Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Max. 120ezer ft értékben...

Max. 120ezer ft értékben melyik Samsung telefont éri meg megvenni?

Figyelt kérdés

Amiket eddig néztem:

Samsung Galaxy A33 5G 128GB 6GB

Samsung Galaxy A23 5G 128GB 4GB



2023. márc. 3. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
8%

Samsungot soha nem vegyél, nagyon túlárazottak.


Xiaomi-t nézz helyette.

2023. márc. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

A Samsung nincs túlárazva. Tökéletes a Samsung, és az A33-at bátran tudom ajánlani, sőt, ha egy kicsit még ki tudnád pótolni, akkor az A52S-t is, nekem is az van, egy álomtelefon, jobb már nem is lehetne (Jó, nyilván lehetne, ha az S sorozatot hoznánk példának, de azt nem engedhetem most meg magamnak).


A Xiaomival az a baj, hogy míg az olcsóbb készülékekbe is akár prémium hardvereket helyeznek (Papiron), addig a szoftvere trágya. Késnek az értesítések a szigorú akkumulátor optimalizálás miatt (Így még csak szép, hogy bírja egy Xiaomi fél évig egy töltéssel). Aztán azt se felejtsük el, hogy a Miui tele van reklámokkal, még olyan helyeken is, ahol nagyon nem kellene reklámoknak megjelenni (A Miui gyári fájlkezelője, a gyári tisztító, a videólejátszó, a témák, és a rendszer sok másik része is), ráadásul minden gyári alkalmazás esetében bele kell egyezned különböző felhasználási feltételekbe, amit elfelejtenek az alkalmazásban részletesen kivesézni (Még egy egyszerű óra alkalmazás esetében is ez van).


Plusz a Xiaomi egy zsákbamacska, abból kifolyólag, hogy nem tudod, hogy a hardvereddel minden rendben lesz-e, mivel manapság elég sok ember panaszkodik a hardver különböző hibás működésére. Valahol a hangszóró túl halk, valakinek a mikrofonja recseg, mint állat (Többek között ez volt az én korábbi Xiaomi Mi 11 lite készülékemen is), valahol pedig a kamera rossz minőségben dolgozik.


Arról is érdemes említést tenni, hogy a Xiaominak tavaly valahogyan sikerült azt elérnie, hogy a Google Play vírusosnak érzékelte a témák alkalmazást, ami felvet bizonyos kérdőjeleket az ember fejében, mert általában a Google play azokat az alkalmazásokat érzékeli kártékonynak, amelyek vagy módosításokat hajtanak végre más alkalmazásokon (Ilyen a Lucky Patcher mondjuk), vagy azokat, amelyek egy kereskedelmi alkalmazást másolnak megkérdőjelezhető módon, és ingyenesen letölthetővé teszik, vagy pedig azokat, amelyek valóban vírust, vagy kártékony kódot tartalmaznak. Mivel ez egy sima témaáruház, amely mellesleg egy készülékgyártó kezei közül származik, az első két okot kizárhatjuk, így marad a harmadik. Ki tudja, hogy a Xiaomi mivel pakolja meg az alkalmazásait, és hogy hova kerülnek a felhasználók adatai, hisz a kínaiak még az ember s3gglyukába is belenéznének, ha tudnának csak azért, hogy a megszerzett infókat értékesíteni tudják marketing célból.


Persze azt sem szabad elfelejteni, hogy szintén tavaly ősszel sok ember panaszkodott arra, hogy bizonyos Xiaomi készüléke egy a Xiaomi által elbaltázott szoftverfrissítést követően nem volt hajlandó elindulni. Egyedül a gyári visszaállítás oldotta meg a problémát. Hogy ezt a Xiaomi miként engedhette meg magának, azt nem tudom. Hisz van már a Xiaomi olyan nagy cég, hogy olyan embereket alkalmazzon, akik tisztában vannak azzal, hogy mielőtt egy frissítést kiadnak a nyilvánosságnak, előtte jó lenne részletesen tesztelni minden olyan eszközön, ahol ez a frissítés megjelenik.


Ha már a frissítéseknél tartunk, a Xiaomi szoftvertámogatása közel sem mondható jónak. A középkategória megkapja a következő verziófrissítést, és ennyi. Utána csak a biztonsági frissítések fognak érkezni, de még azok is csak késve, akár csak a fent említett verziófrissítés.


Ha pedig rootolni szeretnél egy Xiaomit (Rendszergazdai jogokat szereznél a telefonodon), azt felejtsd el. Azért, mert a rootoláshoz fel kell oldanod a telefonod rendszerbetöltőjét (Bootloaderét), ami alapból biztonsági okokból kifolyólag zárva vannak a legtöbb androidos készüléken. És a Xiaomi esetében ezt egy speciális szoftver segítségével teheted meg, amelyet MiUnlocknak neveznek, és a használat előtt érkeznie kellene a telefonodra egy SMS megerősítő kód, amit b.sznak kiküldeni. Hiába értesz az Androidhoz, és hiába egy adott probléma megoldása érdekében csak egy rendszerfájlban csak egy sort kell átírnod, vagy sokszor csak egy karaktert (Beállítást) kell megváltoztatnod 0-ásról 1-esre, vagy fordítva, ezt nem teheted meg, csak mert a Xiaomi nem küldi ki a bootloader feloldásához szükséges SMS-t.


