Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért csak 20-30Mbit/s sebessé...

Miért csak 20-30Mbit/s sebesség van a telefonjainkon, mikor más eszközökön megvan az 500Mbit/s WiFin?

Figyelt kérdés

Számítógépemben van WiFi-Bluetooth kártya, ott megvan az 500Mbit/s. Laptop csak 100Mbit/s-re képes, ott is megvan a max. 2 okos tv-n szintén nincs gond.

Egy régebbi Xiaomi telefonon asszem 6-os széria, 2-3 száz Mbit/s megvan.


Egyedül egy Galaxy A53 5G és egy Galaxy A52 5G amiken 20 nagyon max 30Mbit/s a sebesség.

Na de miért?

Ha más eszközökön meg rendben van minden?


2022. dec. 7. 14:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Nyilván nincs használva minden eszköz egyszerre. Jelenleg is csak egy telefon csatlakozik a WiFi hálózatra. Az A53, és ugyan úgy csak 22Mbit/s amit tud.
2022. dec. 7. 14:36
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a szomszédok is ugyanazt a WiFi csatornát használták (5-ös ), látszott is a WiFi keresőn, hogy az zsúfolt, csomagütözést okozhat, áttettem az én routeremet egy "békés" csatornára, javult a dolog.
2022. dec. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A telefonok a 2,4 GHz-es sávot, a számítógép pedig az 5 GHz-es sávot használja, innen a különbség. Adj a két sávnak külön nevet és akkor tudsz választani, hogy melyiket használja a kliens, már ha támogatja egyáltalán az 5 GHz-et.
2022. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor majd szólok a szolgáltatónak, hogy küldjenek ki valakit mert ezekkel a válaszokkal nem lettem előrébb 🤣
2022. dec. 7. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!