Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefonnál rontja az...

Mobiltelefonnál rontja az akkumulátor teljesítményét, ha nem várom meg míg lecsökken 15%-ra, hanem már korábban felrakom a töltőre?

Figyelt kérdés
Eddig mindig csak akkor raktam rá, amikor már kiírta, hogy alacsony az akku szint.

2023. jan. 5. 00:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Tökmindegy mikor töltöd. Amikor jól esik. Hiába tartod 40-80 között az akksit, max pár hónapot nyersz vele, de az a pár hónap is azzal fog telni, hogy naponta 2-3x lemerül. Addig használd ki, ameddig tudod.
2023. jan. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
ha 3 évig így megszokta a mobil, akkor most már minek kényeztetnéd?
2023. jan. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sosem néztem, mennyi... minden este lefekvéskor megy a töltőre, és ott van reggelig. Hosszú évek óta így csinálom, és soha, egyetlen telefonom akksijának sem volt semmi baja.
2023. jan. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A számból vetted ki a szót utolsó.

Én is lefekvéskor feldobom töltőre, és reggel pedig leveszem. Lefekvéskor függően attól, hogy aznap mennyit használtam 20-40 százalék között mozog az akkumulátor. És tényleg bárhogy lehet tölteni, túl úgy sem tölt. Ha eléri a 100%-ot, akkor a töltés befelyeződik, a telefon is kiírja, hogy teljesen feltöltve, és a töltő is jég hideg.

2023. jan. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Sose érdekelt ez engem és nem is néztem. 10 éve töltöm úgy a telefonomat hogy ha hazaérek megy fel dokkolóra és töltöm, legyen az épp 10%-on vagy 95%-on. Volt hogy csutkára merült és töltőre kellett dugni hogy egyáltalán bekapcsoljon. Olyan 2-2,5 évig használok egy telefont, és egy napot mindig is kibírtak, így nem nagyon érdekelt az akku állapota. Tartok tőle nem befolyásol semmit, vagy csak olyan kis mértéken, hogy észre sem veszed!
2023. jan. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
+1 a 3-as válaszára! Én is mindig így töltöttem, és soha nem volt gond. Azoknak meg úgyis mindegy mit csinálnak, akik egész nap nyomják, és napi 2-3x megy töltőre, mert ott a sok használat nyírja ki.
2023. jan. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Matex2424 válasza:
100%
Pár hónapot nyersz vele nem számít semmit.
2023. jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

"rontja az akkumulátor teljesítményét"

ha nincs feltöltve?


Ha nincs feltöltve, nem tud lemerülni.

2023. jan. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Nekem máig jól működnek a régi telefonjaim is, nem érezni kapacitáscsökkenést.

Módszerem, hogy minél jobban lemerítem és csak utána töltöm fel teljesen.

Természetesen igyekszem azért úgy időzíteni, hogy ne hagyjon cserben, vagyis működjön folyamatosan.

Viszont nekem az életmódom is olyan, hogy a házam a vállalkozásom, tehát nem vagyok távol naphosszat például, csak rövidebb időkre.

2023. febr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 NTBS ***** válasza:
Szerintem nem számít.
2023. febr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!