Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPad Air 2 - érdemes még...

IPad Air 2 - érdemes még megvenni erre a célra?

Figyelt kérdés

Nagymamám korához képest meglepően high-tech, és kitalálta nemrégiben, hogy neki kéne egy tablet (szerintem is, mert a telefonján böngészi a netet folyton, de közben majd' kiesik a szeme a kis kijelzőt bámulva).


Jön a karácsony, de azért nem szeretnék bankot robbantani. Nagymamámnak van egy olyan rossz tulajdonsága hogy nagyon szereti az Apple termékeket (na persze ez most csak nekem rossz - én is szeretem használni őket, csak megvenni nem), iPhone-ja van, Mac Minije van, szóval tabletnek is iPad-et akar természetesen.


Ami a "karácsonyi büdzsébe" belefér nálam, az viszont csak vagy egy iPad Mini 4, vagy egy iPad Air 2. Mindkettőre igaz hogy elég régiek már, és az iOS 16 (vagy iPadOS 16) már egyikre sem jött ki.


Amire ő használná:

- Netflix, HBO Max, YouTube

- Internet böngészés Safarival


Kb ennyi.


Erre szerintetek érdemes lehet még megvenni valamelyiket a 2 említett változat közül? Ez is már kicsit átlépi a szokásos karácsonyi keretet (60-65 körül vannak dobozos tartozékos karcmentesek mindkettőből), így ennél drágábbat semmiképpen nem vennék neki, viszont ha tényleg nagyon no-go egy ilyen régi iPad, akkor esetleg összeállhatunk a másik unokával és megvehetünk együtt egy ennél újabbat. Csak azt nem szeretnénk annyira, ő inkább venne mást neki.



#iPad Air 2 #ios support #régi ipad
2022. nov. 30. 11:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Amit kihagytam - nem is annyira a sebesség a lényeg, mert nagymamámat azért a milliszekundumok annyira nem érdeklik. Viszont ami fontos, hogy az a kevés alkalmazás amit használ - említettem: safari, netflix, hbo max, youtube és még 1-2 apróság - jellemző, hogy akár már egy éven belül is megszünteti a supportot iPad OS 15-re, ami a legutolsó elérhető iPad OS verzió ezeken a tableteken? Ha a support megszűnik, az annyit jelent hogy adott app nem frissíthető újabb verzióra, vagy konkrétan használhatatlanná válik, hiszen van újabb verzió és követelné a frissítését?
2022. nov. 30. 11:44
 2/6 anonim ***** válasza:

Amit én most találtam:

Netflix: iPads running iPadOS 13.0 or later

HBO Max: Requires iPadOS 12.2 or later.

Youtube: Requires iPadOS 14.0 or later


Úgy látom, hogy mindkettő általad említett iPad az iPadOS 15.7.1-et kapta meg utoljára.

Ez alapján szerintem kb. 2 évig még nem kéne hogy gond legyen vele. Általában a szoftverek addig szokták támogatni a régi operációs rendszereket, amíg van azokon annyi user, amiért megéri a plusz belefeccölt energia.

2022. nov. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ha a support megszűnik, az annyit jelent hogy adott app nem frissíthető újabb verzióra, vagy konkrétan használhatatlanná válik, hiszen van újabb verzió és követelné a frissítését?"


Erre meg azt lehet mondani, hogy attól függ.

Az iPad-on futó szoftverek csak kliensek, amíg pl. a Youtube szervere azt mondja, hogy kiszolgálja a nagyon régi klienseket is, addig nincs probléma.

2022. nov. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne vedd meg ezeket!

Nekem iPad Air 1.gen és iPad Pro 12,9 1.gen is van (meg egy iPad 2). Az iPad Proban egyel újabb proci van mint az A8 és A8X-es általad választottakban és bizony már ez is elég satnya teljesítményt mutat. Kínszenvedés vele a böngészés például.

2014 és 2016-os modellekről beszélünk... eljárt felettük az idő. Ráadásul tutira akksicserések lesznek nagyon hamar, annak költségét is számold bele. Illetve jól látod a szoftveres támogatás problémáját is. 8 éves iPadot ne vegyél! Csak a csalódás lesz vele és kidobsz egy csomó pénzt az ablakon.

2022 végén 2019-esnél régebbi modellt ne vegyél már meg!


Ha a mama nem az origot és az m1-et nézi csak az ájfónján, akkor nagyjából képben van a világban zajló folyamatokkal és meg fogja érteni hogy miért lesz kicsit szegényebb a következő néhány karácsonyunk.

2022. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegyél használtan ott olcsóbb :)
2022. nov. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Adroidos táblagép nem játszik? Youtube, Netflix, HBO max, netezés azon is megy. Funkciókat tekintve ugyanazt tudná mint egy iPad.

Szüleid közül kinek az anyuja? Lehet beszéni kéne vele, mert lehet beszállna Ő is és máris kevésbé lenne anyagi teher.


Vagy nézegess használtan újabb modelleket. GSM boltok/Facebook Marketplace/Hasznaltalma/stb...

2022. nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!