Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi időt képes egy telefon...

Mennyi időt képes egy telefon videóban rögzíteni?

Figyelt kérdés

Sajnos megszaporodtak nálunk a lopások,betörések.

Valamelyik nap éjszaka hajnalban valaki be jött az udvaromra lámpával szerencsére itthon voltam és ébren is ugatott a kutya kimentem.

De csak hiretelen az ajtón kilépve a lámpa fényt láttam meg ami azonnal el is tünt.Gyorsan ki sietttem a kapuhoz és láttam hogy félig nyitva van (nem volt bezárva) valaki nagyon gyorsan szalad az úton de akkor már a szomszéd utca sarkánál is tovább futott én nekem meg papaucsban esélyem nem lett volna utolérni akkor már.

Nem láttam sajnos ki volt az csak a testalkatát és a kabátja színét tudtam meg állapítani valamennyire messziről a sötétben.

Sajnos elég csóró vagyok a kerítésem és a kapum is elég rossz állapotban van.Sőt a ház ajtóm sem valami nagy valami azt is csak egy szimpla lakattal tudom bezárni kívülről.Amit kb max 5 perc lehet le ütni.Lehet annyi se.A kerítésem az meg hiába van be zárva mert fele madzaggal van össze kötve...

De most kaptam fülest egyik ismerősömtől hogy ő házához is be mentek és nála azért komoly kerítés van pedig.Tehát ha valaki be akar menni úgy is be megy bárhova belehet szinte mászni.

Nincs nagy és sok értékem legnagyobb értékem a pc-ém ami kb fél millába fájt de féltem hiszen ez a mindenem.És sajnos a múltban az előző lakhelyemen volt egy ilyen eset velem ahol szintén el loptak tőlem egy számomra drága pc-ét és sajnos nem lett meg ki volt az és a gép se.

Most még nincs lovém venni biztonsági kamerát meg kell várnom a februári fizetésemet.

De én is el megyek éjszakára dolgozni és aggódok hogy be jön valaki.

Arra gondoltam addig van egy nem használt telefonom és be állítom videó rögzítésre amíg nem vagyok itthon hogy figyelje az ajtót bentről.

nem tudom bírna e 16-17 órát rögzíteni egy folytában?



2023. jan. 2. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Biztos, hogynem tudna. Esetleg töltőre felrakni és privát streamet indítani valahol. Yt, Twich stb.
2023. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is bemehetnek ha mobilvideózol. És ugyanúgy nem fogod tudni hogy ki volt, mert a felvételen még annyit se lehet látni mint szabad szemmel.

A rendes biztonsági kameráknak nem véletlen van infra megvilágítása, illetve olyan ccd, ami rossz fényviszonyok közt is elfogadható képminőségre képes.

Próbáld ki, tedd le a mobilod valahova felvételre állítva, mászkálj előtte a rabolót szimulálva, és utána nézd vissza. Gyanítom hogy magadat se ismernéd fel.

2023. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mobillal tutira nem mész semmire, nagyon gyatra lenne a minőség, gyenge fényviszonyoknál pedig abszolút használhatatlan, felismerhetetlen!

Ha meglesz a fizud, vegyél mindenképp biztonsági kamerákat! De a felvétel még nem állítja meg a betörőt, viszont segíthet azonosítani a körözéshez, ha feljelentést teszel!

Addig is éjszakára mindenképp zárd be rendesen az ablakokat és a bejárati ajtót, és az udvaron hagyd teljesen szabadon a kutyát, ha a kerítésen újra be akarna jönni!

2023. jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2es.

hát nem a sötétben akartam videót csinálni a telefonommal hanem ahogy van a bejárati ajtó :D Bentről videóztam volna az ajtót ahol ég a villany :D a konyhában

2023. jan. 2. 21:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kivilágított helyre ritkábban mennek be.

Sötétben meg megint visszakanyarodunk oda, hogy nem ér semmit a mobil.

Én tavaly a jófogáson vettem kamerát, van saját infrája, mozgásra tud felvételt indítani, és riasztani wifin keresztül, távolról elérhető élőképpel. Volt vagy 10 ezer plusz posta. Ez erre van kitalálva, tudja amit kell. A mobil nem ugyanaz.

