Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek a nagy vagy a kis...

Szerintetek a nagy vagy a kis telefonok a jobbak a mai világban?

Figyelt kérdés

2023. febr. 7. 21:03
A kérdező szavazást indított:
Kis telefon
Nagy telefon
27 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a régi kisebbek visszasírom, hogy elfért a zsebemben.
2023. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

Mire??

Mindennapokban szeretem, ha a telefonomnak nagyobb a kijelzője. Sokat olvasgatok rajta, szeretek videókat is nézni rajta.


Gondolkozok a későbbiekben egy munkás telefonon is. Ott lehet nem lenne hátrány, ha a kijezője nem lenne hatalmas, hogy akkor is meg tudjam fogni, ha van más is a kezembe, valamint ha nagy, akkor könnyen kicsúszhat a zsebemből. Ott inkább a tudása ami lényegesebb lenne, pl nem bánnám, ha lenne rajta hőkamera.


De a méret hasznossága az relatív. Apa olyan telefont szeret használni a mindennapokban, ami kényelmesen elfér a kezében, valamint néha hordja ing zsebben is, ami ugye nagy telefonnal nem menne. Az okos telefont ő is igyényli, de jobban szereti azokat amik nem téglák. Neki az olyan esik a kezére.

2023. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Sohatöbbé nem veszek nagy telefont, nem fér a zsebbe, nem lehet egy kézzel navigálni és írni, a tömegközlekedés így nagyon kényelmetlen...
2023. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nekem nagy telefonom van, nem fér el a zsebemben sajnos
2023. febr. 7. 21:18
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem manapság minden teló nagy már, kivéve a régi fajták, amik többnyire nem okostelók. Bárki tudna javasolni kis méretű okostelót szívesen veszem :)
2023. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
44%
#5, ha idén elromlik a Galaxy A80 telefonom (3,5 éves, szóval nem biztos, sőt...), akkor szerintem Xiaomi 12T Pro-t fogok venni. Szerintem ez egy ideális méret, nagyon jó minőségű és nem olyan drága.
2023. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

#5

[link]


(Persze nem feltétlenül innen kell beszerezni, de az infókat össze szedték)

2023. febr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Általában minden ember rávágja, hogy a kicsi telefon. Aztán szembeköszön a valóság és kiderül, hogy mindenki a nagyot keresi. Az Applenél ott volt a 12-es és 13-mas szériában a Mini, ami egy tényleg nagyon baráti méretű telefon volt, patent tudással és kivezették, mert nem volt rá kereslet, helyette lett az alap szériánál is Max, ami meg elvileg jól fogy...


Nekem most egy 146x71 mm-es telefonom van, 6,1-es kijelzővel, tetszik ez a méret, mert gond nélkül elfér a zsebemben egy vastagabb tokkal is. Az előző telefonom 6,4-es kijelzőjű és 157 x 74 mm-es volt, azt sem mondanám kifejezetten óriási telefonnak, az is elfért a legtöbb nadrágom zsebében kényelmesen, jobb is volt két kézzel használni, egy kézzel azonban kicsit bűvészkedni kellett már vele, de még belefért. Az ennél érdemben nagyobb telefonokat viszont már kerülöm. A méretük is kezelhetetlenné válik, de még a súlyuk is zavaró sokszor.

2023. febr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#8.Dehogy fogy jól a Max, de azon legalább van profit. A Mini-t meg áron alul adták és azért vezették ki elsősorban, kereslet volt rá de nem annyiért.

Apple iszonyat profitorientált cég, mondom ezt iPhone tulajként.(nem mellesleg azok a Mini eladások egyértelműen a zöld robotos rendszerről jöttek)


Kérdésre:

Ez totál szubjektív, az igazság a kettő között van.

A populáris telefonok nem a 16+ cm-s telefonok hanem a 14-16 közötti fizikai mérettel rendelkezők, amik jelenleg "közepes" méretűek.

A kisebbek értelem szerűen nem olyan jók tartalomfogyasztásra, ezért nincs is rájuk akkora kereslet. De a piacon van jelenleg a 16:9-es iPhone SE2022, meg az iPhone 13 Mini is, ha nem lenne rájuk kereslet nem lennének a piacon és azért párszáz millió elmegyek ezekből is.(azért a pár modell eladása kiteszi a teljes Xiaomi eladásokat kb.)

2023. febr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"#8.Dehogy fogy jól a Max, de azon legalább van profit. A Mini-t meg áron alul adták és azért vezették ki elsősorban, kereslet volt rá de nem annyiért."


Már miért adták volna áron alul? Minimálisan volt olcsóbb, mint az alapmodell, miközben kisebb (= olcsóbb) kijelzője volt, kisebb (= olcsóbb) aksija és minden technikájában teljesen ugyanaz, tehát komponens fejlesztési költsége sem volt. Ha áron alul adták volna, akkor nem inkább nagy lett volna a kereslet, mint belépő, teljes értékű iPhone?


"nem mellesleg azok a Mini eladások egyértelműen a zöld robotos rendszerről jöttek"


Ha ez igaz lenne, akkor alacsony eladásoknál is aranybánya lett volna nekik, hiszen egy máshogy elérhetetlen réteget szólítottak volna meg.


Egyébként valóban, idén rosszabbul fogynak az alapmodellek (így a Max is), mert lényegében leporolva kiadták újra a 13-mat, de én még olyan adattal nem találkoztam, hogy rosszabb lenne a részesedése az alap szériában, mint a Mininek volt.

2023. febr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!