Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a zárt az iPhoneonon?...

Mi a zárt az iPhoneonon? Mindenhol ezt hallom, olvasom. Mondja már meg valaki!

Figyelt kérdés

Mitől zárt?

Mi az amit nem lehet megcsinálni vele amit egy androidossal igen.

Azon kivül, hogy nem lehet rá apk-kat hekkelni. ezen kivül mi az amit nem lehet megcsinálni egy iPhoneonnal amit egy androiddal meg lehet?



2023. jan. 17. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Én speciel a tárcsázót lecserélném benne, amit androidon meg is lehetett tenni. Itt nem.

Ettől eltekintve nem érzem a zártságot.

2023. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
A rajta levő IOS operációs rendszer forráskódja zárt, így esélyed sincs arra, hogy az alapjaitól fogva teljesen egyedi IOS-rendszert rakhass rá.
2023. jan. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Régen az volt vele mindenkinek a baja, hogy nem csak feldugtad a gépre, hanem külön app meg tököm tudja mi kellett hozzá, hogy bármihez is hozzáférj, meg nem lehetett egyikről a másikra dolgokat küldeni, kevesebb app volt rá. Legalábbis anno nekem ezt mondta az az osztálytársam 8 éve, akinek egyedüliként volt iPhoneja az osztályban. :D

Ezért hívták “zártnak”. Aztán mivel így terjed a szájhagyomány, mindenki ódzkodott tőle, mert nem ismerték.

Most már ugyanolyan mint bármely telefon. Nekem egyszerű mezei felhasználóként semmi olyan nincs, ami hiányzik. Nem érzem, hogy zárt lenne.

2023. jan. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

"Azon kivül, hogy nem lehet rá apk-kat hekkelni."

Már az sokat elmond a zártság/nyíltság kérdéséről, hogy te egy sima telepítést hackelésnek titulálsz. ;-)

Egyébként: általánosságban az Apple ökosztisztémájára két értelemben szokták azt mondnai, hogy zárt. Egyrészt: amit #2 mond. De sokkal inkább arra szokták érteni, hogy az Apple rendszerei más rendszerekkel néha elég problémásan tudnak együttműködni. Szoftveresen is, hardveresen pedig.. nem véletlenül léteznek az átalakítókról mémek. Évekig egy megyei jogú város gimijében voltam rendszergazda. Gyanran jöttek hozzánk előadók. Aki Apple gépet hozott, annál alig volt olyan, hogy ne lett volna valami probléma. Legtöbbször a "ha itt van pendrive-on a prezentáció, akkor inkább hozok egy laptopot" volt a "megoldás". Az Eduroam wifi-hálózat elérésével pedig legendásan sok baja van az iPhone-oknak. (Bár igaz, maga az Eduroam is különc egy kreálmány.)

Természetesen ha benned fel sem merül, hogy más rendszerű eszközökkel együtt használd, és/vagy csak Apple eszközeid vannak, akkor ebből nem sok hátrányod lesz.

2023. jan. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

#4

"Aki Apple gépet hozott, annál alig volt olyan, hogy ne lett volna valami probléma."

Ezt hogyan oldottad meg?

2023. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1. Tárcsázót minek lecserélni? Mi a baj vele? Számok, kontaktok megvannak... azon kivül még mit tudhat még egy tárcsázó?


2. miért szeretnél rá saját oprendszert? Volt windowsos pdam, arra tényleg kellett főzni ROMot hogy lehessen használni, de iPhonra? ...


3. osztálytársad mondta? Na akkor az biztos úgy is van! :D


4. te meg középiskolás rendszergazda vagy? LOL az olyan mint amikor budapesten toborozzák a hómunkásokat... a szakma legallja.... biztos moskocsmódon értesz hozzá.


5. sikítva elment szólni a kollégájának aki már látott mac-et.

2023. jan. 18. 14:03
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Pl. elkezdem a 272-t beírni akkor egyből felhozza apám számát. Ha barátnőm nevét kezdem számokban pötyögni akkor egyből őt adja ki és már hívhatom. Na, ez androidon megvolt. Itt meg semmi ilyesmi funkciója nincs. Egyszerűen hiányzik ez a funkció. Samsungon volt olyan is, hogy ha kontaktot egyik irányba elhúztad akkor egyből tárcsázta a számot, ha a másik irányba akkor meg tudtál neki üzenetet írni. Tudom, ott a Siri és csak mondanom kell kit akarok hívni, meg ha a Spotlight-ban kezdem beírni kit akarok hívni az is feldobja, de megszoktam, hogy elindítom a tárcsázót és csak pár számot ütök be és már bökök a névre a tárcsázáshoz.

A gyári számológép is tök gagyi, de helyette tudok telepíteni mást.

2023. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem meg nem ártana az arcodból kicsit visszavenni.
2023. jan. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"miért szeretnél rá saját oprendszert?"

Nem "saját" hanem "egyedi" rendszert. Egyébként azért, mert így:

* lehetőséged van a rendszer átellenőrizésére, módosítására, testreszabására

* lehetőséged van egyedi - akár saját magad által írt - szoftverek futtatására, így nem vagy "rákényszerítve" zárt forráskódú, nem (illetve nehezen) átellenőrizhető, gyakran pénzbe kerülő alkalmazások használatára

2023. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"lehetőséged van a rendszer átellenőrizésére"

Megtette vagy 2000-3000 kiváló mérnök az Applenél. De ez neked nem elég, te még át akarod nézni, hátha mardat még valami hiba?

És én vegyek vissza az arcomból :DD


"lehetőséged van egyedi - akár saját magad által írt - szoftverek futtatására"

Ez lehetséges most is.


"pénzbe kerülő alkalmazások használatára"

na előjött a panelproli aki ingyen akar mindent. Én nem vagyok kőgazdag, de ami szoftver kell a munkámhoz, hobbijaimhoz azt megvásárolom. Azért mondjuk +50-100 dollár még a telefon árán felül ha valakinek nincs (és telefon váltáskor nem is kell újra kifizetni) az ássa el magát.

2023. jan. 18. 22:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!