Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha megszűnnek a 2G-3G hálózato...

Ha megszűnnek a 2G-3G hálózatok, akkor a régi nyomogombos mobilokkal telefonálni sem lehet?

Figyelt kérdés

Amikor Németországban dolgoztam volt Samsung Galaxy-m, de sosem használtam másra, csak telefonálásra, kint is hagytam a cimborámnak és itthon egy húszéves kis mobilom van, ami nekem tökéletes. Mobilnetem sem volt soha, ami kell nekem az internetről, azt elintézem a laptoppal és fényképezni sem akarok mással, mint a Nikon gépemmel, amihez vannak tuti optikák is, meg van príma Canon videokamerám, nem kell nekem okostelefon, csak ha muszáj, mert nem lehet majd a régivel telefonálni, de akkor érdemes lenne kihasználni a negyvenezres állami támogatást.

Vagy talán telefonálni lehet majd az ilyen kis nyomógombos régi vacakokkal is?



2022. nov. 22. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

A 2G szerintem nem fog megszűnni. Szóval telefonálni lehet majd.

Az összes bankkártya terminál GPRS-t használ

2022. nov. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 ludicrousSpeed ***** válasza:
79%

A hanghívások nagy része még mindig a 2. generációs hálózaton megy, az nem fog megszűnni a belátható jövőben (és nem csak emiatt).


Egyébként, HA megszűnne az összes hálózat, amit egy fosszilis készülék támogat, akkor szerinted hogy lehetne telefonálni?

2022. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
csak a 3g-t kapcsolják le
2022. nov. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Gyanítottam ilyesmit, akkor én nem veszek ilyen drága nagy vackokat, a pici kis mobil kényelmesen elfér a zsebemben, nem kell nekem semmi más egy telefontól, csak hogy kicsi legyen és lehessen vele telefonálni.

Köszönöm a válaszokat.

2022. nov. 22. 14:50
 5/13 anonim ***** válasza:

ekkora jó lesz?


[link]

2022. nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

"Ha megszűnnek a 2G-3G hálózatok, akkor a régi nyomogombos mobilokkal telefonálni sem lehet?"

Így van.

2022. nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
... és akkor se működik, ha lemerül az aksi.
2022. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#5 igen, ilyesmi a telefonom, csak Samsung, meg színes a kijelzője és ikon vezérelt, de hasonló ára lehet. Nekem ez tökéletes, soha nem neteztem, vagy játszottan vele, csak telefonáltam.

#6

Akkor most mégis muszáj valami 4, vagy 5 g-s zsebnyúzó készüléket vennem?

Nem viccelek, azért kérdezem, mert bizonytalan vagyok. Netezni soha nem fogok a telefonommal, meg mást sem fogok használni a kütyükből, mert a Nikonnal egy telével száz méterről lefényképezem a légy szemét, ha sikerül befogni, attól függetlenül, hogy nem tud 50 megapixelt és így tovább...

2022. nov. 22. 18:20
 9/13 Cubina ***** válasza:
77%

A 3G megszűnésével továbbra is lehet telefonálni és sms-t küldeni a régebbi nyomógombos telefonokkal (amikkel egyébként lehetne netezni, messengerezni, stb.). Azok a funkciók nem fognak működni.

Nekem is egy régi nyomógombos (netes funkciókra is képes) mobilom van, de az az igazság, hogy még magammal vinni is elfelejtem. Mindig is utáltam a telefonokat, egyszerűen nem érdekel, de néha muszáj telefonálni, ha valaki nem érhető el a neten, arra meg ott a modern és gyors számítógépem a nagy billentyűzettel és nagy monitorral.

Nem fogok egy gyufásdoboz méretű képernyőt nézni, és légykaki méretű betűkkel szenvedni, mint a többiek.

Biztos velem van a baj, mert én nem nyomkodom azt a szerencsétlenséget napi 24 órában, és személyesen szeretek kommunikálni úgy, hogy a másik rám néz. Ha valaki nyomkodja a telefonját, miközben hozzá beszélek, azt ott hagyom a fenébe. Ha megyek valahová, akkor is inkább olvasok.

Többen kérdezték már tőlem, hogy: NINCS okostelefonod? Melyik bolygóról jöttél??? Vegyél már egyet, nagyon jó, ezt meg amazt tudja!!!

Erre mit is mondhatnék? Hogy negyed annyit sem tud, mint a számítógépem?


Lényeg a lényeg, nem kell leváltanod a gombos telefonodat, a 3G teljes megszűnése után is fogod tudni használni telefonálásra és SMS küldésére.

Biztos forrásból írom.

2022. nov. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyjából így vagyok vele én is, ahogy te.

Van egy húszéves Infinity hangfalam, amin valamiért jobban szeretek zenét hallgatni, félévente megyek fel a facebookra, tudj Isten, nem igazán szeretem, én is a személyes kapcsolatokat részesítem előnyben és nem szeretek magamról adatokat, fotókat közölni, meg túl nagy az a vacak és én semmire sem tudnám használni a telefonáláson kívül, arra meg pont jó ami most van.

Nem veszek akkor mást, illetve ha vennék is, ha mondjuk tönkre megy, akkor valami olyasmit, ami most van.

Még egyszer mindenkinek köszönöm a segítséget.

2022. nov. 28. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!