Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért videóznak az emberek...

Miért videóznak az emberek álló telefonnal?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, hogy ha a TV, monitor, laptop kijelző, tablet stb. mind 16:9-es képarányú, amin a fekvő kép tölti ki a teljes képernyőt, miért videóznak az emberek függőlegesen tartott telefonnal????

Manapság, amikor 4K-s, szinte stúdió minőségű videókat lehet csinálni egy mezei mobillal is, miért cseszik el azzal, hogy egy csíkot vesznek fel, amin a téma felel nem látszik?



2023. jan. 24. 08:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
Mert kényelmesebben, biztosabban lehet így tartani a mobilt, és nem a képarány érdekli őket, hanem hogy rögzítve legyen adott dolog.
2023. jan. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
88%
Mert a telefonok, amikből meg sokszor több van, mint TV-ből meg monitorból együtt, azok álló képarányúak.
2023. jan. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem eszükbe sem jut, hogy talán majd tévében adják le, esetleg monitoron nézné valaki. Talán az sem, hogy egyáltalán el lehet, vagy el kéne fordítani... Ráadásul a TikTok és társai adják alájuk a lovat. Szerintem ez elkerülhető lett volna, ha a szoftver a telefonon fekvő módú lenne, legalább alapból. A legrosszabb, amikor a téma is inkább vízszintes kiterjedésű, vagy amikor az álló telefonnal végigpásztáznak (svenkelnek?) egy területen. Egyébként ezt a kérdést már én is feltette pár éve, volt aki védte őket. Máshol is ez a helyzet, nem csak nálunk.

#1 Talán kényelmesebb, de nem biztosabb, mint két kézzel tartani a telefont.

2023. jan. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
*feltettem
2023. jan. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%
A függőleges videó szindróma sajnos globális probléma, mindenhol előfordul a Földön.
2023. jan. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
30%

"Ennire sötét béna kretén az ország nagy része?"

Igen.

Elég csak itt a gyakorin körülnézni...

2023. jan. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 NTBS ***** válasza:
5%
Mert így szokták meg.
2023. jan. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
54%
mert így fér bele a képbe az álló f@rok
2023. jan. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Kero10 ***** válasza:
74%
Úgy látom nem csak engem zavar. Emiatt csesztetem a famíliát.
2023. jan. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
23%

A telefonnal készült felvételek 99%-a nem az utókornak készült igényes mű, hanem valami érdekességről készült videó, ami 2 nap múlva nem fog senkit sem érdekelni. És akkor a válasz: az álló telefont sokkal könnyebb és biztosabb tartani, főleg egy kézzel, mint egy döntött telefont. Ennyi.

Meg még esetleg meg lehet azzal is ideologizálni, hogy egy ilyen alkalmi videó célzottja is valószínűleg telefonon fogja nézni, szintén nem eldöntött kijelzővel.

2023. jan. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!