Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik jobb miért Apple...

Melyik jobb miért Apple iPhone 14 pro vs Xiaomi 12t pro?

Figyelt kérdés
Apple

2022. dec. 7. 11:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Árban sokkal jobb a xiaomi, de hát 2 perc az összehasonlítás gsm-n.
2022. dec. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem műszakilag vagyok rá kíváncsi hanem gyakorlatban, annak a véleménye érdekelne aki használja ezeket a készülékeket!!!👍
2022. dec. 7. 11:45
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Minől gondolod, hogy van akinek mindkettő van és összehasonlítgatja?
2022. dec. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

🤭🤭🤭🥱🥱🥱

Ezek aztán válaszok!😂😂😂

2022. dec. 7. 12:04
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Rossz helyen kérdezel.

Itt soha nem fogsz értelmes választ kapni.

Lépj be egy Xiaomi, és egy iPhone csoportba, is, ott kérd ki a véleményeket és az alapján össze tudod hasonlítani melyik készülékkel elégedettebbek az emberek.

2022. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
#4 ha most egy 10 éves vérpistike ideírja, hogy az iphone jobb, bár életében nem látott még, arra fogsz alapzni?
2022. dec. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem volt Xiaomim is, és IPhone-om is. Igaz, nem az általad említett modellek, hanem régebb modellek, de tudok mindkét készülékről nyilatkozni. Egyébként jelenleg Samsung felhasználó vagyok.

Azt szeretném az elején leszögezni, hogy a lentebb leírt dolgok kizárólag személyes tapasztalatok, és személyes vélemény, ami másokétól eltérő lehet. Ezért nem kell leharapni az ember fejét, és nem kell privát üzenetben fenyegetőzni, és hurrogni.


Nos, a Xiaomi az szép (Legalább is kívülről tényleg gyönyörű telefonokat csinálnak). A legfrissebb hardverelemekből van összerakva, hardveresen képes versenyezni akár a mostani IPhone-okkal, akár a csúcs Samsunggal, meg amivel szeretnéd, ha nem számolunk azzal, hogy a Redditen van többmillió komment a Xiaomis subredditekben, miszerint valakinek a hangszóróval van baj, valakinek a kamera nem tiszta, vagy valakinél a mikrofon nem jól működik (Nálam is volt ilyen), és egyéb nyalángságok.

Viszont a Xiaomi szoftveresen meg sem tudja közelíteni az IPhone-t, a támogatásról pedig ne is beszéljünk inkább. Félévente ki jön talán 1, vagy 2 biztonsági frissítés a Xiaomira 1-2 évig, ha szerencséd van, akkor egy főverzió is belefér, ellenben az Apple havonta ad ki biztonsági frissítéseket, ha úgy van akkor kéthavonta, és a főverziókat is dobálják kifelé a régi telefonokra is. Az IPhone 7 támogatása csak idén szűnt meg, ami egy több, mint egy 6 éves mobil.

Ezen kívüll hiába kapcsolod ki, amit ki lehet, a Xiaomi akkumulátor optimalizálása nagyon-nagyon szigorú, és nem tehetsz ellene semmit. Persze, hogy 3 évig kibírja egy töltéssel, ha még a fontosabb dolgokat is befagyassza! Az értesítések is csak úgy jönnek meg, hogy ha megnyitod az adott alkalmazást, sokszor a Messenger ki sem csöng. Ilyen az IPhone-nál nincs.

Továbbá az IPhone gyári alkalmazásai azok olyan appok, amik rendesen meg vannak írva, és milliárdok használják. Na vajon miért látta rosszindulatúnak a Xiaomi Themes alkalmazást a Google play? Azért, mert még a s3gglyukunkba is bele akar látni az összes Xiaomi alkalmazás, hirdetések megjelenítése céljából ugyebár. Nem mondom, az Applenek is vannak feltételei, de nem olyan durvák, hogy még egy rohadt óra alkalmazáshoz is bele kelljen egyezni minden szirszarba.

De majdnem el is felejtettem mondani, hogy az egész Miui tele van reklámokkal valamiért. De kérdem én, hogy miért? És ha valaki a szokásos bulshitet írná, akkor máris jön a következő kérdés, hogy mondjuk az OneUI, vagy az EMUI, vagy az Apple miért nem teszi?

