Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy szokjak le a gépezésről,...

Intertacska kérdése:

Hogy szokjak le a gépezésről, telefonozasról? Amikor csak lehet gépezek. MINDIG MINDIG ÉS MINDIG. Nem tudok neki ellenállni és inkább az igazi világban akarok élni. A kérdés: Hogy szokjak le?

Figyelt kérdés
13 vagyok. Másfél éve kaptam egy telefont. Megőrülök ezekért a kütyükért, és az appokért meg MINDENNEL ami vele kapcsolatos. A szüleim és az egész család utálja ezt a témát, és már lassan kitagadnak a családból. A szüleim bekorlátozzák napi 1-2 órára a gépezést, de én amikor csak tehetem, sunnyogok, elbújok vele, hogy ne vegyék észre és folyton csak azt nyomatom. Nem tudok leállni vele. Sosem elég. Mindig eszembe jut valami amit még csinálhatnék amikor abba akarom hagyni és nem tudok ellenállni neki. Minden szabadidőmben gépezek. Amikor a szüleim észreveszik eleinte még tűrték, de mostmár úgy ordítanak hogy megsüketülök, hetekre, hónapokra tiltanak el kétségbeesetten. Ez nekem mar nem éri meg, kezdek rájönni, hogy sokkal tartalmasabb lehetne az életem, ha kevesebbet napi max 1 órát gépeznék és inkább más értelmesebb dolgojat csinálnék. Hogyan szokjak le? Mit csináljak? Szinte bármit elvállalok, pszichologushoz nem szeretnék elmenni. Mit csináljak? Ez komoly dolog komolytalan valaszokat nem szeretnék!

2017. ápr. 4. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Mi lenne, ha valami hasznos dolgot csinálnál rajta, pl. elkezdenél programozni?
2017. ápr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szólj a szüleidnek, hogy téged is zavar, és segítsenek. Ne búj el vele, szólj nekik ha leülsz, és kérd meg őket, hogy valamennyi idő után (pl.1óra) jöjjenek be, és vegyék el! Ha látják rajtad, hogy egyet értesz biztos kevésbbé idegesek, és inkább segíteni akarnak. Be lehet állítani (nem tudom pontosan hogy) hogy egy bizonyos idő után kidobjon az oldalakról, appokból. Töröld le a telefonról a játékaidat, ez nálam bevált. Appokkal (pl. Clean Maaster) be lehet állítani jelszót az appokra, ha a szüleid tudják csak, a tudtuk nélkül nem játszhatsz, nem tudsz letölteni semmit, könnyebben felügyelik. Ha túl sok a szabad időd, keress különórákat amik lekötnek. Ezek mind áldozatokat igényelnek, de ha komolyan szeretnéd, akkor egyáltalan nem lehetetlen. ÉS LEGFŐKÉPPEN BESZÉLJ A SZÜLEIDDEL, KÉRD MEG, HOGY SEGÍTSENEK!! EGYEDÜL NEM FOG MENNI. SOK SIKERT!:)
2017. ápr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
13%
sajnos mai világban már mindenki használja a kütyüket. ez van
2017. ápr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 cicababa01 válasza:
Figyelj a szpichológus sem gáz. Ha ennyire nagy az elvonási tüneted, ha nem nyomhatod, akkor nem szégyen szakember segítségét kérni. Láthatóan egyedül nem megy. Ott vannak a szüleid, akik tudnak segíteni. Maguktól nem találják ki, hogy mi jár a fejedben, beszélj! A legfontosabb dolog, hogy beszélj a problémádról.
2017. ápr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én sokáig azt hittem nincs semmi baj azzal ha függök és sokat gépezem ha szeretem miért ne, hagyatok már, sunyiba gépeztem én is, aztán elég volt elolvasnom egy oldalt a számítógép függőségről megrémített hogy ezt milyen komolyan veszik, meg felismertem a hibáim, meggyőztem magam az ellenkezőjéről korlátoztam magam, hallgattam sok zenét, szereztem hobbit és leszoktam. Persze még mindig szivesen gépeznék többet de nagy a lelkiismeretem.
2017. szept. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Magam pszichológusa voltam, rosszul vagyok a pszichológus gondolatátol is, meg a szótól is, nem szeretem ha a dolgaimba dugják az orruk, mégha segítenek is, örüljetek ha titeket nem zavar. :D
2017. szept. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!