És ha van valami bajod (Mert azért valjuk be, az utóbbi időben elég sok van az újabb Xiaomik esetében), akkor azt akár a hajadra is kenheted, mert Magyarországon nincs kihez fordulnod, mert Magyarországon a Xiaominak nincs hivatalos képviselete, csak viszonteladók vannak, és a Xiaomi boltok, akik nem foglalkoznak javítással, hanem csak elküldik valami külföldi szervízbe, ahonnan valamikor talán egyszer visszakapod a telefonod vagy javítva, vagy nem.


Ezzel szemben a Samsung soha nem adott még ki olyan szoftverfrissítést, amely tönkrevágja a telefont, a Samsung alkalmazásait még soha nem töröltette le a Google, a Samsung nincs teleszemetelve fölösleges feltételekkel, és reklámokkal, és ha nagyon szeretnéd módosítani a rendszert (Persze ahhoz tudni kell, hogy mit miért csinálsz), akkor azt könnyedén megteheted, ugyanis a Samsungon a rendszerbetöltőt nagyon egyszerűen ki lehet nyitni, és ha valami gond van a készülékkel, mondjuk hardveresen (Ami a Samsungnál jóval ritkábban fordul elő), akkor van hova fordulni. Van hivatalos telefonos ügyfélszolgálat is, ami a Xiaomiról nem mondható el, és személyesen is meg lehet őket látogatni.


Igaz ugyan, drágább mint a Xiaomi, de ha a vásárló megveszi, akkor minőséget vásárol, és nem egy viccet. Igen, a Samsungnak is voltak súlyos gondjai (Pl. 2016-ban a felrobbanó akkumulátor), de ezt a problémát egyszer és mindenkorra megszüntették.


Zárásként azt szeretném mondani, hogy igen, a Xiaomi nagyon jól néz ki (A telefonok külseje is jó, és papiron a specifikációk is bizalomra adnak okot), de ha Xiaomit vennél, mérlegeld a fent leírtakat is. Én is úgy gondoltam, hogy tök jó lesz a Xiaomi, megvettem a Mi11 Lite 5G-s változatát, néhány hét használat után rájöttem, hogy életem legrosszabb döntése volt, és egy év használat után le is cseréltem a mostani Galaxy A52S 5g készülékemre, és azt kell, hogy mondjam, hogy le a kalappal. Ezt fogom használni, amíg lehet, és vagy nem törik össze, vagy nem használódik el a készülék.

2023. márc. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyet nem írtál, ami azért fontos a válaszadásnál.

Használt vagy újszerűben gondolkodsz-e? Ott ezért a pénzért 2-3 generációval régebbiben, majdnem akkori csúcstelefont vehetnél.


Én pl. 80e Ft-ért (ennyiért azért kivételes ár még most) 2 hónapja vennem FB Marketplace-en Samsung S20 Ultrát. Olyan hibája volt, ami kb 3 ezer forintból orvosolható volt saját kivitelezésében (repedt kamera plexi). De egyébként közel újszerű, karcmentes (tokban/fóliában használták).


Túlárazás? Relatív kinek mi túlárazott... :D Magyarországon (is) van aki 1-3 havi teljes fizetését képes mobilra költeni. Nekik nyilván nem túlárazott.


Én havi 2 milliós fizetésnél sem vennék 600 eFt-os mobilt, mert egyszerűen a szememben egy mobil sem ér annyit. Mármint nem adja azt ami miatt azt mondanám "ejha"! Nálam a mobil olyan használati eszköz mint a kalapács, ütöm vágom, de tudja amit elvárok tőle. A rajta lévő márkajelzés nekem semmit nem ér. A csúcsmobilokkal együtt árult életérzés pedig nekem sosem jött elő. :D Amiből pedig előnyöm nem származik, miért adnék ki érte pénzt? Tehát nekem (és nem a pénztárca miatt) egy 600e Ft-os mobil (marka függetlenül) nagyon "elszállt" ár.


Egyébként a gyártók közül most már a kínaiak is beszálltak az "árversenybe". Már a Huawei, Xiaomi, Asus is átlépte a 500-600 ezres vonalat egyes mobilokkal. Szerintem 3-5 év, és az 1 milliós mobil teljesen átlagosnak fog számítani. Minek is lefelé vigyék a gyártók az árakat, ha az új csúcsmobilok megjelenésekor még az USA-ban is egész éjszakát álldogálnak a vevők a sorban, tök mindegy mi az ára.

2023. márc. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!