Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Wifi-s telefonokról pár...

Wifi-s telefonokról pár kérdésre válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Szóval légyszi ne röhögjetek ki, hogy ilyen tudatlan vagyok, de még sose volt ilyen telefonom, meg amúgy is, csaj vagyok, nekem nem kell ilyeneket tudni alapból :D Szóval inkább megkérdezlek titeket, biztos jobban tudjátok nálam :)


Szóval a lényeg: szeretnék venni wifi-s telefont, most konkrétan a Samsung Monte-t néztem ki magamnak, mert ezt még meg is tudom fizetni. Az érdekelne, hogy egyrészt ha fel szeretnék menni a netre, akkor én a telefonon ki tudom választani, hogy wifi-vel szeretnék netezni? Vagy ha úgy nem tudok, akkor automatikusan más megoldást keres?

Másrészt, akkor most ha én a wifi-t használom, akkor tényleg nem kell fizetni? Mármint tudom, hogy nem, ez így hülye kérdés, mert nyilván pl. amikor olyan helyen vagyok, ahol ki is van írva, hogy van wifi, vagy pl. egyetemen meg ilyen helyeken használom a laptopomat, akkor is tudok netezni, szóval nyilván a telefonnál is így van, de az érdekelne, amit végül is már fentebb leírtam, hogy ha pl. a neten nézek valamit, csak közben haladok is valamerre, és már nincs wifi, akkor automatikusan átvált, és azért már fizetnem kell? Vagy csak egyszerűen elmegy a net? Vagy hogy van ez ilyenkor?


Tényleg bocs az idióta kérdéseimért és a szerencsétlen megfogalmazásért, de annyira sügér vagyok az ilyen dolgokhoz, pedig szeretném megtanulni használni, csak eddig nem volt rá módom.

Köszi ha válaszoltok! Ja, és ha lehet, akkor valami nagyon szájbarágósan, konyhanyelven írjátok le a dolgot, hogy még én is megértsem :D


2010. okt. 1. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A telefonnál is ugyanúgy van mint a laptopon. Bemész a Wlan kapcsolatokhoz kiválasztasz egyet (ha van) vagy ha tudod a kódot valamelyikhez, és rácsatlakozol. Ha túl messze vagy a hálózathoz automatikusan megszakad a kapcsolat. Nem kell érte fizetni. De a legegyszerűbb amikor megveszed a telót, az üzletben egyből letiltatod a netet, hogy neked nem kell, és akkor biztos, hogy még véletlenül sem fogsz rácsatlakozni. Ha kell majd újra beállíttatod. De a lényeg, a wifiért nem kell fizetni!
2010. okt. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! Jó az ötlet, ha megveszem le fogom tiltatni a netet, és akkor úgy tökéletes lesz :) Nekem úgyis az egyetemen kéne főleg hogy gyorsan meg tudjam nézni a dolgaimat, és egyszerűbb így, mint egy laptopot cipelni. Az egyetemen meg mindig van hálózat :)
2010. okt. 1. 07:58
 3/7 Jovanny ***** válasza:
Azért nem helyettesít szerintem egy notebookot/netbookot, mert a szemed ki fog gúvadni, ha normál weboldalakat akarsz olvasni rajta, és nem telefonra optimalizáltakat. Mondjuk a freemail és a facebook az jó például telón is.
2010. okt. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze, gondolom hogy nem ugyan olyan, igazából csak az lenne a lényeg, hogy az e-mailjeimet gyorsan meg tudjam nézni, vagy unalmas lyukasóráimon felpillantsak pl. erre az oldalra :D Bár ez nem tudom milyen lehet mobilról.
2010. okt. 1. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normálisan jeleníti meg az oldalakat, most már olyanok a szoftverek (opera mobile) meg a telók is, hogy ha kétszer rákattintasz felnagyítja az adott területet, úgyhogy ilyenektől nem kell tartani.
2010. okt. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jovanny ***** válasza:
Ez az, hogy ha nem mobira optimalizált az oldal, akkor kinagyítod 2 kattintással, de utána aztán görgetheted össze-vissza, hogy 2 mondatot elolvass. Használok wifit Blackberry-n, nekem elég kényelmetlen, de néha ez a legkézenfekvőbb. :) A gyakorikérdéseket például elég sokat kell görgetni.
2010. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem baj, ha a között kell választani h cipelem a laptopot egész nap, pedig lehet hogy csak 10 percre akarok felmenni a netre, vagy a között, hogy kicsit görgetgetek, akkor inkább az utóbbit választom, hiszen telefon úgyis mindig van nálam, az nem plusz cipelés :)
2010. okt. 1. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!