Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az okostelefont muszáj időnkén...

Az okostelefont muszáj időnként bekapcsolni, különben tönkremehet az akksi? több lenn

Figyelt kérdés
Van már egy okostelefonom, de nemrég vettem egyet, hogy legyen tartalékba. Namármost, a jelenlegit biztos hogy még hosszabb ideig fogom használni, hónapokig, évekig, tehát ha a másikat, az újat nem kapcsolom be hónapokig, semmi baja nem lesz? Mintha valahol olvastam volna, hogy nem jó az akksinak, ha nincs sokáig bekapcsolva a telefon...

2022. dec. 28. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
A Li-ion akkumulátorok feltöltés után, ha nincsenek terhelve, sokáig megtartják a töltöttségüket, de időnként érdemes bekapcsolni, hogy valamennyire lemerüljön az akkumulátor, aztán feltölteni. A laptopoknál is azt ajánlják, hogy időnként használjuk akkumulátorról. Nekem van „buta” telefonom, sokáig nem használtam. Egy feltöltés után elég gyengének tűnt az akkumulátora, néhány nap alatt lemerült. Aztán egy ideje rendszeresen bekapcsolom, használom és feltöltöm. Ezek után javult az akkumulátor állapota, használattól függően, egy-két hétig is bírja.
2022. dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

2-3 havonta kapcsold be és merítsd le 40 % alá - aztán töltsd fel 80 fölé

Ami fontos:

Ne 100%-on rakd el hosszú időre, és ne is full lemerítve.


Néha bekapcsolod, merítesz rajta, vissza töltöd és nem lesz gáz...

2022. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Nem a bekapcsolás a lényeg, hanem az, hogy ne merüljön le teljesen, mert az vissza nem fordítható kémiai folyamatokat indíthat el az akkuban.
2022. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%
50-60% környékén legyen az akksi. Nem több, nem kevesebb. Ha lejjebb merül, tölts rá kicsit, hogy 50-60%-on legyen. Olyan baromságot mint amit a 2-es mondott nem kell csinálni.
2022. dec. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!