Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi Redmi Note 10 pro -ról...

Xiaomi Redmi Note 10 pro -ról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Ami nagyon zavaró az a Google névjegyzék/ tárcsázó, a mostani telómon is ez van gyárilag és nagyon nem jön be.Viszont sok választási lehetőségem nincs, amit még ajánlottak az a Samsung Galaxy A53, de bizonytalan vagyok, a Galaxyval már van negatív tapasztalatom akksi terén. Illetve nekem számít,hogy legyen jack dugó.

2023. jan. 8. 10:08
 1/5 A kérdező kommentje:

Azt kifejtettem, hogy szolgáltatótól venném kamatmentes részletre, ezért írtam,hogy nincs sok választási lehetőségem. A Samsung Galaxy A52-vel szokták párba állítani,hogy az sokkal jobb, mint a Redmi note 10 pro, viszont ez nincs a kínálatban. Csak az A53, amiről meg azt olvastam visszalépés az A52-höz képest. Illetve más negatív véleményekkel is találkoztam plusz a saját rossz tapasztalatom miatt nem szívesen vennék újra Samsung Galaxyt. Ráadásul én még a hagyományos, vezetékes fülest használom, így fontos,hogy legyen rajta Jack dugó. Meglepődéssel tapasztaltam,hogy elég sok telón már nincs.

Amire én használnám és eddig is használtam a telefonjaimat az a közösségi média, tehát Facebook,messenger,esetleg instagram, illetve Pinterest, youtube, gmail, illetve képszerkesztés és ehhez segéd programok pl canva,na meg persze,hogy az alap hívás/sms. A mostani realme 8-am valami borzalom, a saját gyárilag rajta lévő galériából ki-be ugrál, random kilép az alkalmazásokból,pl youtube és még van pár dolog, amiért nem jön be. Így realme-ben nem gondolkozom.

2023. jan. 8. 11:42
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy jól elbeszélgetsz magaddal :D
2023. jan. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy sikerült a kérdésre válaszolni:D
2023. jan. 9. 13:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Az A53-mal nem a sima A52-t, hanem az A52s-t szokták párba állítani, azzal van egy szinten, míg a sima A52-nek pont a Redmi Note 10 Pro a tökéletes ellenfél!

Nem tudom, hogy a Samsungok akksijával konkrétan mi a rossz tapasztalatod, az üzemidő persze többmindentől függ, de alapjába véve nem rosszak, a második okostelóm Galaxy A70 volt, semmi gondom nem volt vele, most harmadiknak pedig A52s-t készülök venni!

Az A53-nak alapból jóval gyorsabb a processzora, mint a Note 10 Pro-nak, viszont az Exynos-szal szemben a Snapdragon processzoroknak sokkal jobb a technológiájuk, így hosszabb távon is stabilabban viszik a szoftvert! Szóval gyorsaságban és stabilitásban az A52s-sel nem lenne kompromisszum + azon ugye van Jack-csatlakozó is!

Ha feltöltőkártya helyett mindenképp előfizetést akarsz, azt a szolgáltatódnál elvileg kérhetsz csak a sim kártyára is, telefont pedig részletre vehetsz például az Euronics-ban is!

A Redmi Note 10 Pro-nak kicsivel jobb az üzemideje, van rajta Jack-csatlakozó is, viszont több szempontból gyengébb a Samsungoknál, persze igazából kicsit másabb kategória, nincsenek egy szinten! Ettől függetlenül ha az is elég Neked, nincs baj, szerintem 100 ezer Ft környékén (legalábbis függetlenül) a Note 10 Pro még mindig az egyik legjobb Xiaomi telefon, jobb mint például a Note 11 Pro, ami inkább visszalépés lett!

2023. jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 puritan ***** válasza:

Nekem tavaly nyárig Note 10 pro-m volt. Alapjában véve kielégítette az igényeimet, de volt egy hibája. A közelségérzékelő rossz volt rajta, és amikor a fülemhez emeltem, legtöbbször nem kapcsolt ki a képernyő. Már a sokadik középkategóriás Xiaomi telefonom volt, sőt a feleségemnek is az van, és többé-kevésbé mindegyiknél megvolt ez a probléma. Mondhatom, hogy ez egy tipushiba a xiaomiknál. Ezért hát visszavittem garanciában, és nem javították, hanem visszaadták az árát.

Korábban kifejezetten Xiaomi fan voltam, de sajnos azt tapasztaltam, ahogy telt az idő, egyre szarabbak lettek a xiaomi telefonok. Főleg szoftveres oldalról. Abból a hardverből, ami benne van a Note 10 pro-ban sokkal, de sokkal jobb telefont is ki lehetett volna hozni.

Ezért hát váltottam, és vettem, egy Samsung A52s-t. Egyelőre nem bántam meg, úgy érzem jól választottam. Annak ellenére, hogy sok dolog van, amiben a xiaomi határozottan jobb volt. A samsung szoftvere nagyságrendekkel jobb, felhasználóbarátabb, sokkal kevesebb automatikusan települő, és letörölhetetlen f..szság van rajta.

A samsungnak egy kicsivel kisebb az akkumulátora. Ezt akkor lehet csak észrevenni, ha drasztikusan nyüstölöd a telefont. Pl. én sokszor használtam navigálásra autóban. Így valóban észrevenni azt az 500mAh különbséget. Ha viszont nem nyüstölöm, naponta csak néhány telefonálás van, akkor volt már, hogy a samsungot hat nap után kellett feltölteni. A xiaomi ezt nem tudta, ha hozzá se nyúltam, két nap alatt akkor is lemerült. Szoftveresen valamit jobban megcsináltak a samsungban.

Konkrétan az előnyök és hátrányok:

Samsung A52s

Felhasználóbarátabb a kezelőfelülete, erősebb a processzora, stabilabb az egész telefon, és sokkal kevesebb szükségtelen app, reklám van rajta. Be lehet állítani, hogy az oldalsó hagerőszabályzó gomb alaphelyzetben a csengetési hangerőt szabályozza, nem a média hangerejét.

Hátrányai: A legfőbb hibája a képernyőre helyezett ujjlenyomatolvasó. Nos az egy rakás kaki. Ezen kívül sokkal gyengébb a wifije.


Note 10pro

Amiben jobb volt: Fényesebb a képernyője, amit főleg napsütésben lehet észrevenni. Van benne infra. A tesztekben az ellenkezőjét lehet olvasni, de szerintem jobb a kamerája mint az A52s-nek. Én legalábbis jobb képeket csináltam vele.

Hátrányai: A közelségérzékelő sok példányban rossz. Rengeteg az automatikusan települő app, ami tele van reklámokkal. Ezek nagy része kikapcsolható ugyan, de jónéhány órát el kell cseszni vele, mire rájössz, hogy hol kell.

2023. jan. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!