Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi megy végbe a Motorolámmal?

Mi megy végbe a Motorolámmal?

Figyelt kérdés

Motorola MotoG 5g plus telefonom van. Eddig gond nélkül működött. Közel 2 évig. Most nemrég elkezdet nagyon bugos lenni, melegedni nagyon, nagyon gyorsan ürül az aksija, és 10% alatt a képernyő nem működik, csak nagyon ritkán, de az érintésre nem reagál.

Gondoltam valami vírus vagy ilyesmi. Formatáltam a telefonomat, de ugyan úgy működött. Aztán magától elmúlt az egész, egyik pillanatról a másikra. 3 hét után, és azóta is jól működik, kifogàstalanul, és az aksi is jól birja.

Valaki tudja esetleg hogy mi lehetett ez az anomália, és hogyan lehet megelőzni, esetleg megjavítani?



2023. febr. 12. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát igazából szerintem három dolog lehet.

1. Döglődik az aksi. Az hogy most éppen nem produkál hibákat, nem jelenti azt, hogy tartósan megjavult. A rossz akkumulátor okozhat melegedést, a melegedés hatására pedig a telefon visszaveszi a teljesítményét, akár le is kapcsolhatja a kijelzőt.

2. Néha egyes appokkal előfordul, hogy valamiért beragadnak a memóriába, folyamatosan futnak a háttérben és merítik az aksit, pazarolják az erőforrásokat.

3. Ez nem tudom mennyire gyakori jelenség mobiltelefonoknál, de esetleg elhasználódhatott a passzív hűtése? Hűtés nélkül jobban melegszik a telefon, amitől pedig jobban merül az aksi és a rendszer is korlátozza a teljesítményét.

2023. febr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

Léteznek ilyen időszakos alkatrészhibák, sokat nem tudsz tenni ellene. Ha tartósan előáll, szervizvizsgálat szükséges. Lehet olyan baja is (alaplap), hogy nem gazdaságos a javítás. Vagy majd elválik.

Akku nem okoz ilyet, szoftveres gondot kizártad az újratelepítéssel, hűtés nem romlik el.

2023. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!