Persze, az IPhone-nak is meg vannak a hátrányai, ott van mondjuk az Apple kábel, bár elvileg jövőre azt kiiktatják szerencsére. Vagy ott van mondjuk az a biztonsági intézkedés, hogy nem lehet telepíteni csomagokból alkalmazásokat, hanem csak az App Store-ból. Viszont ha több Apple eszközöd van otthon, akkor az ökoszisztéma egy álom!


Így összegzésként, nekem több dolog szól a Xiaomi ellen, és én ha szükségem lenne rá, fizetnék többet, és lenne egy olyan telefonom, aminek nincsenek ilyen nyavajái. Mondjuk én személy szerint Samsung párti vagyok, de ha ebből a kettőből lehet választani, akkor mindenképp az IPhone, mert a hardver egy jó szoftver nélkül egyenlő a papirnehezékkel.

2022. dec. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően az a fő különbség a 2 telefon között hogy különböző célközönségnek készülnek. A xiaomi egy spórolós telefont készített, amiben minden megvan amire egy halandónak szüksége lehet: csúcs processzor, szupergyors töltés, kiváló főkamera(200 megapixel, ezzel lehet jól eladni egy telefont egy műszakilag kevésbé otthon lévő átlag embernek. A 12 megapixel ugyan olyan szép képet tud csinálni annyi különbséggel hogy ott nem lehet olyan jól utólag belenagyítani a képbe) és szép kijelző is. Nincsen benne túl sok extra, hogy ne vigye fel az árat. Ami kell az viszont a legjobb ami benne van. Az iphone 14 pro viszont egy csúcstelefon. Minden földi jót bele pakoltak, hogy a lehető legjobb telefont megalkossák. Persze ez együtt jár a magas árral. Ez a telefon egy magasabb felhasználói élményt nyújt mint a xiaomi minden téren. Eleve minimum öt évig kap szoftverfrissítést és stabilabb a telefon mint a xiaomi. Kamerák terén nem csak 1(a xiaomiban is 3 kamera van, de a kettő kicsi lényegében használhatatlan), hanem 3 kiváló minőségű kamera van. Ugye a főszenzor, ami az egyik legjobb a piacon, a szintén minőségi széleslátó és az optikai zoom kamera ami szerintem aranyat ér és ritkaságnak számít. A telefonban a legerősebb processzor van. Lényges, hogy gyönyörű a képernyője és támogatja az adaptív képfrissítést is. Rengeteg extra van benne: vezetéknélküli töltés, prémium anyaghasználat, vízállóság, kiváló hangszórók, stb. Egyszerűen szinte hibátlan az egész. Ennyi pénzért el is várja mindenki hogy ne legyenek vele gondok.


Röviden és tömören: jó telefon a xiaomi, de felhasználói élményt tekintve az Apple röhögve veri. Persze szinte dupla áron.

2022. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem is említhető egy lapon Xiaomi az iPhone-al.
2022. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem is egy kategória a két telefon. Naná, hogy közel 2x annyiért az iPhone lesz jobb.


Egyik konkrét eszközt sem használtam, de a jelenlegi telefonom egy iPhone, az előző meg Xiaomi volt és teljesen meg tudom erősíteni azokat az általános Xiaomi kritikákat, amit a 7-es válaszoló írt.

Nagyon sok, hosszú évek óta jelenlévő szoftveres probléma van a MIUI-ban. Az értesítések rendszeresen nem jönnek meg, mert agresszívan kiírt minden háttérben futó alkalmazást az oprendszer a memóriából, a gyári alkalmazások pedig agresszívan nyomják a képedbe, hogy használd őket, de az esetek 99%-ában kismillió jobb, ingyenes és megbízható jogi hátterű app van.

Ebben az árkategóriában már eszembe sem jutna Xiaomi telefont venni. Alsó és középkategóriában voltak (vannak?) jó ár/érték arányú készülékeik, de ennyi. Ha sportautót akarnék venni, akkor sem választanék egy Renaultot mondjuk egy BMW-vel szemben, akkor sem ha esetleg papíron nagyjából megegyezik a kettő.

2022. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!