Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonoknál mi az a "szürkeim...

Telefonoknál mi az a "szürkeimportos"? Olyat nem érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés
A B-tel illetve a Coolmobil ilyen telefonokat forgalmaz? Nem is érdemes onnan vásárolni?
2023. febr. 7. 09:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Nekem szurkeimportos a telefonom lassan 2 éves kifogástalanul működik és az eredeti ,300.000 Ft helyett csak 150 volt. Szóval szerintem megérte azt venni :D
2023. febr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Ha valami baja van, még ha garanciás is, az esély, hogy a bolt normálisan megjavítja kb 10%.

Persze, ameddig nincs baja...

Mondjuk ha olyan árkülönbség van, mint #1 esetében, akkor szerintem nem kérdés.

2023. febr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Garanciáról lemondhatsz mert konkrétan el fognak hajtani.
2023. febr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Azt jelenti, hogy ezeket a telefonokat nem az európai piacra szánták. A gyártók nagy része a telefonokba egyfajta területi korlátozást épít be, ami azt eredményezi, hogy a telefont eredetileg csak az adott területen lehet használni. Ezért a szürkeimportos forgalmazó felbontja a telefon dobozát, beüzemeli a készüléket az adott területen, használja egy nagyon rövid ideig, majd visszacsomagolja és továbbértékesíti a világ más részére. Ezzel a területi védelem már ki lett ütve belőle, innentől szabadon használható bárhol.


Nekem is olyan Samsung telefonom van, amit a gyártó a délkelet-ázsiai piacra szánt eredetileg, és én is kb. fele áron vettem, mint amennyiért a hivatalos magyarországi forgalmazók árulják nálunk a készüléket. A telefon egyébként tökéletesen működik, abszolút semmi problémám nem volt vele az eltelt kb. két év alatt.

2023. febr. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát ez egy kicsit szerencsejáték. Ha megveszed ilyen helyről lényegesen olcsóbban és nincs vele probléma utána, akkor megérte a vásárlás. Ha megveszed és mondjuk 2 év múlva lesz egy garanciális hibája, akkor nagy valószínűséggel cseszheted.
2023. febr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

1# féláron megéri,

ha mégis elromlana,

ott a maradék félár amin lehet egy újat venni.

2023. febr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Másnéven "leesett a kamionról" ha így érted
2023. febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nincs gari.


A tech2 youtube csatornán volt erről egy jó videó.

2023. febr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Egyesek összetévesztik a szürke importot a lopott áruval. A szürke import konkrét példával az, amikor rendelsz egy árut az emagtól, az pedig a cseh raktárából küldi át az emag magyar központi raktárába és azok postázzák neked. Az lehet egy Samsung mobiltelefontól egy Electrolux mosógépig bármi. A lényeg, hogy az emag nem a hivatalos magyar forgalmazótól szerzi be a terméket, hanem külföldről. De ettől még az emag ugyanúgy vállalja a garanciát, elküldi szervízbe, ha probléma van vele.
2023. febr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt mondjuk valóban érdemes hozzátenni, hogy ez nem illegális, sima kereskedelmi tevékenység. Szürkeimportnál ugyanúgy van garancia, de itthon csak a kereskedői garanciát érvényesítheted, ami egy nagy, ismert cégnél nem probléma, nem fognak elhajtani.

A gond inkább akkor van vele, amikor egy pár hónapja létező, totál noname cég csinálja ezt, aminek hivatalosan nincs alkalmazottja és valami cégtemetőbe van bejegyezve. Ezeket a cégeket 1-2 éven belül szándékosan bedöntik, adót nem fizetnek. Ha probléma lesz a termékkel, úgysem éred el őket, ha meg mégis, akkor tojnak a fejedre... már ha még létezik majd ekkor a cég.

2023. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!