Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért videóznak az emberek...

Miért videóznak az emberek álló telefonnal?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, hogy ha a TV, monitor, laptop kijelző, tablet stb. mind 16:9-es képarányú, amin a fekvő kép tölti ki a teljes képernyőt, miért videóznak az emberek függőlegesen tartott telefonnal????

Manapság, amikor 4K-s, szinte stúdió minőségű videókat lehet csinálni egy mezei mobillal is, miért cseszik el azzal, hogy egy csíkot vesznek fel, amin a téma felel nem látszik?



2023. jan. 24. 08:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%
Csak mert.
2023. jan. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
19%

A moderátorral töröltettem a trágár, sértő részt!


De hogy válaszoljak is:

Mindenki úgy videózik, ahogy kényelmes neki.

Örülj neki, hogy te ilyen ügyes vagy!

2023. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
80%

#9, ne csesztesd, a saját telefonjával szíve joga mindenkinek úgy videózni, ahogy akar!

Amúgy meg, kérdező, ne hordjál le senkit értetlenül, ha már feltetted a kérdést, mert van rá logikus magyarázat! Valaki olykor nem filmet akar készíteni, vagy tájképet videózni, csupán egy dologra összpontosít a videóval - ami főleg ha hosszúkás - jobban kitölti a képet! Ilyen esetekben fekvő képnél kisebb a lényeg, a kép többi része meg tele van felesleges háttérrel! Nem baj, ha úgy kisebben látszik a videó, mert nagyobb felbontásnál úgyis lehet rajta nagyítani, de legalább az adott lényeges dolog jobban kitölti!

Én egyszer fényképeztem így, mert jobbnak láttam az arányt, amikor sógorom egyik kutyája pont szemben állt velem, és úgy nézett fel.

2023. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%
#12, köszi az egyetértést! :) Válasz előtt én is jeleztem. #13-as vagyok.
2023. jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
21%
Miért, hol van előírva, hogy fekvőnek kell lenni a tájolásnak? Kérdezhetnénk azt is, hogy az emberek többsége miért vesz fekvő tájolású monitort?
2023. jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
78%
#14 Mert az a normális tájolás, a fekvő.
2023. jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
69%

"Kérdezhetnénk azt is, hogy az emberek többsége miért vesz fekvő tájolású monitort?"


Erre pont tudom a választ: mert a szemeid is vízszintesen vannak egymás mellett és nem függőlegesen. :)

2023. jan. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
63%
Na ezèrt kellene mindenkinek fekvő módban videóznia. Már attól is kiver az ideg hogy a legtöbb telefonos app ès játèk sem működik fekvő módban.
2023. jan. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
49%

Tulajdonképpen ha egy adott eseményt akarunk videózni, akkor nem is biztos, hogy az az esemény elnyújtott téglatest vetületű térben zajlik. Van, hogy csak a kép közepe érdekes, így meg tök mindegy, hogy a két oldalon, vagy az alján, és a tetején van-e felesleges tér.

Sőt! Vannak helyzetek, amikor a függőleges praktikusabb. Én pélául gyakran járok a természetben. Ott pedig azért elég sok mindennek nagyobb a függőleges, mint a vízszintes kiterjedése. Ha egy fát akarnék fényképezni, eszembe nem jutna fekvő tájolást használnom. De nem csak a természetben. Ha egy magasabb épületet fényképezel, akkor is célszerűbb az álló tájolás. Sőt, akkor is, ha egy embert veszel.

Az, hogy a monitoroknak nagyobb a szélessége és a magassága, az a puszta megszokáson kívül annyival idokolható, hogy a szemnek a vízszintes látótere és felbontóképessége nagyobb. De ha nem egy szélesvásznú filmet nézel, akkor nem annyira előnyös a 16:9. De sokszor még a 4:3 sem. Sokan használnak 5:4 monitorokat, ami már majdnem négyzet. De létezik ilyen is: [link]

Az, hogy az állí irányultság lenne az alap, az puszta megszokás.

Másokat meg lenézni és sértegetni, csak mert valamiben nem egyezik a véleménye a tiéddel (ráadásul olyasvalamiben, amiben nincs objektív igazság), igen csak primitív dolog.

2023. jan. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
35%

#18 "Na ezèrt kellene mindenkinek fekvő módban videóznia."

És neked mi a frászfene közöd van ahhoz, hogy ki milyen módban videózik? A nagy semmi. Mindenkinek a magánügye. Nehogy már te akard megmondani...

2023. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!