Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nincs sok telefont...

Miért nincs sok telefont árusító webshopban bankkártyás fizetési lehetőség?

Figyelt kérdés

Nézegetek árukeresőn egy telefont, hogy hol olcsóbb, és azt veszem észre, hogy sok helyen, ahol ezernél is egyébként több értékelés van, csak készpénzes fizetési lehetőség van és pont annál az egynél látok bankkártyást, ahol sokan panaszkodnak, hogy átverik őket.

Értem, hogy a bankkártyás fizetéssel jóval nagyobb az esélye annak, hogy meglógnak a pénzzel, de ezt akkor úgyis leírnák az értékelésbe és rájukszállna a hatóság, szóval azt végsősoron nem értem, hogy, miért elvárás egy 150 ezer forint feletti telefon vásárlasnál a készpénzes fizetés a futárnál.

Mert ugye tudjuk, hogy a havi ingyenes készpénzfelvétel általában 150 ezer felett van meghatározva.



2023. jan. 18. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Mi? Nekem 300e a limit.De bármikor meg tudod emelni ideiglenesen.
2023. jan. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Navajon miért...

A bankkártyás fizetést nem kapja meg azonnal a bolt amikor kifizetted, csak amikor a bank lekönyveli. Ami sok idő. Ezek a boltok meg abból élnek hogy a kp-t forgatják. Ki tudja hogy a telefonokon kivül még miben forgatják, milyen bizniszeik vannak. Szürkén, feketén üzemelő boltoknál ne várd el hogy kártyával fizethess.

2023. jan. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom egységesen a legtöbb csomagban a havi ingyenes készpénzfelvétel max 150 ezer forint és max 2 készpénzfelvétel, afelett pedig fizetni kell.
2023. jan. 18. 18:14
 4/13 A kérdező kommentje:
De épp ezaz, amiket nézek boltok nagyrészben nem feketének tűnnek, kivéve az az egy, ahol még pont van bankkártyás fizetés. Érthetetlen nekem ez.
2023. jan. 18. 18:15
 5/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ezek ilyen kicsi webshopok, akiknek a forgalma nincs akkora, hogy megérje nekik fenntartani a bankkártyás fizetést.
2023. jan. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jó ezt eltudom fogadni, de megérteni nem, főleg nem a 21. században.
2023. jan. 18. 18:21
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Jóhhh... tipik magyar megrendelő... neki jár az ingyenes készpénzfelvétel, jár az ingyenes kiszállítás, jár neki minden ingyen...

Hiába magyarázzuk, nem fogja megérteni, mert neki jár ingyen minden.

2023. jan. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ne forgasd ki kérlek a szavaimat és ne is általánosíts le.

Csak annyit nem értek, hogy ebben a digitalizált világban miért nem lehet bankkártyával fizetni százezres nagyságrendű termékért weboldalakon. Nem lázítottam, hogy nekem most azonnal kell minden egyes boltba bankkártyás fizetés, vagy töröljék el az ingyenes határt, ezt csak te làtod bele.

Nem jár nekem minden ingyen és nem is várom el.

2023. jan. 18. 19:23
 9/13 A kérdező kommentje:
*százezres értékrendű
2023. jan. 18. 19:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért mert a kártyás fizetésnek NYOMA van tudod ?
2023. jan. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!