Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetséges egy Xiaomi vagy...

Lehetséges egy Xiaomi vagy Huawei (egyéb androidos) készüléket úgy testreszabni, mintha Samsung telefon lenne?

Figyelt kérdés

Idősebb hölgy vásárolna készüléket, én intézem neki, megszokta a Samsungot, de a rendelt készülék szállításával probléma volt, így más gyártókat is néztem. Xiaomi/Huawei van sok pozitív véleménnyel a kiszemelt ársávban. A kérdés az, hogy lehetséges-e a témát úgy beállítani, mintha Samsung lenne?

Youtube-on jártas vagyok az ilyenekben, ha lehetséges a dolog, meg tudom oldani, de gondoltam itt gyorsan felteszem a kérdést és ha van, aki kapásból tudja, hogy IGEN vagy NEM, akkor nem vacillálok, megrendelem a készüléket és majd beállítom neki úgy egy videó alapján.

Köszönöm előre is!



2022. dec. 8. 16:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy más alkalmazásokat kínálnak a gyártók, de arra gondoltam, hogy mondjuk a Samsung által használt téma elérhető-e a kínai gyártók mobiljaira? Elég, ha csak az alap funkciók ikonja ugyanaz (fényképező, galéria, stb)
2022. dec. 8. 17:03
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert a Xiaominak MiUI van, Samsungnak OneUI, Huaweinek nem tudom. Az a lényeg, hogy van a gyártóknak saját android alapú oprendszerük. Viszont Miui-t telepíthetsz fel samsungra. De ennek semmi értelme.

Az ikon nem lesz ugyan az, ez olyan mintha ugyan azt a piros pólót akarnád amit nem gyártanak. Ezt elkell magyarázni, mert muszáj megérteniük, hogy az okostelefonoknál a működés logikáját kell megérteni. Ha régi telefonja volt, sosem lesz még egy ugyan olyan.

2022. dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sejtettem, köszönöm szépen a lényegretörtő, tartalmas választ, ebből értem is a dolgot! Akkor marad az, hogy "megszokja", igazából szerintem nem lesz ezzel gond, csak elsőre a könnyebb megoldást akartuk választani. De majd elrendezem az ikonokat ugyanabban a sorrendben és akkor a "megszokás" ujjmozdulatai ugyanazt eredményezik. (Én volt, hogy megcseréltem az ikonokat a saját telómon és pár napig furán automata ujjmozdulatokkal rosszra kattintottam, haha :D).
2022. dec. 8. 17:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Xiaomi telefonokon van Témák nevű app.Ott tudsz olyan témát keresni amivel olyanok lesznek az ikonok mint egy Samsung telefonon.

Persze maga a telefon menüje más lesz mint egy Samsung telón, de ha csak az ikonok kinézete a lényeg akkor az elintézhető.

2022. dec. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Okés, köszi, meglesem majd és beállítom, mielőtt használni kezdené!
2022. dec. 8. 19:01
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
61%
Persze. Keresel rgy megfelelő launchert, ráhúzol egy Samsung skint és ennyi.
2022. dec. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!