Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone telefonon, amikor...

IPhone telefonon, amikor elküldök egy SMS-t és az kétszínű, akkor az azt jelenti hogy akinek küldtem annak szintén iPhoneja van és iMessage formájában küldődött el neki az üzenet? Tehát akkor Ő pl. nem is a teló számomat látja, hanem a nevemet?

Figyelt kérdés
Illetve ha zöld, akkor az sima SMS és az illető semmiképpen sem láthatta a nevemet az üzenetnél, csak a telefonszámom?

2023. márc. 6. 10:42
 1/7 A kérdező kommentje:

Nem kétszínű, hanem KÉK***


Bocsi!

2023. márc. 6. 10:46
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem Samsungom van, és Samsungra küldök, akkor is csinálja ezt, hogy hol zöld, hol kék. (Illetve, háttérfüggő, hogy épp milyen színnel jelenik meg, de a lényeg, hogy két különfélével jelöli.)

Nem sikerült rájönni, hogy miért...

2023. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Morzsi007 ***** válasza:

A kék szín azt jelenti, hogy imessage-ként ment az üzenet, a zöld a sima SMS-t jelenti.

Ha imessage-ként ment, akkor iphone-ja van az illetőnek, telefonszámot vagy email címet lát, ami neked be van állítva imessage-hez. Csak akkor írja ki a nevedet, ha el vagy mentve a telefonján.

2023. márc. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2.


Ezt sajnos nem tudom, hogy androidon miért lehet, mindenesetre furcsa…


Morzsi! Köszi a választ!


Nekem mondjuk az emailom is a nevem, szóval ilyen szempontból nem jó… És nagyon ritka a nevem.


Amikor még megvettem a telefonomat, akkor küldtem egy olyan embernek egy SMS-t, aki talán jobb ha nem tudja a nevem…

Ha zöld az SMS, akkor biztos hogy az sima SMS volt és csak a számomat láthatta… Igaz?

2023. márc. 6. 11:10
 5/7 Morzsi007 ***** válasza:
Ha zöld, akkor sima SMS-ként megy. Attól lehet iphone-ja, csak nincs bekapcsolva az imessage a fogadott félnél. Elsődlegesen a telefonszámodat fogja neki kiírni.
2023. márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. márc. 6. 11:22
 7/7 anonim ***** válasza:

A korábbi válaszolók már leírták, hogy amennyiben az elküldött üzenet zöld, úgy normál szöveges üzenet került elküldésre, míg ha kék, akkor iMessage. Az iMessagenek feltétele, hogy a fogadó fél is iPhonnal rendelkezzen, illetve be legyen neki kapcsolva a funkció.


A Beállítások/Üzenetek menüpontban az is beállítható, hogy olvasási nyugtát küldj, ha elolvastad az iMessage üzenetet, azaz, ha ez Neked vagy a fogadónak be van kapcsolva, láthatjátok, ha a másik megkapta/elolvasta az üzenetet.


Ugyanitt a Küldés és fogadás menüpontban állíthatod be, hogy a telefonszámodról vagy az Apple ID-s címedről menjen az üzenet.


Van egy olyan beállítás is, hogy Név és fotó megosztása, így ha esetleg a másiknak nincs meg a számod, akkor is látni fogja a névjegyed. Ha pedig megvan neki, az általad beállított névjegyre tudja azt frissíteni.

2023. márc. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!