kapnia.)


Szóval én leülnék

leülnék a szüleimmel 6 szemközt (apu, anyu és én), és valami olyasmit mondanék, hogy azt csináltok, amit akartok (elvégre a te szüleid is, nemcsak az övé), de én ezt nem tartom helyesnek. (mert ha az általad leírtakból jól hámozom ki, ez a helyzet. Kifordítva: ha a húgod a te gyereked lenne, - ennyi idősen legalábbis - nem kapna tőled iPhone-t.)


Amúgy meg az a véleményem, hogy ne szólj bele, mert ha meg akarják venni, akkor úgyis megveszik.


Sajnos láttam én már olyat is (dolgoztam évekig hajléktalanszállón), hogy kenyérre nem volt, de összelopva, csalva, hazudva, koldulva, rabolva meg mittudoménhogy (épp csak vér nem tapadt hozzá) látszatgazdagságra, menő telefonra meg mindenféle kütyükre volt pénz, betevőre meg megélhetésre (rezsire, stb.) való meg nem.

2022. nov. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Xiaomi Poco X3 Pro. 256 GB/8+2 GB RAM.


Samsung A33 5G


Tökéletesen elég egy gyereknek.


Vagy ha már iPhone akkor SE 2021 esetleg az SE 3.


Egyébként azt én se nagyon értem, hogy miért fáj az neked, ha a szüleid akarnak telefont venni a hugodnak. Gondolom még keresték a rá valót. Nem az a lényeg, hogy 14 éves. Az a lényeg tud e vigyázni a cuccaira.

2022. nov. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4: Tudod ez olyan dolog, hogy egy gyereknek az is fáj, hogy a közösségekben, ahol jár (iskola, különtánc, különúszás... ilyen sport, olyan edzés, stb. stb.) MÁS gyerekeknél lát ezt-azt, ami neki nincs.(ez nem jogos, mert mindenkinek mások a szülei, van, akinek vájár, van, akinek meg bankigazgató, de ez mindegy.)


Az meg tök jogosan fáj, hogy annak a gyereknek, aki velem együtt él, ugyanabban a háztartásban, ugyanazok között az anyagi körülmények között, neki csilli-villi csúcstelefon jár, nekem meg valami kis ütött-kopott lótusz.

2022. nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Samsungok nagyon jók, kiváló minőség, csak ajánlani tudom, egyedül talán az M-széria gagyibb minőség, de azon kívül... Xiaomi-val nincs tapasztalatom, de azt sokan szidják, hogy a szoftvere tele van reklámokkal!


Kérdező, őszintén én egyikőtökkel sem értek egyet! Veled a hozzáállásod miatt: “szerintem az IOS eszközök nem neki vannak tervezve” - az is egy rendszer csak másfajta, nem feltétlenül üzleti célra, inkább a feltörhetetlen heckerbiztos védelem a fő erénye az adatok biztonsága érdekében, és ha Neki az jobban bejönne... nem lehet tudni, nem vagyunk egyformák! A szüleiddel meg azért nem értek egyet, mert szerintem is hülyeség ilyen drága telefont venni egy 14 évesnek!

IOS-ból szerintem iPhone XR, 11, vagy valamelyik SE modell lenne Neki a legjobb, Androidból pedig Samsung Galaxy A23, A52, vagy A52s !

2022. nov. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!