Nem csinál fölöslegesen 20 órás videót, csak az van rajta általában mikor elmegyünk meg hazajövünk, pár percben az előszobában.

2023. jan. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A videó hosszúságát nagyban befolyásolja, hogy milyen telefon, mennyi memória van benne, hogy van a készülék beállítva, milyen felbontású videót vesz fel, mennyi helyet foglal a videó, amit rögzít.

Hosszú videótól nagyon felmelegszik egy telefon és akár az is előfordulhat, hogy a túlmelegedés miatt egyszerűen elszáll a felvétel, a videó mentése nélkül kikapcsol vagy újraindul a készülék. Különösen igaz ez, ha felvétel közben le is merül.

Aztán ott vannak azok a problémák, amiket már írtak, hogy a fényviszonyok nagyon befolyásolják, hogy mennyire csinál jó felvételt a kamera. Ha pl. máshol éles a felvétel, mint ahol az ember van, akkor hiába van felvételed, nem lesz felismerhető. Ha sötétben van, akkor se lesz felismerhető. Ha símaszkot húz a fejére, vagy csak egy sálat teker a szája elé, már nem felismerhető és hiába van felvételed róla, akkor sem fogod megtalálni.


Egyébként ha ott a telefon a kezedben, akkor miért nem próbálod ki, hogy mennyire csinál használható felvételt és mennyi ideig tud rögzíteni? Leteszed, bekapcsolod, kipróbálod és kiderül. Visszanézésnél nem is kell végignézned, elég csak bizonyos időközönként ugrálva belenézned.

Viszont a minőség miatt mindenképp érdemes esti körülmények között (is) tesztelned, hogy azt is lásd, hogy sötétben mire képes.


Miért gondolod, hogy ha betörnek, akkor pont a bejárattal szemközt kitett telefont nem viszik majd el magukkal, ami kicsi és könnyen zsebre vágható, viszont relatíve értékes és könnyen értékesíthető tárgy?


A kutya és a biztonsági kamera jobb megoldás a telefonnál.


Érdemes lehet égve hagyni a villanyt és bekapcsolva a rádiót, vagy még jobb bekapcsolni a tévét, hogy a hangok mellé változó fényt lássanak. Így talán kevésbé kockáztatják meg. Viszont, ha zajt csapnak, kaviccsal megdobják az ablakot és nincs semmi mozgás, akkor hamar át fognak látni a szitán.

Meg ha kis település, elhagyatott hely, akkor kifigyelni is könnyebb, hogy csak egy valaki él ott, látják, hogy elmész, stb.


Esetleg érdemes lehet megpróbálni a lakásban a számítógépet, egyebeket kiláncolni, hogy minél nehezebb legyen őket elmozdítani, de még jobb elzárni, leginkább elrejteni őket olyan helyre, ahol minél kevésbé találják meg.

Bármilyen láncot és lakatot fel lehet törni, bármilyen rejtekhelyet meg lehet találni, de a betörők általában sietnek, hogy minél kevesebb időt töltsenek a tetthelyen. Leginkább a szem előtt értékesebb és minél könnyebben mozdítható dolgokat viszik el. Általában a minél kisebb és értékesebb dolgokra utaznak.

A számítógép és tévé már önmagában is határeset lehet, mert az nagyobb, cipelni kell, lebukni is könnyebb lehet vele. Lehet, hogy bevállalják, de nem biztos. Minél inkább el tudod rejteni, annál kisebb a valószínűsége, hogy töltik vele az idejüket, hogy megkeressék.

Pl. ha a fürdőszobában a mosógép mögött tartod és szennyessel betakarod, ott elég esélyes, hogy nem fogják keresni.

Mondjuk, ha van egy külön számítógép asztalod, amin még a gép nyomai is látszanak, meg ott van a billentyűzet és az egér, csak a gép, meg a monitor hiányzik róla, akkor lehet, hogy több időt szánnak a keresésére.

2023. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem vegyél egy Tapo kamerát kb 15-20 forintért vettünk múltkor mi is és ha raksz bele egy microSd kártyát akkor vissza tudod nézni a felvételeket. És ennyi pénzért szerintem nagyon jó mivel még éjjel látó is van benne.

Tudom hogy írtad nincs nagy értéked de ez nem egy olyan hű de mekkora összeg szerintem

2023. jan. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!