Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont vegyek? Holna...

Anneee25 kérdése:

Milyen telefont vegyek? Holnapig ki kell találnom! Sos

Figyelt kérdés

Holnapig ki kell találnom, hogy milyen legyen az új telefonom.

Leírom a főbb elvárásokat:

-Androidos legyen

-Min. 128 GB belső és +bővíthető memória

-1 sim kártya+ sd kártya

-Gyönyörű képeket csináljon! Ez a legfontosabb

A selfie kamerája is jó legyen.

-Facebook, Google kompatibilis

-5G internetes legyen

-gyorstöltés


Szeretem és megszoktam a Xiaomit, abból melyik a legjobb?

Mit ajánlotok?



2023. márc. 1. 21:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
86%
Ennyiböl Google pixel,vagy Samsung S széria.
2023. márc. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 NTBS ***** válasza:
46%
Mi lett a döntés?
2023. márc. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
8%

Én ilyent vennék a helyedben:


[link]

2023. márc. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
21%

Azt mondja meg nekem valaki, hogy 2023-ban mi a fészkes jó francért akarnak egy vacak SD kártyát a telefonjukba dugni az emberek? Ti keresitek a DVD olvasót is a laptopokon, ugye? :D


Kb. ott megbukik az egész történet, hogy SD kártya helyet akarsz. A felső kategóriában egyedül talán a Sony-nál van még erre opció.

2023. márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
52%

#14, azért a “fészkes jó francért”, hogy könnyű legyen a fájlokat hordozni és átmenteni! Az előző telefonom Galaxy A70 volt, bővíthető, de én hülye nem vettem bele időben SD kártyát, közben sikeresen pofára ejtettem, és betört a kijelzője, nem lehet már használni, ergo a fájlok is sikeresen benne ragadtak, macerás lesz kimenteni valahogy! Viszont ha SD kártyán lettek volna, a kártyát csak egyszerűen átrakom az új telefonba, és egyből ott vannak! De ugye sajnos vannak olyanok, akik nem gondolnak az ilyen egyszerű dolgokra! A gyártókat meg hidegen hagyja az ilyen probléma, üzletpolitikából csak azt tartják szem előtt, hogy “ha nagyobb tárhelyet akarsz, nyúlj mélyebben a zsebedbe”, ezért direkt kihagyják a bővíthetőséget, és ebből egyre nagyobb trend lett, innét eredhet a Te hozzáállásod is! Nálam viszont pont az ilyen balesetből adódó problémák elkerülésére szintén fontos, hogy az új telefon bővíthető legyen!


És igen, képzeld el, laptopba is jó lenne DVD meghajtó, és bár a legtöbben már nincs ugyan, de külsőt lehet venni hozzá! Például: nézelődöm a Media Marktban, random megtetszik egy játék, amiről eddig nem is hallottam, de a gép is bírja, megveszem, meghajtó nélkül hogy a “fészkes jó francba” telepítem fel?


A világ mindig is azért fejlődött, hogy az emberiség életét egyszerűbbé és kényelmesebbé tegye. De most olyan korban élünk, amikor a technológia sajnos átvette az uralmat a praktikum felett, és nem számít hogy egy új dolog esetleg rosszabb (bonyolultabb, kényelmetlenebb) mint a régi, akkoris “lényeg hogy modernebb” ! És a fent említett dolgokra ezek tipikusan ilyen példák!

2023. márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
72%

"hogy könnyű legyen a fájlokat hordozni és átmenteni! "


FELHŐ TÁRHELY. Pár száz forintos tételt jelentek a 100 giga körüli csomagok, az összes szolgáltatónál. És ezerszer biztonságosabb, mint egy vacak SD kártya.


"nézelődöm a Media Marktban, random megtetszik egy játék, amiről eddig nem is hallottam, de a gép is bírja, megveszem, meghajtó nélkül hogy a “fészkes jó francba” telepítem fel?"


Megveszed olcsóbban bármelyik internetes játékáruházban. Aztán ha leejted a DVD-t, mint ahogy a telefonodat, akkor ugyanúgy megmarad. :)


"De most olyan korban élünk, amikor a technológia sajnos átvette az uralmat a praktikum felett"


Se az SD kártya, se a DVD nem praktikus. :)

2023. márc. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
31%

Felhő tárhely - bocs, de én pont a virtuálisban nem bízom, hallottam már esetet, hogy beütött valami gebasz, és minden eltűnt! Az SD kártyán viszont külső tényezőktől függetlenül biztonságban vannak! Nem értem, egy felhő tárhely miben lenne biztonságosabb egy SD kártyánál, szerintem inkább fordítva!


Internetes játékáruház - mondom, de ha még nem is hallottam róla? Amúgy meg volt már, aminek tudtam a címét, mégse találtam, azonnal megvéve viszont tuti!


Az SD kártya és a DVD is ugyanolyan praktikus, mint egy külső merevlemez, viszont a kazetta az, ami abszolút nem praktikus, jobb is hogy az totál elavult!

2023. márc. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
72%
#17: vesztettem már el fizikai adathordozórál adatokat az elmúlt 20 évben többször is, felhőből viszont még soha.
2023. márc. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

Azt nem tudom, hogyan, de mindegy is, én még soha! 🤔

Felhőtárhely meg gondolom havidíjas, nem? Nem vagyok hajlandó másoknak fizetni azért, hogy megmaradjanak a saját képeim + a saját képek tartalomtól függetlenül privát jellegűek!

De úgy látom, Te is inkább az üzletpolitikát támogatod, mert hát az mégiscsak modernebb dolgokon alapszik!

De ha SZERINTED a memóriakártya elavult dolog, akkor eleve miért gyártanák még most is? Árukeresőben csak a micro- fajtákból 385 féle van, és azért egyikből se csak pár darab, hanem bőséges raktárkészlet mindenhol! Szóval hogy elavult lenne, inkább csak szubjektív vélemény!

2023. márc. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
55%

aki felhőbe nem csinál biztonsági mentést, az az sd kártyára sem fog.

"Nem vagyok hajlandó másoknak fizetni azért, hogy megmaradjanak a saját képeim "

Sd kártyáért is fizetni kell, ráadásul ha nagyobbra akarsz váltani, akkor még venni kell másikat is. A felhőtárhelynél csak rányomsz a bővítés gombra és további ~800 forintért kapsz újabb 100gb tárhelyet.

Az, hogy elromlik a telefon és az sd kártyát még csak ki kell venni a telefonból, ugyanúgy igaz a felhőtárhelyre, hiszen csak be kell jelentkezni másik eszközből.

Továbbá ha gépről, vagy bármilyen másik eszközről akarsz fájlokat hozzáadni, az SD kártyához kell beszerezni adaptert, rádugni a gépre, utána visszarakni a telefonba...felhőtárhelynél meg csak áthúzod a mappából a tárhelyre, amihez legrosszabb esetben is csak egy böngészőt kell megnyitni.


Lehet erősködni az SD kártya mellett, de tudomásul kell venni, hogy mint adathordozó, teljesen elavult. Azért létezik rá a piac, mert vannak, akik nem hajlandóak egyszerűbb és könnyebb technológiára váltani.


Mindezek mellett tudomásul kell venni, hogy kinek a pap, kinek a papné.

2023. márc. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!