Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha biztosítás van a telefonon...

Ha biztosítás van a telefonon és összetörik, teljesen ingyen cserélik, vagy valamennyit fizetni kell érte?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tehát van egy telefon amin biztosítás van (Vodafone) összetörik, majd elviszem és kicserélik egy teljesen újra.

Ilyenkor fizetni kell valamennyit, vagy teljesen ingyen van ennek a cseréje?


Köszönöm!



2023. febr. 21. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Biztosítási szerződés leírásában megtalálható.
2023. febr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a szerződést. Ha emlegetnek benne önrészt, akkor igen, kell fizetni.
2023. febr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Kizártnak tartom, hogy erre fizessenek, de hogy önrész nélkül, azt végkép.

A biztosítási díj fejében lenne egy örökké új telód.

Pár hónap gasználat után földhöz vágid, és kapsz másikat...

2023. febr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A szolgáltatós is ugyanolyan biztosítás, mint a többi, csak szért van, hogy egy csomó plusz pénzt beszedjenek, de baj esetén semmit nem ér, mert mindig jönnek valami olyan ürüggyel, amiről a szerződésben szó sincs, még az apróbetűs résznél sem! Nekem mondjuk soha nem is volt telefonra biztosításom, de sógoromnak, húgomnak, és egy ismerősünknek is volt, utóbbi kettőnél be is bizonyosodott a dolog!
2023. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem nincsen szerződésem, ergo nem tudom megnézni.

A kérdést azért tettem fel, hogy több tapasztalatot olvassak el.


Egy ismerősömnek van biztosítása, bár nem a fent említett szolgáltatónál.

Nála úgy van, hogyha összetörik, akkor 20.000Ft-ot kell fizessen és cserélik a ~600.000Ft-os telefont.

Ezt 5x lehet eljátszani.


Érdekeltek volna a fent említett szolgáltatónál is így van-e.

Köszönöm a válaszokat.

2023. febr. 21. 22:45
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Meg kell kérdezni az illetékes 'elvtársat'. Hátha van szerződés és rendelkezik ilyen visszmajor esetekről.
2023. febr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok. Nekik mondjuk a Telekomnál van/volt, de szerintem ez mind egy kaptafára megy!


Húgomnak anno ellopták az iPhone 5S-ét, a rendőrség nem találta meg, de a biztosítás ellenére semmilyen formában nem történt kártérítés, mert “csak a telefonját lopták el, de Ő maga nem sérült meg”, pedig ilyenről sehol egy b#dös szó nem volt a szerződésben! 🤬


Ismerősünk anno néhány hónapos Galaxy S9 Plus telója - egy óvatlan mozdulattal sikeresen betört a kijelzője, 60 ezer Ft lett volna a kijelzőcsere. Mindaddig 100 ezer körül volt már az addig befizetett biztosítás, tehát bőven fedeznie kellett (volna), ennek ellenére azt a 60 ezret még pluszban el akarták kérni Tőle a javításért! Mégis mire föl akkor, mire fizetett boztosítást addig, ha nem az ilyen esetekre?!

2023. febr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"rendelkezik ilyen visszmajor esetekről."


Vis maior lesz az, és fingod sincs, hogy mit jelent :D

Az, hogy a paraszt összetöri a telefonját, annak semmi köze a vis maiorhoz.

2023. febr. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
54%

3-as!


„Gasználat” és „vágid”? :D

2023. febr. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
77%
Szerintem kell fizetni. Akkor ugyanis néhány hónap után mindenki, direkt kárt tenne benne.
2023. febr. 22. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!